7 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Konrad, Kajetan

Pogoda: Siedlce

Numer 32
06-12 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W numerze - relacje z wyjścia poszczególnych grup Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!

Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.

Akcja ma na celu m.in. szybsze ułatwienie odblokowania zastawionych pojazdów, wjazdów, bram oraz zapobieganie wezwań straży miejskiej czy policji.

Skąd pomysł na akcję? - Z życia - mówią krótko uczniowie „Ekonomika”. - Każdemu zapewne choć raz zdarzyło się zastawić komuś auto, być zastawionym, widzieć taką sytuację bądź słyszeć o niej z opowieści. Zauważyliśmy ten realny problem i postanowiliśmy go rozwiązać - dodają.

Karty są wielokrotnego użytku. Znajdują się na nich puste okienka na numer telefonu kierującego pojazdem. - Kartę wystarczy umiejscowić w środku auta, przy przedniej szybie, i tym samym przyczynić się do dbania o dobre relacje między kierowcami - mówią organizatorzy akcji. - Czasami zdarza się, że my dobrze postawimy auto, a nagle z przodu i z tyłu dojadą do nas dwa inne pojazdy, po czym okazuje się, że nie mamy możliwości wyjazdu, a poprzedni kierowcy zablokowali nas i siebie nie do końca świadomie. Możemy się denerwować, dzwonić na policję czy straż miejską, lecz to są cenne minuty czy czasami godziny, zanim znajdziemy kierowcę danego auta. A my akurat śpieszymy się po dziecko do przedszkola czy szkoły, do lekarza lub kina - tłumaczą pomysłodawcy.

Akcja, która powstała w ramach praktyk zawodowych, ruszyła 14 lipca. Uczniowie „Ekonomika” roznoszą karty po mieście, wkładają za wycieraczki aut albo przekazują do ręki, jednocześnie edukując i opowiadając o akcji. W planach jest rozdanie ok. 30 tys. kart. - Mamy głęboką nadzieję, iż akcja przyczyni się do wzrostu świadomości poruszania się pojazdami mechanicznymi oraz zmieni społeczną odpowiedzialność każdego kierowcy - podsumowują uczniowie.

Partnerem akcji jest Komenda Miejska Policji w Siedlcach.

HAHPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymi na szlaku


W niedzielę, 2 sierpnia, po porannej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego na pątniczy szlak wyruszyli z Siedlec uczestnicy 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z powodu epidemii tegoroczne pielgrzymowanie ma formę sztafety - każdego dnia w pielgrzymce uczestniczy po dziesięć osób. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Teściowie z nieba rodem


W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Ponad 23 artystów
Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci „Gaducha” w Sarnakach to trzydniowe wydarzenie skierowane do całych rodzin. Rozpocznie się w piątek 7 sierpnia, a zakończy w niedzielę 9 sierpnia.
więcej »
Klasyka w Rykach
9 sierpnia, o 16.00, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na koncert „Klasyka w Rykach” realizowany w ramach projektu „Wolność jest w nas”.
więcej »
Festiwal kapel ludowych
W niedzielę 9 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie organizuje po raz 14 Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych. Do udziału w imprezie zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Podążać za Papieżem Polakiem
Nasz rodak znany był z zamiłowania do podróżowania. Ale zanim jako papież okrążał glob ziemski, niosąc Dobra Nowinę, swe kroki stawiał na rodzimej ziemi, podziwiając jej piękno.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR