20 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Lubelski Orszak św. Mikołaja

9 grudnia ulicami miasta przejdzie V Orszak św. Mikołaja. Do udziału w spotkaniu integrującym rodziny i propagującym postać biskupa Miry zaproszeni są także mieszkańcy naszej diecezji.

Orszak św. Mikołaja z sukcesem wpisał się w miejską tradycję, co potwierdza wzrastająca z roku na rok liczba uczestników. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie postaci świętego z Miry, wybitnego pedagoga oraz przyjaciela dzieci i młodzieży. 

Deklaracje modlitwy 
Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu orszakowi jest ogólnopolska akcja „Duchowy prezent św. Mikołaja”. Inicjatywa - motywowana troską o przyszłość młodego pokolenia narażonego na liczne duchowe zagrożenia - polega na wypełnieniu przez rodziców i dziadków deklaracji modlitwy za swoje dzieci i wnuki. Wzorem lat poprzednich obrazki zostaną wysyłane pocztą tradycyjną wszystkim zainteresowanym (szczegółowe informacje na www.orszak.parafiamikolaj.pl).
Wśród orszakowych atrakcji będzie próba przeważenia mikołaja bilonem zebranym w polskich szkołach i przedszkolach w ramach ogólnopolskiego konkursu charytatywnego „Ile waży św. Mikołaj”. Zgromadzone w wyniku akcji pieniądze zasilą następnie fundusz stypendialny Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy udało się zebrać 4,6 t bilonu!
Organizatorzy planują ponadto bicie rekordu... w liczeniu uczestników przebranych za prawdziwego św. Mikołaja.

Program obchodów 
Uroczystości odpustowe rozpoczną się w dniu wspomnienia biskupa Miry, tj. 6 grudnia, sumą odpustową sprawowaną o 18.00 w kościele pw. św. Mikołaja na Wzgórzu Czwartek. Na sobotę 8 grudnia zaplanowano finał ogólnopolskiego konkursu literackiego i plastycznego dla dzieci i młodzieży oraz musical o św. Mikołaju w Filharmonii Lubelskiej. W niedzielę 9 grudnia z rynku Starego Miasta tradycyjnie wyruszy Orszak św. Mikołaja. Na Wzgórzu Czwartek, będącym celem przemarszu, zorganizowany zostanie jarmark św. Mikołaja z kolorowymi kiermaszami i występami muzycznymi, m.in. Góralskiego Zespołu Dziecięcego im. Klimka Bachledy z Zakopanego i Dziecięcej Orkiestry Dętej z Szastarki.


Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Misyjni kolędnicy


W Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników i Kół Misyjnych uczestniczyło ponad 250 dzieci wraz z opiekunami - przedstawiciele kół i ognisk misyjnych. Zaprezentowało się 11 grup z terenu diecezji siedleckiej: Leopoldowa, Ostrówek, Domanic, Huszlewa, Pruszyna, Woli Poduchownej, Maciejowic, Grębkowa, Radzynia Podlaskiego, Sobolewa i Wierzbna. Środki, które zebrali młodzi kolędnicy, zostaną przeznaczone na pomoc ich rówieśnikom z Rwandy i Burundi. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR