25 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
21-27 stycznia 2021r.

menu

NEWS

Rozpoczynamy przygotowania do jubileuszu 12-lecia beatyfikacji Męczenników Podlaskich. W bieżącym wydaniu - m.in. o cudach za ich wstawiennictwem i wznowieniu cennej dla diecezjan publikacji książkowej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Rekolekcje ODDANIE33

Zapraszamy z CAŁEGO SERCA do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 r.

CZYM SĄ REKOLEKCJE ODDANIE33?

Są to 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Na materiały składa się słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków oraz przesłanie objawień Matki Bożej z Fatimy.

Od 8 września do 10 października przeprowadzona została pierwsza edycja internetowych rekolekcji ODDANIE33. W projekt zaangażowało się kilkanaście stron oraz kanałów katolickich - pierwszy dzień rekolekcji miał ponad 500 tys. wyświetleń. Organizatorzy otrzymali tysiące świadectw. Przygotowane materiały okazały się być konkretnym umocnieniem duchowym. Dlatego jako Różaniec Do Granic chcemy pomóc organizatorom dotrzeć z tymi rekolekcjami do jak największej grupy osób i społeczności.

Uroczystej inauguracji rekolekcji ODDANIE33 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki - 29 listopada, o 10.00, w katedrze poznańskiej. Msza św. będzie transmitowana w internecie.

Materiały 33-dniowych rekolekcji posiadają imprimatur oraz nihil obstat Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie.

Uwaga: gdyby któryś z podanych niżej linków nie działał, prosimy o przeklejenie go do przeglądarki.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W REKOLEKCJACH?

Można to zrobić na kilka sposobów:

1. Od 29 listopada codziennie rano gotowe materiały pojawią się na wszystkich stronach Różańca do Granic, czyli na:

a) stronie www RdG>> https://rozaniecdogranic.pl/
b) kanale youtube RdG >>https://www.youtube.com/channel/UCM7i7hnwXS9Dj8...
c) stronie RdG na facebooku >> https://www.facebook.com/RozaniecDoGranic

2. Na kanale Misjonarzy Świętej Rodziny - Różaniec bez Granic od 29 listopada, codziennie przez 33 dni, będą transmisje na żywo na kanale youtube https://www.youtube.com/channel/UCXiNu0gDQbfpg4...
 

Plan transmisji na żywo:

21.00 - Apel Jasnogórski z Jasnej Góry

21.15 - medytacja rekolekcyjna na dany dzień

Oko. 21.30-21.45 - Różaniec (dla chętnych).

 

3. Można dołączyć też do grup w aplikacji whatsapp, gdzie przez 33 dni, codziennie wieczorem, będą wysyłane linki do rozważań na kolejny dzień >> https://oddanie33.pl/whatsapp 
 

Wprowadzenie: ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji: https://oddanie33.pl/wprowadzenie.

 

PROPOZYCJA DLA PARAFII

Rekolekcje ODDANIE33 wyrosły z doświadczenia prowadzenia rekolekcji w parafiach. Przez ostatnie półtora roku zostały one przeprowadzone w ponad 100 parafiach.

Materiały są tak przygotowane, że można te rekolekcje przeprowadzić bez względu na okoliczności zewnętrzne. Parafianie mogą przeżywać je w kościele lub domu - za pośrednictwem książki, płyty CD lub przez internet.

 

PROPONOWANE TERMINY REKOLEKCJI

Parafia może przeprowadzić rekolekcje w dowolnym wybranym przez siebie terminie lub włączyć w jeden z terminów rekolekcji ogólnopolskich.

Najbliższe terminy rekolekcji ogólnopolskich są następujące:

 a) od 29.11 - 31.12 (uroczysty akt oddania: 1.01.2021)

b) od 1.01 - 2.02 (uroczysty akt oddania: 2.02.2021)

c) od 20.02 - 24.03 (uroczysty akt oddania: 25.03.2021)
 

Banery oraz inne materiały dla parafii można zamawiać przez adres mail: oddanie33@gmail.com lub pod nr. tel. 604-987-781.

We wszelkich kwestiach organizacyjnych oraz technicznych - prosimy o kontakt mailowy: oddanie33@gmail.com lub telefoniczny: 604-987-781, 733-005-505, 695-595-101.

OPR. AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na wzór unitów


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Eucharystię pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy koncelebrowali bp Grzegorz Suchodolski i ks. prałat Zbigniew Sobolewski. Przed Mszą św. dyrektor Dzieła Pomocy Ad Gentes wygłosił konferencję nt. nowo powstałego Bractwa Strażnicy Kościoła, a ks. prałat Bernard Błoński zaprezentował jubileuszowe wydanie publikacji „Martyrologium, czyli męczeństwo Unii na Podlasiu”.

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
W drodze do Betlejem
Katolickie Przedszkole „Ogródek św. Franciszka” z Siedlec zachęca do udziału w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Tegoroczna edycja - z powodu obostrzeń związanych z pandemią - odbędzie się online.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 29 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Skórzec.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
Debata online
W poniedziałek 25 stycznia, o 19.00, odbędzie się debata online pt. „Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa”.
więcej »
Poruszał serca
Mimo że od jego śmierci minęło ponad 40 lat, przenikliwe myśli amerykańskiego arcybiskupa kształtują kolejne pokolenia wiernych na całym świecie.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR