7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Regionalne dania i rękodzieło

Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.

Jak na dziękczynienie przystało, całość rozpocznie się w samo południe Mszą św. w intencji rolników. Po niej zaplanowany jest obrzęd dzielenia chleba i wystąpienia zaproszonych gości. Najbardziej widowiskową częścią niedzielnej zabawy będzie korowód dożynkowy. Ok. 14.40 swoje żniwne wieńce zaprezentują koła gospodyń i stowarzyszenia z terenu gminy Kłoczew. Z kolei o 16.30 rozpocznie się część festynowa. Przed publicznością wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz oraz rodzimi artyści: zespół śpiewaczy Czerniczanki z kapelą, Kawęczyn i Kłoczewiacy. Wieczorem popis artystyczny zaserwują widzom Małgorzata Bajek i Tadeusz Talarek. Do zabawy w rytmie disco zachęci Miły Pan. A zwieńczeniem imprezy będzie zabawa taneczna z zespołem Harem. Oprócz atrakcji scenicznych warto będzie rozejrzeć się po stoiskach. Panie z kół gospodyń i stowarzyszeń zaprezentują regionalne dania i własne rękodzieło. Najmłodsi będą mogli wyszaleć się w parku zabaw, zaś dorośli z nostalgią przeniosą się do dawnych lat za sprawą wystawy zabytkowego sprzętu rolniczego i gospodarstwa domowego. - Serdecznie zapraszam na gminne dożynki, które są świętem wszystkich ludzi pracy w naszej gminie. Jestem przekonany, że program i atrakcje, które wspólnie przygotowaliśmy ze stowarzyszeniami, kołami gospodyń wiejskich i lokalnymi przedsiębiorcami, przypadną każdemu do gustu. Do zobaczenia w Starym Zadybiu! - zachęca wójt Kłoczewa Zenon Stefanowski. Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR