19 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
W drodze na ołtarze

W niedzielę 15 maja węgrowianie uczczą sługę Bożego bp. Adolfa Piotra Szelążka, który w Węgrowie spędził dzieciństwo i młodość.

Program uroczystości otwiera Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego sprawowana w kościele św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy. Po Eucharystii nastąpi poświęcenie tablicy pamiątkowej przed domem Szelążków przy ul. Kościuszki 37. Kolejnym punktem będzie konferencja, która odbędzie się w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Otworzy ją zastępca burmistrza Węgrowa Halina Ulińska. Przewidziano wystąpienia trojga prelegentów. Pierwszy z nich - dk. prof. Waldemar Rozynkowski z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zreferuje temat „Doświadczenie wygnania w życiu sługi Bożego bp. Adolfa Piotra Szelążka”. „Droga na ołtarze sługi Bożego bp. Adolfa Piotra Szelążka. Proces beatyfikacyjny i żywa pamięć wśród wiernych” to temat, który podejmie s. Hiacynta Augustynowicz, postulator procesu beatyfikacyjnego. Kolejnym gościem będzie prof. Leszek Zygier z Państwowej Uczelni Zawodowej im. I. Mościckiego w Ciechanowie, którego wykład nosić będzie tytuł: „Z Węgrowa w świat. Sługa Boży bp Adolf Piotr Szelążek”.

Na zakończenie organizatorzy - burmistrz Węgrowa oraz parafia św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy - zaplanowali koncert w wykonaniu Tatiany Trojanowskiej (sopran) i Jakub Plasa (fortepian).

LIPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR