4 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Wacław, Izydor, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 14
02-08 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Jak pobrać e-wydanie ostatniego numeru ECHA? Na stronie głównej www.echokatolickie.pl pod zdjęciem okładki ostatniego numeru „EK” jest adnotacja: „pobierz pełne wydanie”. Klikamy w nią, a następnie w zdjęciem jedynki z numerem, który chcemy pobrać. Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania należy wysłać SMS o treści DOSTEP na nr 7168. Koszt SMS to 1,23 zł z VAT.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo

Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.

Ks. Dolindo Ruotolo, włoski kapłan z Neapolu, doświadczył wielu łask, znane są jego doświadczenia mistyczne, uzdrowienia i liczne cuda, które dokonywały się przez jego wstawiennictwo, ale równie mocno w jego życie i doświadczenie wiary wpisana została Męka Pańska. - Byłem jeszcze niewinny, nadzwyczaj żywiołowy; pociągała mnie Męka Jezusa i starałem się już wtedy śpiewać Jezusowi umęczonemu (…) w tym czasie mogłem mieć najwyżej pięć [lat] - pisał ks. D. Ruotolo w swojej „Autobiografii”. Rozważanie Męki Pańskiej towarzyszyło mu od wczesnego dzieciństwa. Całe jego życie naznaczone było cierpieniem, które postrzegał jako swój udział w Męce Chrystusa.

Choć niewątpliwie nosił w sobie cierpienie, to jednak był człowiekiem obdarzonym ogromną pogodą ducha. W niezwykły sposób spotykało się w nim głębokie przeżywanie Męki Jezusa z radosną nadzieją, jaką przynosi Zmartwychwstanie. Czy można więc wyobrazić sobie lepszego przewodnika na okres Wielkiego Postu?

Teksty rozważań zostały zaczerpnięte z ogromnego bogactwa dzieł, które ks. D. Ruotolo pozostawił. Układ rozważań stopniowo wprowadza nas w okres pokuty - zaczynając od doświadczenia osobistej grzeszności, przez odwrócenie się od zła i pogłębienie życia duchowego, uświęcenie, a na perspektywie Zmartwychwstania kończąc. Rozważania przeznaczone są na 40 dni Wielkiego Postu - od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej.

Rozważania zawarte w książce dzień po dniu prowadzą do coraz głębszego zanurzenia się w Miłości, która nie zna granic i dla której nie ma nic niemożliwego. Zachęcam do lektury!

MK

Rozważania na Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo, Wydawnictwo M, Kraków 2020.

 Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR