25 lutego 2021 r. Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Pogoda: Siedlce

Numer 8
25-03 marca 2021r.

menu

NEWS

W materiałach formacyjnych dla kół różańcowych: Koronka 10 cnót ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Nigdy cię, świecie, nie porzucę...

Decyzja, która zmieniła bieg historii i losy ludzi, to Boże: „JESTEM”! On jest, a wraz z Nim - o czym przekonują nas dzieje biblijnych bohaterów - wszystko jest możliwe.

To nie marzenia zmieniają rzeczywistość, ale konkretne decyzje i wybory - przypomina wydawca książki „Decyzje, które zmieniły świat”. Niewielką objętościowo publikację rozpoczyna opis stworzenia (ze szczegółowymi komentarzami), a na jej drugą część składają się historie znane z Pisma Świętego, w których czytelnik z powodzeniem może umiejscowić samego siebie.

W „Arboretum, czyli miejsca, w których kolekcjonuje się drzewa” Piotr Oleś OP analizuje znaczenie drzew występujących w Biblii. Cykl rozpoczyna się opowieścią o rajskim drzewie, czyli drzewie poznania dobra i zła, drzewie życia, a kończy historią drzewa, którego owocem było nie popadnięcie człowieka w śmierć, ale zbawienie! Czytelnicy - w ślad za autorem - dowiedzą się też m.in., że dąb królewski, tak często występujący w Piśmie Świętym, symbolizuje potęgę i nieśmiertelność, a terebint oznacza męstwo. Jest i o drzewie figowym, i sykomorze...

Tomasz Nowak OP sięga z kolei do historii „marnotrawnych braci”: Kaina i Abla, Jakuba i Ezawa, Józefa Egipskiego i jego braci itd. A każda z tych opowieści przybliża nas do prawdy, która jest zarazem puentą i mottem książki - prawdy o Bogu, który nigdy nas nie porzucił i nie porzuci!

Bóg wziął odpowiedzialność za świat, który zrodził się w Jego myśli. A momentem, w którym potwierdził swoją decyzję i wybór, był krzyż Chrystusa - zauważa o. Wojciech Jędrzejewski. „Raz jeszcze wybrał wówczas ten poraniony świat. Wziął go w swoje ramiona. Zadeklarował: «Jesteś mój, upadły świecie. Ukochałem cię zna zawsze. Wyryłem cię na obu moich dłoniach. Wyryłem cię w moim sercu. Nigdy cię nie porzucę»”.

Czy można przejść obojętnie obok takiej Tajemnicy?

AW

 

Tomasz Grabowski OP, Wojciech Jędrzejewski OP, Tomasz Nowak OP, Piotr Oleś OP, Decyzje, które zmieniły świat, wydawnictwo W drodze, Poznań 2020.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Warsztaty uwielbienia
W dniach 26-28 marca przy parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbywać się będą IV Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „W Jego ranach nasze zdrowie”.
więcej »
Ojcowskie serce
Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. Ośmioodcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideorozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
więcej »
#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
 

POLECAMY


Pokutny Marsz Różańcowy
W niedzielę 28 lutego odbędzie się kolejny, 52 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Uczestnicy spotkają się o 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
więcej »
Nigdy cię, świecie, nie porzucę...
Decyzja, która zmieniła bieg historii i losy ludzi, to Boże: „JESTEM”! On jest, a wraz z Nim - o czym przekonują nas dzieje biblijnych bohaterów - wszystko jest możliwe.
więcej »
Wystawa na 100-lecie parafii
Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowało wystawę pt. „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest”.
więcej »
Za wstawiennictwem św. Józefa
Jan Paweł II nabożeństwo, jakie mamy do św. Józefa, określał mianem kontynuacji czci, z jaką traktował swojego opiekuna sam Jezus.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR