31 lipca 2021 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Charytatywna gra krajoznawcza

20 czerwca, między 10.00 a 18.00, na ulicach Siedlec i w okolicach odbędzie się Charytatywna Rowerowa Gra Krajoznawcza „Jednośladem powstań śladem”. Jest to kolejna akcja w ramach kampanii #małysprzętWIELKAPOMOC, w ramach której Fundacja Le Natiga zbiera pieniądze na mobilne USG.

Fundacja Le Natiga oraz Siedlecki Klub Turystyki Rowerowej „Doktorek” zapraszają na spotkanie z historią zrywów niepodległościowych na naszych terenach. Rowerzyści będą startować i kończyć grę przed pałacem Ogińskich, gdzie ma być biuro zawodów.  

Miłośniku dwóch kółek! Chcesz dowiedzieć się, co wspólnego ma powstanie krakowskie
z naszymi terenami? A może wiesz, kogo gościła księżna Ogińska podczas insurekcji kościuszkowskiej? Wybierz się w ciekawą przygodę tropem powstań, poznaj Pantaleona Potockiego i innych bohaterów zrywów niepodległościowych i spotkaj się oko w oko z historią!

Jest to kolejna akcja w ramach kampanii #małysprzętWIELKAPOMOC, w ramach której Fundacja Le Natiga zbiera pieniądze na mobilne USG z trzema głowicami dla podopiecznych Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci - sprzętu bardzo potrzebnego i ratującego życie, zwłaszcza w czasie pandemii. Łączymy przyjemne z pożytecznym!

Koszt udziału to cegiełka w wysokości 30 zł. Z uwagi na charytatywny charakter wydarzenia mile widziane są większe kwoty.

Uwaga! Dla uczestników, którzy zarejestrują się i opłacą swój udział do 17 czerwca, partner wydarzenia - sklep rowerowy „3 bieg” przygotował nie lada gratkę: darmowy przegląd roweru w sobotę przed grą, tj. 19 czerwca, w godz. 10.00-14.00. Zakres przeglądu to: regulacja przerzutek, regulacja hamulców i sterów, kontrola stanu ogumienia, kontrola stanu napędu, smarowanie napędu. Sezon w pełni, szkoda nie skorzystać!

Reasumując: start/meta: plac przed pałacem Ogińskich - zaczynamy od 10.00. Ostatni uczestnicy startują o 15.00. Jeśli ktoś zboczy z trasy - w dniu wydarzenia czynny będzie „telefon do Przyjaciela”: 669-545-172 (Radek).

Zaciekawiony?

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj, aby być na bieżąco: https://fb.me/e/2fGSX8Eb7.

Zaproś znajomych miłośników rowerowych wycieczek.

Zapisz się u Kasi Bogusz, mailowo: katarzyna.bogusz@lenatiga.pl lub telefonicznie pod nr. 531-039-213.

Wpłać cegiełkę, minimum 30 zł, na skarbonkę: https://zrzutka.pl/zg58gh/s/GraRowerowa lub bezpośrednio na konto Fundacji Le Natiga: BNP Paribas Bank Polska S.A. 70 1600 1462 1893 0861 3000 0005 tytułem GRA ROWEROWA.

Zapoznaj się również z regulaminem wydarzenia: https://tiny.pl/r3jtk

W razie pytań, skontaktuj się: katarzyna.bogusz@lenatiga.pl, tel. 531-039-213.

Liczba miejsc ograniczona. Jeśli nie wyczerpiemy puli biletów - można będzie zapisać się
w dniu wydarzenia i dokonać wpłaty do skarbonki lub przez terminal płatniczy.

Do zobaczenia na trasie!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR