28 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Żywy Różaniec na Jasnej Górze

W dniach 31 maja - 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jak co roku, wezmą w niej udział członkowie i zelatorzy ŻR wraz z diecezjalnymi moderatorami, aby zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.

Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. - Dołączyć mogą do niej wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać modlitwą świat - podkreślają ss. loretanki.

 

Odpowiedź na trudności

Na czym polega przynależność do ŻR? - Wspólnotę tworzą róże, tj. koła różańcowe. Każda róża skupia 20 osób zobowiązujących się do codziennego odmawiania dziesiątka Różańca, rozważając w nim jedną, zmienianą co miesiąc, tajemnicę różańcową. Dzięki temu jedna róża codziennie odmawia cały Różaniec - wyjaśniają siostry.

Codzienny dziesiątek odmawiany jest w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli intencjach, jakie Ojciec Święty wyznacza na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stają wierni Kościoła i ludzie z całego świata.

Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota ŻR, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.

 

Program pielgrzymki

 

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło „W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot”. Spotkanie rozpocznie się w piątek 31 maja Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, po którym nastąpi czuwanie modlitewne. Jego zwieńczeniem stanie się Eucharystia o 23.00.

Sobotnią odsłonę pielgrzymki rozpocznie spotkanie przed szczytem jasnogórskim o 9.30. Oprócz wspólnej modlitwy członkowie ŻR będą mieli okazję wysłuchania konferencji ks. Bogdana Michalskiego. Medytację różańcową poprowadzi ks. Stanisław Szczepaniec. Nie zabraknie również świadectw o mocy Różańca. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza św. o 12.00 pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC (czy Długosza?) wizytatora apostolskiego w Medjugorje.

 

Nowenna przed jubileuszem

- Podczas pielgrzymki uroczyście rozpoczniemy drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Tematem przewodnim tego roku będzie duchowość P. Jaricot - założycielki ŻR i Dzieła Rozkrzewiania Wiary - wyjawiają ss. loretanki, przypominając, iż nowenna jest duchowym przygotowaniem przed jubileuszem 200-lecia powstania ŻR. - Przez kolejnych dziewięć lat, jako wspólnota Żywego Różańca, chcemy nie tylko poznać duchowość naszej założycielki - P. Jaricot, ale przede wszystkim doświadczyć mocy modlitwy różańcowej w każdej dziedzinie życia. Ci, którzy wypraszają łaski Boże dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa - często niewidoczna, zanoszona w cichości serca - jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim staje się umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę - zapraszają.

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej


W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca, o 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Podlasie i TV Trwam.

FOTOGALERIA

Bursa w nowej odsłonie


Potrzeba jest nie tylko matką wynalazków, ale też matką remontów - zauważa ks. Mariusz Świder, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Siedlcach. Wyjaśnia, iż pomysł prac remontowo-adaptacyjnych dojrzewał długo, a ich przeprowadzenie podyktowane było m.in. koniecznością dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm bezpieczeństwa. [Więcej w bieżącym wydaniu ECHA].

PATRONAT "ECHO"


​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR