3 czerwca 2020 r. Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara

Pogoda: Siedlce

Numer 23
04-10 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in. relacja ze święceń nowego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
III Forum Miłosierdzia

W sobotę 9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się III Forum Miłosierdzia. Wydarzenie to jest formą podziękowania wszystkim darczyńcom Caritas Diecezji Siedleckiej.

- Nie sposób podziękować indywidualnie wszystkim, którzy wspierają Caritas Diecezji Siedleckiej. Pamiętają o nas w modlitwie, przekazują środki finansowe, rzeczowe, swój cenny czas, umiejętności, wiedzę - tłumaczy jej dyrektor, ks. Marek Bieńkowski.

Tegoroczna edycja Forum jest dedykowana darczyńcom, których pomoc finansowa wspomaga działalność statutową Caritas, czyli organizowanie, koordynowanie i kierowanie kościelną działalnością charytatywno-opiekuńczą, a także pracą formacyjną jako praktyczne realizowanie nauki Jezusa Chrystusa o miłosierdziu.

Tematem przewodnim spotkania będą rozważania o uczynkach miłosierdzia względem duszy: „Wątpiącym dobrze radzić” i względem ciała: „Nagich przyodziać”. Wykład na ten temat wygłosi ks. Mateusz Czubak, kapelan Zakładu Karnego w Siedlcach. Ponadto odbędzie się projekcja filmu pt. „Modlitwa o Polskę - z ziemi podlaskiej”. Film opowiada o losach unickich rodzin z połowy lat 70 XIX w. oraz zmaganiach 13 mężczyzn, którzy broniąc unickiej świątyni w Pratulinie, zostali zastrzeleni przez carskie wojsko. 122 lata później papież Jana Paweł II ogłosił ich błogosławionymi. W filmie występują zarówno zawodowi aktorzy, m.in. Marek Bukowski, jak i mieszkańcy Pratulina.

Tegoroczne Forum Miłosierdzia Muzyczny uświetni występ młodej skrzypaczki z Leśnej Podlaski - Oliwii Spychel, stypendystki CDS, która też brała udział w pracach nad filmem. O. Spychel jest zakochana w kulturze ludowej, a w swoim dorobku artystycznym ma debiutancką płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami. Ważną częścią spotkania będą świadectwa osób, które doświadczyły miłosierdzia od bliźnich. Na zakończenie działalność Caritas podsumuje Ilona Trojnar, dyrektor programowy CDS. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Kazimierz Gurda.

MKPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święcenia biskupie


1 czerwca, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w siedleckiej katedrze odbyła się uroczystość święceń biskupich ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Głównym szafarzem święceń był bp Kazimierz Gurda, zaś współkonsekratorami: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i biskup radomski Henryk Tomasik. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
Kult Najświętszego Serca Jezusa
Każdego roku polskie świątynie rozbrzmiewają śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Co jednak znaczą wezwania tej modlitwy? Jaka jest ich historia? Jakie źródła? Jak się modlić, by ich treść przenikała do głębi naszych serc i przemieniała je na wzór Serca Jezusowego?
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR