6 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Petra, Fryderyka, Artur

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie

W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jego główny cel to przybliżenie młodemu pokoleniu sylwetki o. Rajmunda Kolbego (św. Maksymiliana) - wyjątkowej osoby, kojarzonej przede wszystkim jako męczennik z Auschwitz, symbol ofiary niemieckiego nazizmu.

 

Szukając autorytetów

Poprzez olimpiadę uczestnicy mogą zapoznać się z życiem świętego, poznając go jako kapłana, misjonarza, założyciela klasztoru w Niepokalanowie, wydawcę „Rycerza Niepokalanej” czy też świetnego naukowca - doskonałego matematyka, przedsiębiorcę, osobę o niezwykłej sile ducha, która całe swoje życie zawierzyła Matce Bożej. Organizatorom zależy również na tym, by rozpropagować wśród młodzieży świętego, który także współcześnie może być wzorem pracowitości, pokory i otwartości na drugiego człowieka. Pogłębiając swoją wiedzę o św. Maksymilianie, uczestnicy konkursu mają szansę dowiedzieć się, jak poznać Maryję, bezgranicznie Jej zaufać oraz w jaki sposób w życiu kierować się miłością do bliźniego. „Wszystkich, którzy zastanawiają się nad wzięciem udziału w olimpiadzie, możemy zapewnić, że jest to niezapomniana przygoda ze świętym” - czytamy w zaproszeniu.

 

Cenne nagrody

Olimpiada, organizowana przez franciszkanów we współpracy z UKSW w Warszawie, obejmie trzy poziomy edukacyjne: konkurs plastyczny dla klas 0-V; konkurs wiedzy dla klas VI-VIII; konkurs wiedzy dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem w konkursie plastycznym jest zilustrowanie tematu „Setna rocznica wydania pierwszego numeru «Rycerza Niepokalanej» 1922-2022” na podstawie tekstu zamieszczonego w regulaminie olimpiady. W konkursie wiedzy uczniowie muszą zapoznać się z życiorysem św. Maksymiliana na podstawie wyznaczonej lektury oraz z podaną w regulaminie olimpiady księgą Pisma Świętego.

Na uczestników czekają cenne nagrody; w przypadku konkursu wiedzy - wysokiej klasy sprzęt elektroniczny oraz indeksy na studia. Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie dokonuje na początku roku szkolnego katecheta lub inny nauczyciel z danej szkoły. Regulamin olimpiady, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl. XVI Ogólnopolską Franciszkańską Olimpiadę Wiedzy o św. Maksymilianie honorowym patronatem objął minister edukacji narodowej. Jak informuje rzecznik olimpiady dr hab. Joanna Mitrus, pytania dotyczące wydarzenia można kierować na adres: olimpiada@franciszkanie-warszawa.pl. Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR