26 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
27-02 lutego 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA: Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania? * Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. * Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce. * Jak skutecznie leczyć pacjentów z rakiem płuc? - w rozmowie z prezesem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Kolędowanie w Zbuczynie

19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.

W przypadku wpłynięcia wielu zgłoszeń organizatorzy, tj. GOK i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, zastrzegają sobie prawo do rozłożenia konkursu na dwa dni, tj. 19 i 20 stycznia. Wręczenie nagród laureatom planowane jest na 26 stycznia w DPT „Reymontówka”.

***

Zaproszenie do udziału w przeglądzie kierowane jest do mieszkańców powiatu siedleckiego: dzieci, młodzieży oraz seniorów z placówek kulturalno-oświatowych, szkół i kół gospodyń wiejskich. Każda placówka może zgłosić maksymalnie dwóch wykonawców w danej kategorii wiekowej. W przeglądzie biorą udział zarówno soliści, jak i duety. Wykonawca prezentuje jeden utwór. Zespół akompaniujący może liczyć maksymalnie trzy osoby. Akompaniament stanowią podkłady muzyczne w formacie MP3 (należy przesłać je najpóźniej do 17 stycznia na adres: konkursygok@interia.pl), muzyka „na żywo” lub acapella.

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszeniowej (dostępnej na www.gokzbuczyn.pl) do 14 stycznia, do 17.00.

***

Tegoroczna edycja przeglądu odbędzie się bez udziału publiczności. Lista uczestników wraz z dokładnym terminem i godziną występu zostanie opublikowana na www.gokzbuczyn.pl do 18 stycznia. W przypadku obostrzeń uniemożliwiających organizację koncertu finałowego nagrania wideo z występami zwycięzców zostaną opublikowane na kanale youtube GOK w Zbuczynie.

Patronat honorowy nad przeglądem sprawują starosta siedlecki Karol Tchórzewski i wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak.

Zachęcamy do udziału!

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę męczeństwa


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium świętowano odpust ku czci bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Pielgrzymka amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12 Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. W programie spotkania są m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja tematyczna.
więcej »
 

POLECAMY


Fascynacja Jezusem
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?
więcej »
Raport o stanie wiary
Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX w. pełna jest wzlotów i upadków. Czy jest jeszcze nadzieja?
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to dla mnie...

okazja do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr i braci zakonnych, ale też konsekrowanych wdów i dziewic;

wezwanie do modlitwy o nowe powołania zakonne;

sposobność do odkrywania piękna życia powierzonego Bogu;

szansa docenienia posługi zakonnic i zakonników;

okazja do refleksji, na ile także ja mogę, chcę i potrafię poświęcić swoje życie służbie bliźnim.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR