29 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Pogoda: Siedlce

Numer 5
30-05 lutego 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. o świętach zniesionych w Kościele w Polsce. Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Kolędowanie przedszkolaków

14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach będzie gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”.

Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Celem konkursu - jak wyjaśniają organizatorzy - jest więc i przybliżenie znaczenia wartości chrześcijańskich w życiu dzieci, i odkrywanie piękna muzyki religijnej poprzez nowatorskie sposoby jej prezentacji. Udział w imprezie dla przedszkolaków stanie się niewątpliwie okazją do dobrej zabawy w duchu integracji, zaś dla ich opiekunów i wychowawców - sposobnością do wymiany pomysłów i cennych doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi.

 

Wspólne kolędowanie

- Jako przedszkole katolickie chcemy kultywować zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek, a więc pieśni na chwałę narodzonego Jezusa - wprowadza w ideę konkursu Emilia Butkiewicz, nauczyciel wychowawca z „Ogródka św. Franciszka”. - Wspólne kolędowanie tworzy niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę. Wyrażamy w ten sposób radość i wdzięczność z wydarzeń sprzed 2 tys. lat - dodaje.

W nawiązaniu do nazwy placówki przedszkolanka zauważa, iż według tradycji chrześcijańskiej autorem pierwszej kolędy był właśnie św. Franciszek z Asyżu, a została ona wykonana w zorganizowanej przez niego szopce. - Jako nowo otwarte przedszkole chcemy zaprezentować się na rynku oświatowym, a tym samym promować naszą placówkę. Doświadczeniu kadry pedagogicznej zawdzięczamy możliwość podjęcia takiego przedsięwzięcia już na początku działalności - zaznacza.

 

Nagrody czekają

Konkurs kolęd i pastorałek zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola (dzieci trzy- i czteroletnie) oraz przedszkola i klasy „0” (pięć - sześć lat). Udział w przeglądzie wezmą zarówno soliści, jak też zespoły wokalne w składzie do czterech osób. Uwaga: każda szkoła czy przedszkole mogą zgłosić tylko jeden podmiot wykonawczy. Uczestnicy zaśpiewają wybraną kolędę lub pastorałkę o tematyce religijnej przy własnym akompaniamencie bądź z podkładem muzycznym.

W ocenie wystąpień jury pod uwagę brać będzie m.in.: intonację głosu, interpretację prezentowanego utworu, muzykalność, poczucie rytmu i dobór repertuaru. - Każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - po trzy w każdej kategorii - zdradza E. Butkiewicz, dodając, iż jako organizatorzy liczą na szerokie zainteresowanie konkursową ofertą.

Patronat honorowy nad konkursem objął bp Kazimierz Gurda.Powrót

 

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to...

okazja do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za posługę sióstr i braci zakonnych

czas intensywnej modlitwy o nowe powołania do służby Bogu i ludziom

sposobność do refleksji nad sensem życia

refleksja na temat osobistego zaangażowania w realizacji swojego powołania

czas modlitwy za KościółLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR