15 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Paweł, Izydor, Aleksander

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!

Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.

Akcja ma na celu m.in. szybsze ułatwienie odblokowania zastawionych pojazdów, wjazdów, bram oraz zapobieganie wezwań straży miejskiej czy policji.

Skąd pomysł na akcję? - Z życia - mówią krótko uczniowie „Ekonomika”. - Każdemu zapewne choć raz zdarzyło się zastawić komuś auto, być zastawionym, widzieć taką sytuację bądź słyszeć o niej z opowieści. Zauważyliśmy ten realny problem i postanowiliśmy go rozwiązać - dodają.

Karty są wielokrotnego użytku. Znajdują się na nich puste okienka na numer telefonu kierującego pojazdem. - Kartę wystarczy umiejscowić w środku auta, przy przedniej szybie, i tym samym przyczynić się do dbania o dobre relacje między kierowcami - mówią organizatorzy akcji. - Czasami zdarza się, że my dobrze postawimy auto, a nagle z przodu i z tyłu dojadą do nas dwa inne pojazdy, po czym okazuje się, że nie mamy możliwości wyjazdu, a poprzedni kierowcy zablokowali nas i siebie nie do końca świadomie. Możemy się denerwować, dzwonić na policję czy straż miejską, lecz to są cenne minuty czy czasami godziny, zanim znajdziemy kierowcę danego auta. A my akurat śpieszymy się po dziecko do przedszkola czy szkoły, do lekarza lub kina - tłumaczą pomysłodawcy.

Akcja, która powstała w ramach praktyk zawodowych, ruszyła 14 lipca. Uczniowie „Ekonomika” roznoszą karty po mieście, wkładają za wycieraczki aut albo przekazują do ręki, jednocześnie edukując i opowiadając o akcji. W planach jest rozdanie ok. 30 tys. kart. - Mamy głęboką nadzieję, iż akcja przyczyni się do wzrostu świadomości poruszania się pojazdami mechanicznymi oraz zmieni społeczną odpowiedzialność każdego kierowcy - podsumowują uczniowie.

Partnerem akcji jest Komenda Miejska Policji w Siedlcach.

HAHPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR