25 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
21-27 stycznia 2021r.

menu

NEWS

Rozpoczynamy przygotowania do jubileuszu 12-lecia beatyfikacji Męczenników Podlaskich. W bieżącym wydaniu - m.in. o cudach za ich wstawiennictwem i wznowieniu cennej dla diecezjan publikacji książkowej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Adwentowe rekolekcje w internecie

Adwent jest czasem radosnego i pobożnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana, ale też na celebrację tajemnicy Wcielenia i Bożego Narodzenia, czyli pierwszego przyjścia Zbawiciela na ziemię.

Tradycyjnie w Adwencie odbywają się rekolekcje parafialne, które są jedną z form duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Z racji obostrzeń sanitarnych wielu wiernych może mieć trudności z realnym uczestnictwem w tych ćwiczeniach duchowych, a kwestia możliwości przeprowadzenia rekolekcji w kościołach również stoi pod wielkim znakiem zapytania.

 

W związku z powyższym, z inicjatywy bp. Kazimierza Gurdy zostały przygotowane wirtualne rekolekcje adwentowe dla diecezji siedleckiej, aby dzięki nowoczesnym technologiom wierni mieli możliwość przeżycia adwentowego skupienia. Oczywiście internetowe nauki nie zastąpią szczerej spowiedzi i uczestnictwa w Mszy św., ale mogą służyć pomocą w pobożnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu serca na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem.


Koordynatorem tego projektu jest ks. Paweł Broński - dyrektor FARO.TV, czyli Diecezjalnej Telewizji Internetowej, który zapowiada, że „rekolekcje dla dzieci będą mieć formę spotkań wokół słowa Bożego we wszystkie cztery niedziele Adwentu, a poprowadzi je ks. Radosław Piotrowski. Oferta dla młodzieży obejmuje codzienne, bardzo syntetyczne, komentarze do Ewangelii każdego dnia, przygotowane przez ks. dr. Kamila Duszka oraz osobiste świadectwa, również odnoszące się do Ewangelii, które nagrała młodzież z Ruchu Światło-Życie. Natomiast rekolekcje dla dorosłych wygłosi ks. dr Tomasz Bieliński wraz ze Wspólnotą Jednego Ducha z Siedlec. Będą one swoim kształtem przypominać rekolekcje parafialne. Nagrania będą publikowane sukcesywnie, począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu, na kanale You Tube FARO.TV oraz na stronie facebook’owej naszej internetowej telewizji”.


Zapraszamy wszystkich do skorzystania z adwentowej propozycji naszych rodzimych rekolekcjonistów i zachęcamy do subskrybowania kanału. Księży i świeckich administratorów parafialnych mediów zachęcamy do udostępniania nagrań wideo na parafialnych stronach internetowych czy w parafialnych social mediach. Adres URL kanału: https://www.youtube.com/channel/UCSdFbnDXcuXxT-Uoyd6g23gPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na wzór unitów


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Eucharystię pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy koncelebrowali bp Grzegorz Suchodolski i ks. prałat Zbigniew Sobolewski. Przed Mszą św. dyrektor Dzieła Pomocy Ad Gentes wygłosił konferencję nt. nowo powstałego Bractwa Strażnicy Kościoła, a ks. prałat Bernard Błoński zaprezentował jubileuszowe wydanie publikacji „Martyrologium, czyli męczeństwo Unii na Podlasiu”.

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
W drodze do Betlejem
Katolickie Przedszkole „Ogródek św. Franciszka” z Siedlec zachęca do udziału w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Tegoroczna edycja - z powodu obostrzeń związanych z pandemią - odbędzie się online.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 29 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Skórzec.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
Debata online
W poniedziałek 25 stycznia, o 19.00, odbędzie się debata online pt. „Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa”.
więcej »
Poruszał serca
Mimo że od jego śmierci minęło ponad 40 lat, przenikliwe myśli amerykańskiego arcybiskupa kształtują kolejne pokolenia wiernych na całym świecie.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR