2 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Maryja wprowadzająca pokój

Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?

Elena Golia, autorka książki „Niepokalana”, odwołując się do pism i teologii ks. Dolindo Ruotolo, przejmującej duchowości maryjnej o. Pio z San Giovanni Rotondo i bardzo mocnego świadectwa współczesnego im egzorcysty ks. Giuseppe Tomasellego, przybliża czytelnikom postać Maryi. Wyjaśnia kluczową rolę Matki Bożej w naszym zbawieniu oraz w walce przeciwko wrogim mocom, które niszczą nas każdego dnia. Autorka pokazuje, że „strategia maryjna”, która była stale obecna w życiu tych trzech świętych kapłanów, może napełnić nasze serca odwagą i stać się niezawodnym ratunkiem w najtrudniejszych chwilach naszego życia.

W swoim rozważaniu o Matce Bożej niosącej pokój ks. Dolindo zauważa, że największym wyzwaniem człowieka jest walka z tym, który usiłuje go zbuntować przeciwko Bogu. Maryja przychodzi zaś do nas jako „nowa kobieta”, która - w przeciwieństwie do Ewy - pragnie naprawić w człowieku wizerunek Boga, zepsuty przez grzech pierworodny. To właśnie ów zepsuty wizerunek Boga, powodowany skalaniem naszych dusz grzechem, wprowadza w życie człowieka nieporządek, oddalając go od Chrystusa. Maryja przywraca ów porządek w naszym życiu i to właśnie jest ów pokój, który nam niesie. „Warto zauważyć, iż ten, kto zwraca się ku Maryi, z pewnością dociera do Jezusa i odnawia w sobie skalany grzechem obraz, ustalając we własnym życiu Boży porządek przynoszący pokój” - pisze ks. Dolindo na temat Matki Bożej wprowadzającej pokój.

Nie mówimy zatem w tym przypadku o pokoju rozumianym jako powstrzymanie działań militarnych, ale o Bożej miłości i duchowym ładzie w życiu człowieka. „Bóg pragnie naszego synowskiego podporządkowania Maryi” - pisze dalej ks. Dolindo. „Ona przyciąga nas do siebie, byśmy mogli poznać Jezusa i zrodzić Go w naszym życiu. Pozostańmy zatem przy boku Maryi - tutaj znajdziemy prawdziwy pokój: owoce miłości i dobra”.

Pokój, który niesie Maryja, jest pokojem prowadzącym nas do wiary, uzmysławiającym nam wielkość oraz dobroć Boga. Jak zauważa ks. Dolindo: „Podnosi na duchu grzeszników, rozciągając swoje miłosierdzie na wszystkie ludy ziemi”.

HAH

 

Elena Golia, Niepokalana, wydawnictwo Esprit, Kraków 2022.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


17 czerwca - pod hasłem „CarloStrada” - rozpoczęło się w Woli Gułowskiej Jerycho Młodych. Temat wiodący dwudniowego spotkania brzmiał: „Eucharystia - moja droga do nieba”. W programie tegorocznego Jerycha były: wspólna modlitwa i integracja, konferencje i panele dyskusyjne, a także świadectwa współczesnych influencerów i atrakcyjne koncerty. fot. Podlasie24]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR