20 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 7
13-19 lutego 2020r.

menu

NEWS

Eucharystia daje życie - to nasz formacyjny cykl będący odpowiedzią na nowy trzyletni program duszpasterski w Polsce. Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Abby Johnson z wizytą w Polsce

Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.

Miliony ludzi w Polsce poznało Abby dzięki filmowi „Nieplanowane” oraz poruszającej książce pod tym samym tytułem. Jej przyjazd do Polski zbiega się także z premierą nowej książki „Ściany będą wołać”, która ukaże się w lutym nakładem wydawnictwa Esprit. Znajdują się w niej poruszające świadectwa lekarzy i personelu klinik aborcyjnych. Wszyscy oni nawrócili się i dzisiaj działają w ruchach pro-life. Teraz zabrali głos, by powiedzieć całą prawdę o aborcji. Tak, jak przed laty zrobiła to A. Johnson. Wielu z nich pomogła sama Abby - jest bowiem założycielką fundacji „I nie było już nikogo”, która zajmuje się udzielaniem pomocy materialnej oraz duchowej byłym pracownikom przemysłu aborcyjnego. Fundacja pomogła dotąd ponad 500 takim osobom.

- Myślę, że Pan Bóg z moich złych wyborów i z całej tej matni, w której tkwiłam, wyprowadził dobro. Wierzę w to głęboko - powiedziała A. Johnson o swoim życiu w rozmowie z portalem Aleteia. A. Johnson nie szuka tanich wymówek. Przyznaje, że przez kilkanaście lat pracowała dla Planned Parenthood i podpisała ponad 20 tys. zgód na aborcję. Sama dokonała też dwóch aborcji na własnych dzieciach.

 

Aktywna działaczka pro-life

Od wielu lat Abby jest bardzo aktywną i odważną działaczką pro-life. W książce „Nieplanowane” - której wydanie chciały zablokować proaborcyjne organizacje - odsłoniła kulisy działania przemysłu aborcyjnego. Jej dawni pracodawcy marzą tylko o jednym: by Abby zamilkła. Ona jednak bez wahania mówi o indoktrynacji, jakiej poddawani są pracownicy klinik aborcyjnych, by przekonać ich, że aborcja w określonych przypadkach jest koniecznością. Odważnie mówi także o tym, w jaki sposób obrońcy życia są niszczeni w przestrzeni publicznej.

- Najbardziej przerażającą rzeczą było to, jak udało im się zinfiltrować media. Jak z ogromnym sukcesem sprzedali swoje kłamstwo do społeczeństwa na masową skalę. Mogą powiedzieć cokolwiek i ludzie po prostu w to wierzą. To jest najbardziej przerażające - mówiła Abby w jednej z rozmów.

 

Z ważną misją

A. Johnson od wielu lat postrzega Polskę jako kraj szczególnie ważny nie tylko w walce o obronę życia, ale także o nawrócenie świata. - Będzie taki czas, że będziemy cierpieć z powodu naszych przekonań, ale nigdy tak bardzo, jak cierpi zabijane nienarodzone dziecko i nigdy tak bardzo, jak cierpiał nasz Pan, Jezus Chrystus - powiedziała w specjalnym przesłaniu do Polski, zachęcając do stanięcia w obronie najważniejszych wartości. Za kilka tygodni przekaże to Polakom osobiście. Wszystkie spotkania rozpoczną się modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko życiu. Następnie odprawiona zostanie Msza św., a po niej Abby wygłosi świadectwo swojego życia.

Organizatorem przyjazdu Abby Johnson do Polski jest salezjański Ośrodek Duchowości i Kultury w Lądzie.

OPR. HAH


Kalendarz spotkań Abby Johnson w Polsce

 

11 lutego, 17.30, Bydgoszcz - parafia pw. św. Marka Ewangelisty (Fordon), ul. Salezjańska 1;

12 lutego, 17.15, Kraków - sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Łagiewniki), gdzie Mszy św. przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski;

13 lutego, 17.30, Piła - parafia pw. św. Jana Bosko, ul. Libelta 3;

14 lutego, 17.30 - Rumia, sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, ul. NMP Wspomożenia Wiernych 1;

15 lutego, 17.30 - Warszawa, bazylika Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53.

 

Więcej informacji na temat przyjazdu Abby Johnson do Polski można znaleźć na stronie www.abbywpolsce.pl.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolejna rocznica


Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbyły się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Szpacze Trele-Morele


1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Jarmark na Kazimierza
5 marca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się Jarmark na Kazimierza - coroczna impreza plenerowa.
więcej »
Zapraszamy na film
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej organizują pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyser filmu - Wandą Różycką-Zborowską.
więcej »
Święto Kobiet
8 marca mieszkańcy miasta będą celebrować to szczególne święto. O 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się IX Gminny Dzień Kobiet.
więcej »
Pamięci wyklętych
W niedzielę 1 marca ulicami miasta przejdzie II Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele pw. św. Stanisława o 10.15. Start marszu zaplanowany jest na 11.30.
więcej »
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca w sali konferencyjnej urzędu gminy w Terespolu odbędą się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
więcej »
 

POLECAMY


Nie lękajcie się przebaczać
To książka o Bożym miłosierdziu i spowiedniczej posłudze kapucyna, br. Luisa Dri OFMCap, z której wielokrotnie korzystał papież Franciszek.
więcej »
Pismo Święte bronią
Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy często poszukuje w ezoteryce, wróżbach czy duchowości Wschodu. Taka postawa otwiera demonowi drogę do działania.
więcej »
 

SONDA

 

Czy miłości można się nauczyć?

trzeba się uczyć - to zadanie na całe życie

są ludzie niezdolni do okazywania uczuć

najważniejsza jest odpowiedzialność

miłość to nie emocje, ale decyzja i wierność postanowieniom

miłość to najbardziej zakłamane słowo w dzisiejszym świecieLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR