7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Bądź wola Twoja

Modlimy się żarliwie, a niebo wydaje się być głuche na nasze wołanie? Mamy wrażenie, że prośby i dziękczynienia tracą na znaczeniu z powodu licznych rozproszeń towarzyszących codziennej modlitwie?

Życie wiarą jest nie lada wyzwaniem - to fakt. Podobnie jak zdawanie się w codzienności na wolę Bożą - wytrwałe jej szukanie i odpowiedź serca na Boży plan dotyczący realizacji naszego powołania. Jak rozpoznać wolę Bożą? I skąd czerpać siły, by w różnych okolicznościach życia, tj. zdrowiu i chorobie, radościach, ale też troskach, ufać Ojcu, który zna prawdę o nas i zawsze chce wyłącznie naszego dobra?

„Nie przestawaj prosić w wierze, ufności i miłości, ale nie zniechęcaj się, jeśli nie ma odpowiedzi na twoje prośby, tak jak tego oczekujesz. Mogą istnieć powody, o których nie wiesz, które całkowicie zmieniają sytuację, tak jak widzi ją Bóg” - pisze w książce „Bądź wola Twoja” Hubert van Zeller OSB.

Mnich benedyktyński przekonuje, że modlitwa nie jest czymś, co robimy, ale czymś, co Bóg w nas czyni. Innymi słowy: naszym powołaniem jako chrześcijan jest nie tyle walka o modlitwę, co usuwanie z serca przeszkód uniemożliwiających Bogu modlenie się w nas i przez nas. Przyjęcie tej prawdy - jak zaznacza rekomendujący książkę wydawca - sprawi, że modlitwa stanie się dla nas źródłem radości i pokoju serca.

Pierwsza część duchowej lektury skupia się wokół tematu modlitwy. Autor odpowiada na pytania, dlaczego powinniśmy się modlić i jak czynić to skutecznie. Przypomina zachęty do modlitwy zawarte na kartach Ewangelii i analizuje modlitwę „Ojcze nasz”. Pisze też o rozproszeniach na modlitwie oraz ustosunkowuje się do kwestii tak często poruszanej przez wiernych tzw. modlitwy niewysłuchanej. W drugiej części książki benedyktyn prowadzi czytelnika przez rozumienie woli Bożej i konsekwencje jej przyjęcia - m.in. na przykładzie świętych, których czcimy jako naszych przewodników na drodze do nieba.

Serdecznie polecam!

AW

Hubert van Zeller OSB, Bądź wola Twoja, wydawnictwo W drodze, Poznań 2022.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR