15 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 33
13-19 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze: cykl artykułów poświęconych 100 rocznicy cudu nad Wisłą. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Wszystko będzie dobrze…

Na wiele wieków przed objawieniami św. s. Faustyny Julianna spisała treść widzeń, z których wypływa orędzie o Bożym miłosierdziu.

Wszystko będzie dobrze, wszystko będzie dobrze, wszystko będzie do cna dobrze! - mówił Pan Jezus do angielskiej mistyczki która żyła na przełomie XIV i XV w. Nazwano ją Julianną z Norwich.

Niewiele wiemy o jej pochodzeniu i życiu. Nie znamy nawet jej prawdziwego imienia. Nazywano ją Julianną z Norwich. Imię to zawdzięcza najprawdopodobniej św. Julianowi, patronowi Kościoła w Norwich, przy którym znajdowała się jej pustelnia. Urodziła się 1343 r., o czym wspomina sama pustelnica w zapisie objawień. Prawdopodobnie całe życie spędziła w Norwich, które było wówczas drugim co do znaczenia miastem w Anglii. Gdy Julianna miała sześć lat, miasto zostało opanowane przez dżumę, która w ciągu dwóch lat zabrała życie jednej trzeciej mieszkańców. Julianna była świadkiem jeszcze dwóch innych dramatów. Pierwszym był wybuch powstania chłopów w 1381 r., a drugim kolejna faza zarazy.

Pod wpływem takich doświadczeń nawet ludzie wierzący zaczynają powątpiewać w Bożą Opatrzność. Tym bardziej niezwykłe było to, że właśnie w tym czasie młoda dziewczyna doświadczyła wizji, które są orędziem Bożej miłości, miłosierdzia i troski o każdego człowieka.

Książka zawiera fragmenty „Objawień Miłości Bożej”, które mogą stać się niewyczerpanym źródłem wsparcia i otuchy w trudnych chwilach. - Bóg pragnie być poznany i upodobał sobie, gdy w Nim spoczywamy, wszystko zaś, co poniżej Boga, nie zadowala nas - czytamy w jednym z fragmentów objawień.

Nie trzeba czytać wszystkiego po kolei; można wyszukiwać fragmenty, które odpowiadają na nasze potrzeby. Każdy z nich stanowi dawkę duchowego lekarstwa, które rozlewa się po całym ciele i przynosi ulgę. Jak pisała Joanna z Norwich: „Dobroć Boga jest najwyższą modlitwą, która schodzi na dno najgłębsze naszych potrzeb. Ona ożywia naszą duszę, przywodzi ją do życia, pobudza do wzrastania w łasce i cnocie”. Zachęcam do lektury.

MK

 

Wszystko będzie dobrze... Objawienia Julianny z Norwich, Wydawnictwo M, Kraków 2020.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pod Siedlcami w Wiśniewie


Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych na dobre wpisał się w krajobraz gminy Wiśniew. Dopisała pogoda i nie zawiodła publiczność. W biesiadzie ludowej, której w tym roku przewodziła kapela podwórkowa Z kopyta, i wspaniałej zabawie nie przeszkodziła nawet pandemia koronawirusa. [fot. J. Mazurek]

FOTOGALERIA

Przed obliczem Matki


14 sierpnia, o 4.00, reprezentanci Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej zgromadzili się przed świątynią w Mirowie, by w jednej grupie, niosąc grupowe znaczki i intencje wszystkich pielgrzymów, wejść na Jasną Górę. Pielgrzymi zameldowali się w Kaplicy Cudownego Obrazu o 5.50, następnie uczestniczyli w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i złożyli intencje pielgrzymów duchowych. Pątnikom towarzyszyli biskupi siedleccy. [fot. Piotr Rudko]

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Rodzinna niedziela
16 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się „Rodzinna niedziela”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy pragną czegoś więcej w małżeństwie.
więcej »
Dożynki w Rykach
W niedzielę 23 sierpnia w Rykach odbędą się dożynki gminne. Wzorem lat ubiegłych mają one bardzo ciekawy program. Rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o 12.00.
więcej »
Oranżeria 2020
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na 25 Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2020”. Impreza, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia, ma być m.in. transmitowana na żywo w Telewizji Radzyń.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Miriam z Nazaretu
Maryja z wiarą przyjęła Boże orędzie, które zmieniło całkowicie nie tylko jej życie, ale także bieg historii świata.
więcej »
 

SONDA

 

Polski sierpień

to miesiąc rocznic patriotycznych;

w tym roku świętujemy szczególną rocznicę - 100-lecie cudu nad Wisłą;

wspominamy powstanie warszawskie i wszystkich poległych w walce o wolną ojczyznę;

to czas pieszych pielgrzymek do sanktuariów maryjnych;

miesiąc jak każdy inny.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR