7 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie

Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.

- W ubiegłym roku z racji pandemii pielgrzymowaliśmy do sanktuarium duchowo. Mamy nadzieję, że maj bieżącego roku okaże się dla nas łaskawszy i uda się zrealizować spotkanie w tradycyjnej formie - mówią ss. loretanki. Do udziału w pielgrzymce zapraszają wszystkich, którzy kochają Maryję i wzywają Jej orędownictwa za pośrednictwem modlitwy różańcowej.

 

To już 12 spotkanie

Siostry przyznają, iż sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej to miejsce wyjątkowe. Loretto pośrodku Puszczy Kamienieckiej ponad 90 lat temu założył bł. ks. Ignacy Kłopotowski i oddał je pod opiekę Maryi. - Matka Boża czeka tu na każdego pielgrzyma - podkreślają ss. loretanki, przypominając, iż modlitwie sprzyjają charakterystyczne dla tego miejsca cisza i zieleń. Bliskość Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i malownicza rzeka Liwiec sprawiają, że w Loretto każdego roku goszczą tysiące pielgrzymów; sanktuarium jest chętnie odwiedzane przez wiernych z Warszawy i okolic, ale też z naszej diecezji.

Okazją do przybycia i pokłonienia się przed słynącą łaskami figurą Maryi Loretańskiej będzie pielgrzymka planowana na sobotę 8 maja. - To już 12 spotkanie - zaznaczają siostry i wskazują na jego hasło: „Oddaj się w opiekę Świętej Rodzinie”.

 

W Roku Rodziny

Tegoroczną pielgrzymkę rozpocznie śpiew Godzinek o 9.30. W programie spotkania są także konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Uroczysta Msza św. planowana jest na 12.30.

Siostry zaznaczają, że choć jest to pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej, do udziału we wspólnej modlitwie zaproszeni są wszyscy, którzy kochają Maryję i którym bliski jest Różaniec, bo Loretto - jak tłumaczą - to miejsce, gdzie Bóg działa przez Maryję.

- To wyjątkowe wydarzenie w Roku Rodziny, podczas którego będziemy modlić się za każdą rodzinę w naszej ojczyźnie. Wpatrując się w Maryję, chcemy odkrywać Jej Syna oraz Jego opiekuna św. Józefa i im się powierzyć. Niech Święta Rodzina jednoczy nasze rodziny! - zachęcają do udziału w pielgrzymce.

AW


„Różaniec” i „Boża Armia”

„Różaniec” to pismo formacyjne z ponad 100-letnią tradycją. Założył je bł. ks. I. Kłopotowski w 1909 r. jako „Kółko Różańcowe”. Przeznaczone było dla wszystkich, którzy u Matki Bożej i w Różańcu szukali ratunku i umocnienia. Pismo to wychodzi nadal pod nazwą „Różaniec”. Obecnie wydaje go założone przez bł. ks. Kłopotowskiego Zgromadzenie Sióstr Loretanek. Przesłanie miesięcznika nie zmieniło się: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję. - Mamy doświadczenie, że „Różaniec” to nie tylko gazeta katolicka, ale miejsce spotkania tych, którzy chcą dzielić się swoją wiarą. Wspólne pielgrzymowanie pozwala lepiej się poznać, a także umocnić duchowo - mówią siostry.

Rodzinę Loretańską liczącą obecnie ok. 4 tys. członków, określają mianem „Bożej Armii” wspierającej Maryję w wypraszaniu łask innym. Loretanki wspierają współpracowników Matki Bożej, dając im udział w owocach wspólnych modlitw oraz ofiarę comiesięcznej Mszy św.


Większe grupy zorganizowane proszone są o zgłaszanie się w redakcji miesięcznika „Różaniec”: rozaniec@loretanki.pl, tel. 22 612-93-64. W związku z trwającą pandemią siostry proszą o monitorowanie zmian dotyczących obostrzeń.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Niedziela Dobrego Pasterza


W Niedzielę Dobrego Pasterza społeczność seminarium siedleckiego wybrała się do parafii św. Anny w Wohyniu. Odwiedzili m.in. las Planta, gdzie 30 maja 1940 r. rozstrzelani przez Niemców zostali ks. Roman Ryczkowski wraz z wiernymi z Rudna. Podczas wyjazdu klerycy poznawali relacje złożone przez naocznych świadków ostatnich dni życia kapłana.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Recytują po angielsku
7 maja upływa termin wysyłania zgłoszeń do udziału w III Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego dla pięcio- i sześciolatków „A Sea of the Words”.
więcej »
Festiwal online
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w III Festiwalu Piosenki Europejskiej. Tegoroczny finał - z uwagi na sytuację pandemiczną - odbędzie się online.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Nowenna przed Diecezjalnym Dniem Rodziny
9 maja w bazylice mniejszej w Parczewie - ph. „Pojednanie w małżeństwie” odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Uroczystość poprzedzi nowenna (szczegóły na plakacie).
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR