7 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin

Pogoda: Siedlce

Numer 14
02-08 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Jak pobrać e-wydanie ostatniego numeru ECHA? Na stronie głównej www.echokatolickie.pl pod zdjęciem okładki ostatniego numeru „EK” jest adnotacja: „pobierz pełne wydanie”. Klikamy w nią, a następnie w zdjęciem jedynki z numerem, który chcemy pobrać. Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania należy wysłać SMS o treści DOSTEP na nr 7168. Koszt SMS to 1,23 zł z VAT.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Pismo Święte bronią

Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy często poszukuje w ezoteryce, wróżbach czy duchowości Wschodu. Taka postawa otwiera demonowi drogę do działania.

W czasach głębokiego kryzysu wartości ezoteryka i okultyzm zdają się odzyskiwać nową energię i odnajdywać podatny grunt w łatwowierności milionów osób. Wystarczy włączyć telewizor, wejść do internetu lub przejrzeć jakiekolwiek czasopismo, aby natknąć się na magów oferujących amulety i interpretujących tarota, potrafiących zjednać dobro lub zażegnać nieszczęścia. Za tym wszystkim kryje się działanie złego ducha.

Ks. Pasqualino di Dio w książce „W mojej walce Ty walcz, Panie” zarysowuje bardzo ciekawą biblijną drogę uwolnienia, uzdrowienia i pocieszenia. Dzięki swojemu doświadczeniu egzorcysty diecezjalnego proponuje specjalny program, który pomoże nam uzdrowić duchowe rany. To cztery tygodnie drogi do wewnętrznej przemiany. Za jego sprawą nie tylko łatwiej będzie nam przebaczyć samemu sobie czy bliskim, ale także wyzwolić się z sideł zła, by uzyskać duchowe pocieszenie i radość życia ze zmartwychwstałym Chrystusem. Słowo Boże, które rozważamy, przeżywamy i którym się modlimy - jak czytamy - ma zasadnicze znaczenie na drodze uwolnienia bądź samouwolnienia. Należy jednak pamiętać, że sama modlitwa egzorcysty nie wystarczy, aby przeprowadzić proces uwolnienia, jeśli brakuje solidnego codziennego zaangażowania tych, którzy cierpią z powodu nadzwyczajnego działania złego ducha. Lekarstwem dla nas jest przeżywanie „autentycznego życia chrześcijańskiego, które polega na pełnym ufności zawierzeniu się ojcowskiej i opatrznościowej miłości Boga oraz na posłuszeństwie Jego woli. Opiera się ono na chrzcie, odżywia gorliwą lekturą słowa Bożego i częstym uczestniczeniem w Eucharystii; odnawia przy pomocy sakramentu pojednania; otrzymuje dalsze wsparcie dzięki pozostałym sakramentom. Nie należy też zapominać o sakramentaliach oraz rytuałach błogosławieństwa ustanowionych przez Kościół, aby wielbić Boga i prosić o Jego opiekę w różnorodnych życiowych sytuacjach”.

Ks. Pasqualino di Dio, W mojej walce Ty walcz, Panie. Walka duchowa i wyzwolenie z Pismem Świętym jako bronią, Esprit, Kraków 2020.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR