28 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 22
28-03 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Strażnik wśród nocy

To opowieść o Benedykcie XVI, papieżu atakowanym przez wszelkiego rodzaju nieprzyjazne siły w Kościele i spoza Kościoła, sprzymierzone przeciwko niemu.

Benedykt bez owijania w bawełnę, a czasem może też bez koniecznej zręczności medialnej przypominał, że wiele z propozycji świata i jego panów - jawnych i ukrytych - wymierzonych jest w człowieka, w jego zasadniczą prawdę. Że pod zwodniczym szyldem swobód kryją się nowe i stare zniewolenia. Benedykt nie głaskał świata, a przede wszystkim, ani sobie, ani Kościołowi, nie pozwalał na dwuznaczności - pisze Marco Tossati w przedmowie do książki „Benedykt XVI. Strażnik wśród prawdy”.

Autor opowieści Aldo Maria Valli, dziennikarz i pisarz zajmujący się tematyką religijną, watykanista, który zrelacjonował 40 międzynarodowych podróży Jana Pawła II i jego odchodzenie z tego świata w 2015 r., ukazuje na jej łamach postać Josepha Ratzingera, jego dążenie do prawdy i cenę, jaką poniósł, stając w jej obronie. Ten „Papież prawdy”, który w czasie swojego pontyfikatu wielokrotnie musiał zderzyć się z wieloma trudnościami i przeszkodami, nie poddając się i nie wychodząc poza swoją rolę, zdołał być nie tylko współpracownikiem, ale i świadkiem prawdy.

- Kiedy zostałem biskupem, przyszły mi na myśl te słowa z Trzeciego Listu św. Jana, że my jesteśmy »współpracownikami prawdy«. Z prawdą można współpracować bo jest osobą. Dla niej można się trudzić, można starać się jej domagać, utwierdzać ją” - tak papież w wywiadzie z Peterem Seewaldem na łamach książki „Ostatnie rozmowy” wyjaśnia, skąd wzięło się jego zawołanie biskupie Cooperatores veritatis. Zachęcam do lektury.

MK

Aldo Maria Valli, Benedykt XVI. Strażnik wśród nocy, Wydawnictwo Aromat Słowa, Kraków 2019.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Nowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej


W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca, o 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Podlasie i TV Trwam.

FOTOGALERIA

Bursa w nowej odsłonie


Potrzeba jest nie tylko matką wynalazków, ale też matką remontów - zauważa ks. Mariusz Świder, dyrektor Bursy im. św. Stanisława Kostki w Siedlcach. Wyjaśnia, iż pomysł prac remontowo-adaptacyjnych dojrzewał długo, a ich przeprowadzenie podyktowane było m.in. koniecznością dostosowania pomieszczeń do obowiązujących norm bezpieczeństwa. [Więcej w bieżącym wydaniu ECHA].

PATRONAT "ECHO"


​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR