22 września 2021 r. Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Pogoda: Siedlce

Numer 37
16-22 września 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w relacjach przedstawicieli naszej diecezji.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
W hołdzie Największej Miłości

Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.

„Wojownicy Maryi, czciciele Matki Boga, przez Maryję do Chrystusa wiedzie nasza droga. Z Różańcem w dłoni i wzniesionym mieczem walczymy na kolanach o życie wieczne” - słyszymy w pierwszej z kompozycji. Stanowi ona niejako wizytówkę ruchu, który jest stosunkowo młody, ale już zdążył się w Polsce zakorzenić i rozpowszechnić. WMBand to zespół związany właśnie z nim. Istnieje i działa - jak informuje wydawnictwo Sumus - od 2019 r. Koncentruje się głownie na oprawie ogólnopolskich spotkań Wojowników Maryi, uwielbianiu muzyką i śpiewem Boga w Trójcy Jedynego i Matki Bożej, którą obrali za patronkę i przewodniczkę.

Na płycie znajdziemy więcej utworów odnoszących się do idei jednoczących Wojowników Maryi, m.in. „Wojownicy Pana”. Poza znanymi piosenkami religijnymi, jak „Święte imię Jezus” czy „Niechaj zstąpi Duch Twój”, są tutaj autorskie kompozycje, a wśród nich utwory mające charakter modlitewny, jak „Duchu Święty, wołam, przyjdź” czy klimatyczna kompozycja „Ruah”, zachęcająca wręcz do medytacji. Autorem słów do utworów „Maryjo, ukryj mnie” oraz „Cały jestem Twój, Maryjo” jest ks. Dominik Chmielewski („użyczył” również swego głosu), co dla wielu powinno być wystarczającą rekomendacją, by chcieć ich posłuchać. Większość utworów to pieśni proste, wpadające w ucho, których przekaz rzeczywiście niesie ukojenie. Słuchając ich, można powtórzyć słowa jednej z nich „Niczego się nie boję (…) Jedyną moją bronią będzie miłość”. A osobom preferującym nieco mocniejsze brzmienie polecam rockową wersję „Wojowników Maryi” i podobny, mocny „Męski Różaniec”. Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Rolnicza wystawa


Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, połączone z Dniami Siedlec, za nami! Jedną z większych imprez wystawienniczych w regionie można było odwiedzać przez dwa dni - 11 i 12 września. [fot. IZU]

FOTOGALERIA

Hosanna Festival


W dniach 17-19 września w Siedlcach odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
Wykład, debaty eksperckie, bloki warsztatów - to wszystko czeka na uczestników V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie.
więcej »
II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej
21 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu odbędzie się II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
 

POLECAMY


Autorytet i wsparcie
Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia stanowi doskonała okazję do poznania jego osoby.
więcej »
Fatima
Film „Fatima” - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan - najbardziej przekonująca adaptacja objawień w kinach już od 1 października!
więcej »
 

SONDA

 

Czy pamiętamy o weteranach walk o wolną Polskę?

tak, ich obecność uświetnia uroczystości państwowe

nie, należy patrzeć w przyszłość, a nie skupiać się na tym, co minęło...

poszanowanie historii jest obowiązkiem każdego patrioty

patriotyzm to pusty slogan

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR