25 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Artystyczny wypoczynek

Fundacja Leny Grochowskiej po raz kolejny organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Zimowa edycja odbędzie się w dniach 8-17 stycznia w Pałacu i Folwarku Łochów.

Ze strony ukraińskiej organizatorem kolonii jest Fundacja Młodej Polonii z siedzibą w Krzemieńcu na Ukrainie. - Wspierając rozwój kontaktów między naszymi krajami oraz promując polską kulturę, realizujemy projekt, w którym bierze udział 20 dzieci w wieku 11-18 lat z Ukrainy oraz 20 dzieci z gminy Łochów (uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie) - tłumaczy Anna Żochowska z fundacji L. Grochowskiej. Do wzięcia udziału w wypoczynku została zaproszona młodzież z Ukrainy uzdolniona plastycznie, muzycznie i sportowo. - Chcemy, aby co roku przyjeżdżała do Polski inna grupa uczestników, zwłaszcza dzieci z domów niezamożnych, których rodziców nie stać na wyjazd na kolonie. Dla dzieci z Łochowa udział w koloniach jest wyróżnieniem za dobre wyniki w nauce - dodaje A. Żochowska.

Organizatorzy przygotowali różne formy wypoczynku. Dzieci wezmą udział m.in. w warsztatach tanecznych, ceramicznych, plastycznych oraz zajęciach sportowych na basenie i lodowisku. Oprócz kreatywnych zajęć plastycznych i sportowych uczestnicy kolonii będą poznawać historię i kulturę regionu. Odwiedzą muzea i poznają lokalne atrakcje na terenie Siedlec, powiatu siedleckiego i węgrowskiego. 14 stycznia organizatorzy planują wycieczkę do Warszawy, gdzie podopieczni zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli prezydent Siedlec Andrzej Sitnik i burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.

MKPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR