25 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Pielgrzymka do Loretto

​W sobotę 18 maja w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej spotkają się czytelnicy miesięcznika „Różaniec” i członkowie Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymka do Loretto to stały punkt rocznej formacji czcicieli Matki Bożej oraz duchowych dzieci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Nadbużański Park Krajobrazowy, malownicza rzeka Liwiec, śpiew ptaków, zieleń i cisza tego miejsca sprzyjają modlitwie. - Matka Boża czeka tu na każdego pielgrzyma - zaznaczają siostry loretanki, wskazując na słynący łaskami wizerunek Czarnej Madonny Loretańskiej, sprzed którego wierni zaczerpują siły do życia wiarą i mierzenia się z wyzwaniami codzienności.

Tegorocznej, XI Pielgrzymce Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej towarzyszy hasło „Maryja Mistrzynią życia w Duchu Świętym”.

 

Miesięcznik i rodzina

Miesięcznik „Różaniec” - jedno z najstarszych pism formacyjnych w Polsce - założył bł. ks. I. Kłopotowski w 1909 r. Nosiło ono wówczas tytuł „Kółko Różańcowe”. Pismo od początku adresowane było do wszystkich, którzy u Matki Bożej i w modlitwie różańcowej szukali ratunku i umocnienia. Przesłanie miesięcznika wydawanego aktualnie przez Zgromadzenie Sióstr Loretanek pozostaje niezmienne: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję. - Mamy doświadczenie, że „Różaniec” to nie tylko gazeta katolicka, ale „miejsce spotkania” tych, którzy chcą dzielić się swoją wiarą. Dlatego wspólne pielgrzymowanie pozwala nie tylko lepiej się poznać, ale także umocnić duchowo - podkreślają siostry loretanki.

O uczestniczących w pielgrzymce członkach Rodziny Loretańskiej mówią: „Boża Armia” wspierająca Maryję w wypraszaniu łask dla świata. Należeć do niej może każdy, kto chce być pomocnikiem Matki Bożej Loretańskiej. Siostry wspierają współpracowników Maryi, dając im udział w owocach swoich modlitw. W intencji Rodziny Loretańskiej, liczącej obecnie ok. 4 tys. członków, sprawowana jest także comiesięczna Msza św.

 

Program pielgrzymki

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się o 9.30. Zainauguruje ją przywitanie Maryi Loretańskiej śpiewem „Godzinek”. W programie jest także konferencja i modlitwa różańcowa. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył bp Wojciech Osial. Zachęcając do uczestnictwa, siostry podkreślają, iż nie zabraknie czasu, aby bliżej się poznać i miło spędzić czas przy ciepłym posiłku. - Pomoże nam w tym zespół Oberek, który swoim występem wzbogaci nasze spotkanie. Pielgrzymkę zakończymy wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Program poprowadzi Rafał Porzeziński.

Choć jest to pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej, do udziału w niej loretanki zapraszają wszystkich chętnych - zwłaszcza tych, którzy kochają Maryję i którym bliska jest modlitwa różańcowa. Większe grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenie w redakcji miesięcznika „Różaniec” (tel. 22-612-93-64; e-mail: rozaniec@loretanki.pl). Pomoże to w lepszej organizacji wydarzenia - tak, aby każdy mógł poczuć się jak w domu. Zachęcamy do udziału!

AW


Loretto (pośród Puszczy Kamienieckiej) założył ponad 90 lat temu bł. ks. Ignacy Kłopotowski i oddał je pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Do dziś miejsce to gromadzi tysiące pielgrzymów. W 2018 r. w Loretto pobłogosławiona została także nowa świątynia ku czci Matki Bożej Loretańskiej.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR