27 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Pogoda: Siedlce

Numer 39
24-30 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Kolędowanie przedszkolaków

14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach będzie gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”.

Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Celem konkursu - jak wyjaśniają organizatorzy - jest więc i przybliżenie znaczenia wartości chrześcijańskich w życiu dzieci, i odkrywanie piękna muzyki religijnej poprzez nowatorskie sposoby jej prezentacji. Udział w imprezie dla przedszkolaków stanie się niewątpliwie okazją do dobrej zabawy w duchu integracji, zaś dla ich opiekunów i wychowawców - sposobnością do wymiany pomysłów i cennych doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi.

 

Wspólne kolędowanie

- Jako przedszkole katolickie chcemy kultywować zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek, a więc pieśni na chwałę narodzonego Jezusa - wprowadza w ideę konkursu Emilia Butkiewicz, nauczyciel wychowawca z „Ogródka św. Franciszka”. - Wspólne kolędowanie tworzy niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę. Wyrażamy w ten sposób radość i wdzięczność z wydarzeń sprzed 2 tys. lat - dodaje.

W nawiązaniu do nazwy placówki przedszkolanka zauważa, iż według tradycji chrześcijańskiej autorem pierwszej kolędy był właśnie św. Franciszek z Asyżu, a została ona wykonana w zorganizowanej przez niego szopce. - Jako nowo otwarte przedszkole chcemy zaprezentować się na rynku oświatowym, a tym samym promować naszą placówkę. Doświadczeniu kadry pedagogicznej zawdzięczamy możliwość podjęcia takiego przedsięwzięcia już na początku działalności - zaznacza.

 

Nagrody czekają

Konkurs kolęd i pastorałek zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola (dzieci trzy- i czteroletnie) oraz przedszkola i klasy „0” (pięć - sześć lat). Udział w przeglądzie wezmą zarówno soliści, jak też zespoły wokalne w składzie do czterech osób. Uwaga: każda szkoła czy przedszkole mogą zgłosić tylko jeden podmiot wykonawczy. Uczestnicy zaśpiewają wybraną kolędę lub pastorałkę o tematyce religijnej przy własnym akompaniamencie bądź z podkładem muzycznym.

W ocenie wystąpień jury pod uwagę brać będzie m.in.: intonację głosu, interpretację prezentowanego utworu, muzykalność, poczucie rytmu i dobór repertuaru. - Każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - po trzy w każdej kategorii - zdradza E. Butkiewicz, dodając, iż jako organizatorzy liczą na szerokie zainteresowanie konkursową ofertą.

Patronat honorowy nad konkursem objął bp Kazimierz Gurda.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spotkanie środowisk twórczych


22 września Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach był miejscem inauguracji działalności Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Siedleckiej. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji twórców kultury sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w kościele w Kotuniu. Program spotkania w DPT obejmował m.in. prelekcje i koncert. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
Nie ma czasu na nudę
Mamy kolejny przewodnik zachęcający do odkrywania piękna miejsca, w którym żyjemy. Poręczna książeczka „Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice” jeszcze pachnie świeżością, a już zdobyła serca czytelników.
więcej »
Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR