26 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
27-02 lutego 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA: Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania? * Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. * Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce. * Jak skutecznie leczyć pacjentów z rakiem płuc? - w rozmowie z prezesem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Unikatowe dzieło

800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.

Historia Kościoła katolickiego w Polsce w różnych etapach istnienia państwa polskiego - szczególnie wtedy, gdy pozbawiona była niepodległości bądź pozostawała pod panowaniem tyranii komunistycznej - była powszechnie zakłamywana i zniekształcana. Konsekwencje takiego stanu rzeczy niesiemy do dzisiaj. Tym bardziej, że w wizji „nowoczesnego państwa”, promowanej współcześnie przez wiele środowisk, przeszłość nie liczy się. Mamy po prostu „wybierać przyszłość”. Bezkrytycznie i ślepo. Nie ma znaczenia inna maksyma mówiąca, że ci, którzy nie znają przeszłości, wcześniej czy później narażeni są na popełnianie starych błędów. A starą, dobrą nauczycielkę życia - podążając za inną starożytną mądrością („historia magistra vitae est”) - odsyła się na emeryturę…

W tym kontekście monumentalne opracowanie pt. „Historia Kościoła katolickiego w Polsce” autorstwa publicysty, historyka Tomasza Frasika nabiera szczególnej wartości. Przepięknie wydane, bogato ilustrowane dzieło stanowi kompendium całości dziejów Kościoła katolickiego w Polsce od jego średniowiecznych początków aż po czasy współczesne. Zawiera w sobie wiele przemilczanych - z różnych powodów - faktów, ciekawostek, nigdzie indziej niepublikowanych. Wyjaśnia w prosty sposób zawiłe kwestie z przeszłości, lokuje je w szerokim kontekście historycznym. Cenne są przypisy i bogata bibliografia pozwalające czytelnikowi zajrzeć głębiej w literaturę, poszerzyć swój stan wiedzy na interesujący temat. Walorem książki jest też prosty, niezwykle komunikatywny język, nierażący hermetyczną naukowością i wartko prowadzący czytelnika po zawiłościach minionych wieków.

Autor zawarł w książce wiele tekstów źródłowych oraz statystyk, które nie są obecne w powszechnym obiegu, a pozwalają lepiej uzmysłowić sobie ówczesne warunki rozwoju poszczególnych parafii czy diecezji. Unikatowe ilustracje dopełniają wartości dzieła.

800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format (24 x 33 cm), znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.

XPS

Tomasz Frasik, Historii Kościoła katolickiego w Polsce, wydawnictwo AA, Kraków 2021.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę męczeństwa


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium świętowano odpust ku czci bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Pielgrzymka amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12 Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. W programie spotkania są m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja tematyczna.
więcej »
 

POLECAMY


Fascynacja Jezusem
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?
więcej »
Raport o stanie wiary
Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX w. pełna jest wzlotów i upadków. Czy jest jeszcze nadzieja?
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to dla mnie...

okazja do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr i braci zakonnych, ale też konsekrowanych wdów i dziewic;

wezwanie do modlitwy o nowe powołania zakonne;

sposobność do odkrywania piękna życia powierzonego Bogu;

szansa docenienia posługi zakonnic i zakonników;

okazja do refleksji, na ile także ja mogę, chcę i potrafię poświęcić swoje życie służbie bliźnim.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR