20 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Abby Johnson z wizytą w Polsce

Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.

Miliony ludzi w Polsce poznało Abby dzięki filmowi „Nieplanowane” oraz poruszającej książce pod tym samym tytułem. Jej przyjazd do Polski zbiega się także z premierą nowej książki „Ściany będą wołać”, która ukaże się w lutym nakładem wydawnictwa Esprit. Znajdują się w niej poruszające świadectwa lekarzy i personelu klinik aborcyjnych. Wszyscy oni nawrócili się i dzisiaj działają w ruchach pro-life. Teraz zabrali głos, by powiedzieć całą prawdę o aborcji. Tak, jak przed laty zrobiła to A. Johnson. Wielu z nich pomogła sama Abby - jest bowiem założycielką fundacji „I nie było już nikogo”, która zajmuje się udzielaniem pomocy materialnej oraz duchowej byłym pracownikom przemysłu aborcyjnego. Fundacja pomogła dotąd ponad 500 takim osobom.

- Myślę, że Pan Bóg z moich złych wyborów i z całej tej matni, w której tkwiłam, wyprowadził dobro. Wierzę w to głęboko - powiedziała A. Johnson o swoim życiu w rozmowie z portalem Aleteia. A. Johnson nie szuka tanich wymówek. Przyznaje, że przez kilkanaście lat pracowała dla Planned Parenthood i podpisała ponad 20 tys. zgód na aborcję. Sama dokonała też dwóch aborcji na własnych dzieciach.

 

Aktywna działaczka pro-life

Od wielu lat Abby jest bardzo aktywną i odważną działaczką pro-life. W książce „Nieplanowane” - której wydanie chciały zablokować proaborcyjne organizacje - odsłoniła kulisy działania przemysłu aborcyjnego. Jej dawni pracodawcy marzą tylko o jednym: by Abby zamilkła. Ona jednak bez wahania mówi o indoktrynacji, jakiej poddawani są pracownicy klinik aborcyjnych, by przekonać ich, że aborcja w określonych przypadkach jest koniecznością. Odważnie mówi także o tym, w jaki sposób obrońcy życia są niszczeni w przestrzeni publicznej.

- Najbardziej przerażającą rzeczą było to, jak udało im się zinfiltrować media. Jak z ogromnym sukcesem sprzedali swoje kłamstwo do społeczeństwa na masową skalę. Mogą powiedzieć cokolwiek i ludzie po prostu w to wierzą. To jest najbardziej przerażające - mówiła Abby w jednej z rozmów.

 

Z ważną misją

A. Johnson od wielu lat postrzega Polskę jako kraj szczególnie ważny nie tylko w walce o obronę życia, ale także o nawrócenie świata. - Będzie taki czas, że będziemy cierpieć z powodu naszych przekonań, ale nigdy tak bardzo, jak cierpi zabijane nienarodzone dziecko i nigdy tak bardzo, jak cierpiał nasz Pan, Jezus Chrystus - powiedziała w specjalnym przesłaniu do Polski, zachęcając do stanięcia w obronie najważniejszych wartości. Za kilka tygodni przekaże to Polakom osobiście. Wszystkie spotkania rozpoczną się modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko życiu. Następnie odprawiona zostanie Msza św., a po niej Abby wygłosi świadectwo swojego życia.

Organizatorem przyjazdu Abby Johnson do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie.

OPR. HAH


Kalendarz spotkań Abby Johnson w Polsce

 

11 lutego, 17.30, Bydgoszcz - parafia pw. św. Marka Ewangelisty (Fordon), ul. Salezjańska 1;

12 lutego, 17.15, Kraków - sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Łagiewniki), gdzie Mszy św. przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski;

13 lutego, 17.30, Piła - parafia pw. św. Jana Bosko, ul. Libelta 3;

14 lutego, 17.30 - Rumia, sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1;

15 lutego, 17.30 - Warszawa, bazylika Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53.

 

Więcej informacji na temat przyjazdu Abby Johnson do Polski można znaleźć na stronie www.abbywpolsce.pl.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Dziękczynienie za zbiory


8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września odbyły się diecezjalne dożynki i odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
Hosanna Młodych
W sobotę 19 września - już po raz drugi - odbędzie się Hosanna Młodych - spotkanie włączające się w Hosanna Festival organizowany w Siedlcach w dniach od 18 do 20 września.
więcej »
Jak wygrać z uzależnieniami?
Tegoroczne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 19 września, po raz pierwszy będzie miało formułę spotkania online. Za to jego program jak zawsze zachęca do udziału.
więcej »
Hosanna Festival
Przed nami XXVII Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna. Modlitwa, uwielbienie i dużo dobrej muzyki składają się na program kolejnej festiwalowej edycji.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
Dzień Dziedzictwa Lokalnego
20 września, o 14.00, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach rozpocznie się Dzień Dziedzictwa Lokalnego.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR