23 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze piszemy m.in. o sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie i parafii neounickiej w Kostomłotach. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Celem FKNS jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach ekonomii społecznej i edukacji. Wydarzenie - co akcentują organizatorzy - służy także integracji środowisk realizujących zasady katolickiej nauki społecznej, jak też wymianie dobrych praktyk w tej dziedzinie.

 

Program na piątek

Rejestracja uczestników rozpocznie się o 15.00 w sali kolumnowej pałacu przy ul. Senatorskiej 13/15. Podczas zaplanowanej na 17.00 inauguracji wydarzenia głos zabiorą: Tomasz Nakielski - prezes zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz mons. Adriano Vincenzi - prezes Fundacji Giuseppe Toniolo w Weronie. Wykład wprowadzający poprowadzi abp Józef Kupny - metropolita wrocławski i przewodniczący rady ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

O 18.00 rozpocznie się pierwsza debata ekspercka pt. „Kaganek czy kaganiec oświaty?”, w której udział wezmą: ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, redaktor Jan Wróbel reprezentujący TOK FM oraz Barbara Nowak - małopolski kurator oświaty. Moderatorem debaty będzie red. Jan Pospieszalski.

Podczas uroczystej gali przewidzianej na 21.00 nastąpi wręczenie wyróżnienia „Bonum et Lucrum”. Złotą honorową odznakę stowarzyszenia organizującego wydarzenie otrzyma abp Salvatore Pennacchio - nuncjusz apostolski w Polsce.

Zwieńczeniem dnia będzie koncert muzyki neapolitańskiej w wykonaniu Rodziny Kaczmarków.

 

Dzień z warsztatami

W sobotę 19 października, o 9.00. w kościele środowisk twórczych pw. św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła przy pl. Teatralnym sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Dariusza Wojteckiego - asystenta krajowego „Civitas Christiana”. Dwie godziny później w Pałacu Prymasowskim odbędą się dwugodzinne warsztaty „Młodzi w cyberświecie - katechezy profilaktyczne”. O 11.00 rozpocznie się też druga debata ekspercka - tym razem pod hasłem: „Made in Poland. Metka czy łatka?” z udziałem: ks. prof. Krzysztofa Kietlińskiego z UKSW, Tomasza Janika - prezesa Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Marka Wróbla - prezesa zarządu Fundacji Republikańskiej, a także dr. Andrzeja Pawluka - wiceprezesa zarządu Grupa INCO S.A. Zakończenie festiwalu przewidziane jest na 13.00.

Honorowy patronat nad III FKNS sprawuje abp Stanisław Gądecki - przewodniczący KEP. Rejestracja uczestników na www.festiwalkns.pl. Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Orszaki Trzech Króli


W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia barwne i liczne Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami miast i wiosek naszego regionu. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Jak zaznaczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, uczestnictwo w orszakach pomaga nam przeżywać tajemnice naszej wiary.

FOTOGALERIA

Kolędowanie przedszkolaków


14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach było gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
 

POLECAMY


Za Nim
Każde powołanie ma wyjątkową wartość, bo opowiada historię zwycięstwa łaski Bożej. Książka „Za Nim” zawiera świadectwa kapłanów i sióstr zakonnych, którzy opowiedzieli o swojej drodze poszukiwania i odnalezienia Boga.
więcej »
Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR