29 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon

Pogoda: Siedlce

Numer 5
30-05 lutego 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. o świętach zniesionych w Kościele w Polsce. Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
To historia dla wszystkich i o wszystkich

Zdradzony przez braci, sprzedany w niewolę, żyjący w obcym kraju, samotny i odrzucony. Miał pełne prawo popaść w rozpacz i obrazić się na Boga. I nikt specjalnie by się temu nie dziwił. Ale Józef nawet przez chwilę nie użala się nad sobą.

„Zapraszam cię do lektury jednej z najpiękniejszych historii opisanych w Biblii. To historia z Księgi Rodzaju, opowieść o Józefie zwanym Józefem Egipskim. (…) Jego historia - jeśli pozwolisz, by dotknęła twojego serca - przyniesie uzdrowienie” - pisze we wstępie swojej najnowszej książki pt. „Długa szata z rękawami” ks. Waldemar Grzyb, duszpasterz wspólnoty Rhema Christou z Gorzowa Wielkopolskiego. Jest to nie tylko opowieść, ale przede wszystkim zaproszenie do głębszego spojrzenia w głąb siebie. To książka dla tych, którzy doświadczają trudów życia, są przygnieceni problemami dnia codziennego. Jest ona jednak - jak podkreśla autor - szczególnie pomocna tym, którzy doświadczyli zdrady, zwłaszcza ze strony osób bliskich i kochanych, którzy nie potrafią wybaczyć. Powinni po nią sięgnąć również osoby mające kłopot z odkryciem własnych talentów i zdolności. „Długa szata z rękawami” to historia dla każdego z nas. Na końcu każdego rozdziału autor umieszcza trafne pytania, które są w stanie naruszyć skorupę samozadowolenia i stanąć w prawdzie. Warto poznać historię Józefa, który przeprowadzi nas przez zawirowania i zaprowadzi do zwycięstwa.

Ks. Waldemar Grzyb, Długa szata z rękawami. O Józefie egipskim, Wydawnictwo eSPe, Kraków 2019.Powrót

 

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to...

okazja do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za posługę sióstr i braci zakonnych

czas intensywnej modlitwy o nowe powołania do służby Bogu i ludziom

sposobność do refleksji nad sensem życia

refleksja na temat osobistego zaangażowania w realizacji swojego powołania

czas modlitwy za KościółLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR