26 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
27-02 lutego 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA: Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania? * Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. * Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce. * Jak skutecznie leczyć pacjentów z rakiem płuc? - w rozmowie z prezesem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Ojcowska miłość Najwyższego

Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?

Trzeba przyznać, że nie jest nam tak bliski jak Jezus. Wielu z nas widzi w Ojcu srogiego sędziego lub policjanta, który tylko czeka, by nas ukarać. Czas to zmienić, bo prawda o Najwyższym jest zupełnie inna. W nawiązaniu lub odnowieniu żywej i pięknej relacji z Bogiem pomocą może służyć najnowsza książka s. Bożeny Marii Hanusiak. Publikacja „Bóg Ojciec mówi do ciebie” to zbiór króciutkich rozważań na wszystkie dni roku. Każda refleksja poprzedzona jest konkretnym cytatem z Pisma Świętego. Myślę, że można je porównać do małej, ale dającej energię i przebudzenie espresso. Autorka nie zanudza nas wielosłowiem. Każde zdanie podanej nam refleksji budzi do osobistych przemyśleń. Rozważania mają formę minilistu skierowanego od Ojca Niebieskiego do każdego człowieka. Wczytując się w poszczególne myśli, przybliżamy się do Boga, który kocha nas bezgraniczną miłością, patrzy na nas z miłosierdziem i błogosławi temu, co czynimy. W rozważaniach spotkamy Ojca, który nieustannie troszczy się o swoje dzieci, zapewnia o czułej obecności i prosi o ufność oraz zawierzenie Jego woli. Z poszczególnych refleksji płynie też wezwanie do porzucenia lęku, do podjęcia nawrócenia i szukania Boga w swoim życiu. W rozważaniach nieustannie napotykamy na zapewnienie o tym, że Ojciec jest blisko, że zależy Mu na swoim stworzeniu i że On nigdy nas nie opuści. W świecie, który karmi nas strachem, banałami i kłamstwami, słowa Boga Ojca stają się oparciem i umocnieniem. Mają moc, by nas podnieść, pocieszyć i przynieść nam pokój. Wspólnym mianownikiem tych 365 refleksji są słowa św. Pawła, który pisał: „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” (Rz 8,31).

S. Bożena Maria Hanusiak pokazuje, że Najwyższy towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia, zna nasze trudy, zmartwienia i troski. On pragnie, byśmy pokładali w Nim całą nadzieję i nigdy nie porzucali drogi, na jaką nas zaprasza. Życie ze świadomością, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, zmienia naprawdę bardzo dużo. On nas nigdy nie odrzuca, nie potępia, ani nie przestaje kochać. Od nas zależy, czy pozwolimy, by ogarnęła nas Jego miłość. Tylko z Nim możemy żyć pełnią życia.

Agnieszka Wawryniuk

s. Bożena Maria Hanusiak, Bóg Ojciec mówi do ciebie, wydawnictwo Esprit 2021.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę męczeństwa


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium świętowano odpust ku czci bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Pielgrzymka amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12 Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. W programie spotkania są m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja tematyczna.
więcej »
 

POLECAMY


Fascynacja Jezusem
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?
więcej »
Raport o stanie wiary
Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX w. pełna jest wzlotów i upadków. Czy jest jeszcze nadzieja?
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to dla mnie...

okazja do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr i braci zakonnych, ale też konsekrowanych wdów i dziewic;

wezwanie do modlitwy o nowe powołania zakonne;

sposobność do odkrywania piękna życia powierzonego Bogu;

szansa docenienia posługi zakonnic i zakonników;

okazja do refleksji, na ile także ja mogę, chcę i potrafię poświęcić swoje życie służbie bliźnim.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR