19 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Fascynacja Jezusem

Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?

Czy Jezus istniał naprawdę? A może wydarzenia opisane w Nowym Testamencie to tylko zmyślone dużo później opowieści? Roland Werner i Guido Baltes - autorzy książki „Fascynacja Jezusem” - nie ukrywają, iż pomysł na publikację jest efektem ich wykładów na uniwersytetach i uczelniach wielu europejskich krajów, a konkretnie: pytań nurtujących słuchaczy! Hasło „Jezus” będące tematem prelekcji przyciągało bowiem setki studentów i profesorów, chrześcijan i innowierców, wierzących i niewierzących.

„Fascynacja Jezusem” to publikacja zrodzona - można rzec - z pytań i wątpliwości. Książka przedstawia rzeczywistą i wiarygodną wiedzę na temat Syna Bożego. Z drugiej strony - co potwierdzają też sami autorzy - nie jest to żadne kompendium wiedzy, lecz zaledwie przyczynek do niego, mający uzupełniać braki podstawowej znajomości zagadnień związanych z naszym Zbawcą. W żadnej książce nie uda się bowiem przedstawić osoby Jezusa całościowo. Tych, którzy chcieliby poznać Go bliżej, R. Werner i G. Baltes zachęcają do lektury czterech Ewangelii.

„Jezus fascynuje. Do dzisiaj trafiają do nas Jego przesłanie, życie i słowa. Ten człowiek z Galilei poruszył ludzkość bardziej niż najwięksi filozofowie, poeci i politycy wszech czasów”. „Jedni z nim walczą, inni widzą w Nim Syna Bożego. Spór o Jezusa często przybiera formę sporu o Kościół i jego misję we współczesnym świecie”. „Jedna z najlepszych książek (poza Biblią) o Jezusie Chrystusie”. To tylko niektóre z opinii na temat książki wydawnictwa Święty Wojciech.

Polecamy ją czytelnikom z przekonaniem, że odpowie na nurtujące pytania i skłoni do refleksji, a przy tym - nie mamy wątpliwości - rozbudzi jeszcze większą fascynację Jezusem!

Roland Werner, Guido Baltes, Fascynacja Jezusem, Święty Wojciech, Poznań 2021.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR