7 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Inne spojrzenie

Mówienie o Józefie to nie tylko pobożne gadanie, gdyż postać ta ma w historii zbawienia swoje wielkie znaczenie i zadanie, choć dostrzeżono to dość późno. Warto więc nie tracić czasu i odkryć dla siebie tego wyjątkowego świętego z całym jego bogactwem.

Tymi słowami ks. Piotr Górski, autor książki „Św. Józef. Wzór ojcostwa”, zaprasza czytelnika w niezwykłą podróż, „w której będziemy - na miarę naszych możliwości - odkrywać i poznawać niezwykłą postać Józefa”.

„Kościół z czasem zaczął coraz bardziej dostrzegać rolę św. Józefa w szczególnej misji uobecnienia zbawienia, która została powierzona mu jako opiekunowi Jezusa. Wiara w jego opiekę nad Kościołem staniała bowiem od samego początku we wspólnocie chrześcijan” - zauważa ks. P. Górski. Jak zauważa, podstawą tego, by poważnie zająć się św. Józefem, jest właściwe spojrzenie na tajemnicę wcielenia i zbawienia, a należy zauważyć, że Józef był obecny w tych wydarzeniach i dotykał ich bezpośrednio.

Jakim człowiekiem tak naprawdę był św. Józef? Jakie charyzmaty skrywa i kim jest dziś dla nas opiekun Świętej Rodziny? Wydaje się, że zbyt często szufladkujemy św. Józefa do scen bożonarodzeniowych. Autor prowadzi czytelnika przez bardzo różnorodne zagadnienia pozwalające poznać i zrozumieć tę wielowymiarową postać. Dzięki tak szerokiemu ujęciu tematu mamy szansę dostrzec świętego na miarę naszych czasów, które wymagają autorytetów, ojców duchowych, ale też obrońców naszej wiary.

Rozważania o św. Józefie przeplatane są licznymi modlitwami opatrzonymi Imprimatur, a mnogość ilustracji pozwoli wyobrazić sobie, jak na przestrzeni wieków i kultur ludzie wyobrażali sobie rolę św. Józefa w dziele zbawienia.

JAG

Ks. Piotr Górski, Św. Józef. Wzór ojcostwa, Dom Wydawniczy Rafael, Kraków 2021.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »