20 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Warsztaty biblijne

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.

Warsztaty odbędą się 18 lutego, o 9.45, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Poprowadzi je ks. Rafał Pietruczuk, biblista, wykładowca Instytutu Teologicznego w Siedlcach, zarazem przewodniczący komisji konkursowej etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zgłoszenia udziału należy przesłać drogą elektroniczną na adres: kamil.sulej@civitaschristiana.pl do 15 lutego, wpisując w temacie wiadomości: „I warsztaty biblijne_Siedlce”. W treści zgłoszenia trzeba podać: nazwę szkoły, imię i nazwisko, e-mail oraz numer telefonu kontaktowego opiekuna. - Celem warsztatów jest przygotowanie młodzieży do udziału w 23 edycji OKWB - informuje Kamil Sulej, dyrektor oddziału okręgowego stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie, przypominając, iż w minionej edycji konkursu wzięło udział prawie 30 tys. uczniów z niemal 1,5 tys. szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. - Świadczy to o fenomenie słowa, które jest żywe i skuteczne. Formułą konkursu pomaga młodym poznać Chrystusa i rozmiłować się w Nim. W Biblii znajdują oni natchnienie oraz moralne drogowskazy - dodaje.

Tematyka tegorocznej edycji OKWB obejmie Księgę Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami itp. Konkurs przeprowadzony zostanie w trzech etapach: szkolnym (13 marca), diecezjalnym (25 kwietnia) oraz ogólnopolskim - finał odbędzie się w Niepokalanowie w dniach 10-11 czerwca. Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 28 lutego.

Honorowy patronat nad inicjatywą objęli: prymas Wojciech Polak, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki oraz biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Zachęcamy do udziału!

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR