19 kwietnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Pogoda: Siedlce

Numer 15
15-21 kwietnia 2021r.

menu

NEWS

Kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom polecamy kolejny odcinek cyklu: DUCHA NIE GAŚCIE!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
#NaszaFlagaPL

„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?

Celem inicjatywy jest promowanie obchodzenia świąt narodowych poprzez wywieszanie polskiej flagi państwowej. Organizatorom konkursu zależy także na edukacji społeczeństwa w zakresie m.in. historii barw narodowych i ich znaczenia, jak również przekazywaniu wiedzy na temat ważnych wydarzeń z dziejów naszego kraju.

 

Zadanie i nagrody

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej na temat 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie mogą zaprezentować swój sposób obchodzenia tego święta albo artystyczną wizję uchwalenia Konstytucji 3 maja czy innego ważnego wydarzenia z historii (np. chrzest Polski, bitwa pod Grunwaldem, odsiecz wiedeńska bądź odzyskanie niepodległości). Można ukazać także polską flagę w kontekście małej ojczyzny albo przedstawić artystyczną wizję swojej miłości do kraju.

Jak tłumaczą organizatorzy, na każdej pracy - wykonanej dowolną techniką (np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne) - musi znaleźć się polska flaga państwowa bądź biało-czerwony motyw.

 

Co warto wiedzieć?

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Na laureatów czekają cenne nagrody i dyplomy. Nagrody zostaną rozdane w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III oraz IV-VIII). Laureaci pierwszego miejsca otrzymają 2 tys. zł, drugiego - 1 tys. zł i trzeciego - 500 zł.

Termin nadsyłania prac upływa 12 kwietnia, zaś rozstrzygnięcie konkursu planowane jest do 22 kwietnia. Gala finałowa - połączona z uroczystą Mszą św. w kościele św. Mikołaja w Lublinie oraz koncertem - odbędzie się 1 maja. Tego dnia zostaną ogłoszone także wyniki konkursu.

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie. Wszelkie szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.naszaflaga.pl.

Zachęcamy do udziału!


Wywieś flagę!

W ramach akcji organizatorzy przygotowali również interaktywną mapę Polski, na której zaznaczane są miejsca z wywieszoną polską flagą. Każda chętna osoba może zgłosić wywieszenie swojej flagi za pośrednictwem strony www.naszaflaga.pl. „Pokażmy, że są nas miliony!” - apelują.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz parafii


W niedzielę 11 kwietnia parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie przeżywa jubileusz 100-lecia istnienia. W uroczystościach udział wzięli: ordynariusz diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda oraz dwaj biskupi pochodzący z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego: Henryk Tomasik i Grzegorz Suchodolski. W Niedzielę Miłosierdzia został poświęcony nowy posoborowy marmurowy ołtarz i ambona.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
Odkryj sekrety zaświatów
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.
więcej »
Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
 

POLECAMY


Z miłością i męstwem
„Powszechnie mówi się, że czas to pieniądz. A ja wam mówię: czas to miłość!” - słowa Prymasa Tysiąclecia - podobnie jak całe „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” jego autorstwa - nie straciły na znaczeniu. Wręcz przeciwnie!
więcej »
Odkryj swoją wartość
Moja książka jest dla każdego, kto mając już dość tego całego pędu świata, jego masek i udawania, pragnie od życia czegoś więcej - zauważa Damian Krawczykowski, autor książki „Selfie smartfonem Boga. Odkryj swoją wartość”.
więcej »
 

SONDA

 

Tydzień Biblijny jest dla mnie...

okazją do częstszej lektury słowa Bożego

szansą doceniania aktualności treści Pisma Świętego

sposobnością refleksji nad Bożą mądrością i wszechmocą

to czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR