22 kwietnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz

Pogoda: Siedlce

Numer 16
18-24 kwietnia 2019r.

menu

NEWS

Zmartwychwstały Pan niech obdarza miłością i pokojem, aby zmartwienia i smutki dnia codziennego nie przesłoniły celu naszej wędrówki wiary. Bądźmy prawdziwymi apostołami Dobrej Nowiny płynącej z pustego grobu. Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodziny i najbliższych.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
W drodze do świętości

W „Modlitewniku” obok pozycji obowiązkowych znajdziemy piękne, pełne teologicznej i duchowej głębi, niezwykle wciągające modlitwy, rozważania i wprowadzenia bł. ks. Jakuba Alberionego.

Był on założycielem Rodziny Świętego Pawła, którą tworzy dziesięć instytutów. Wśród nich jest pięć zgromadzeń zakonnych, cztery instytuty życia konsekrowanego oraz stowarzyszenie wiernych świeckich. Bł. J. Alberione był przekonany, że celem uświęcenia każdego wierzącego jest to, do czego doszedł św. Paweł Apostoł: „Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus” (Ga 2,20).

Modlitwy odmawiane świadomie i głęboko przeżywane będą kształtowały nasze myślenie oraz kierowały wysiłki na to, czego rzeczywiście oczekuje od nas Pan. Nie można ich jednak traktować jak magicznych formuł. Nie zmieni nas samo ich odmawianie. Konieczne jest podjęcie wysiłku przemiany naszego życia. Słowa, które wypowiadamy, kształtują jednak nasze spojrzenie na rzeczywistość, pomagają ją określać i interpretować.

W „Modlitewniku” znajdziemy modlitwy codzienne. Ich głębia i piękno sprawiają, że relacja z Bogiem może stać się bliższa. Tu otrzymamy też wyjaśnienia dotyczące Mszy św. czy podpowiedzi, w jaki sposób ją przeżywać, by przyniosła owoce. Każdej części Eucharystii przypisane zostały intencje obejmujące potrzeby nasze i całego Kościoła. Może to być szczególnie ważne dla osób, które bardziej świadomie oraz pełniej pragną uczestniczyć w Eucharystii; nie chcą, aby był to jedynie wyraz ich własnej pobożności, ale także udział w ewangelizacji, do której podjęcia jesteśmy nieustannie zachęcani.

Wiele osób nie wie, jak modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Czują się zagubieni, mimo że odczuwają silne pragnienie trwania przed Bogiem. Wskazaniem i ulgą dla nich może być fragment tekstu wprowadzenia bł. Jakuba Alberionego do adoracji, w którym czytamy, że to sam „Chrystus pragnie nas oświecać, pouczać, rozgrzewać, umacniać i podnosić na duchu”, a „Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu to spotkanie duszy i całej naszej osoby z Jezusem”. Znajdziemy tu wspaniałe i pełne świeżości propozycje, jak przeżywać adorację Najświętszego Sakramentu, a także modlitwy, które podczas niej możemy przedstawiać Bogu.

W „Modlitewniku” nie zabrakło rozważań różańcowych, Drogi krzyżowej oraz modlitw na poszczególne dni tygodnia, a także wielu innych skierowanych do Boga Ojca, Jezusa Mistrza, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, Maryi Królowej Apostołów, św. Pawła Apostoła i św. Józefa. Znajdziemy tu także gotowe modlitwy po przyjęciu Komunii św. i wiele modlitw za nowoczesne środki przekazu oraz za tych, którzy są uzależnieni od mediów. Uzupełnieniem są modlitwy w języku łacińskim, wciąż pozostającym językiem Kościoła powszechnego. Ta niepozorna publikacja jest skarbnicą tekstów, których piękno, oryginalność i świeżość bez wątpienia pomogą przeżywać swoją wiarę, pogłębiać przyjaźń z Bogiem i wzrastać w zjednoczeniu z Nim każdego dnia.

s. dr Iwona Kopacz PDDM (opr. AWAW)

Modlitewnik, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2019.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Konkurs Biblijny


6 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbył się finał III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Łukasza”. O miejsca na podium i tytuł laureata rywalizowała 20 finalistów - uczniów klas siódmych szkół podstawowych. W etapie szkolnym udział wzięło 2306 uczniów z 230 szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 74 uczniów, etap ten odbył się w pięciu rejonach diecezji. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Kacper Kowalczyk z parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie, Jan Garwoliński z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Kacper Rosa z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Targi ogrodnicze


7 kwietnia teren oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach był miejscem XIII Wiosny na Polu i w Ogrodzie. Jak co roku - obok firm z branży rolniczej i ogrodniczej oraz szkółek roślin - swoje wyroby prezentowali właściciele pasiek, gospodarstw agroturystycznych, rękodzielnicy, producenci żywności i przedstawiciele wyższych uczelni. Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w drzewka owocowe i krzewy ozdobne, jak też sprzęt ogrodniczy. O uatrakcyjnienie spotkania dbały zespoły ludowe. Chętni mieli także okazję uczestnictwa w licznych konkursach. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
12 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Rodziny. Już dzisiaj zapraszamy do udziału!
więcej »
Pielgrzymka do Loretto
​W sobotę 18 maja w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej spotkają się czytelnicy miesięcznika „Różaniec” i członkowie Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymka do Loretto to stały punkt rocznej formacji czcicieli Matki Bożej oraz duchowych dzieci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.
więcej »
Inauguracja organów
W sobotę 27 kwietnia, o 19.00, w katedrze siedleckiej odbędzie się koncert Dextera Domini - inauguracja organów Dominika Biernackiego.
więcej »
III Festiwal Pieśni Maryjnej
W niedzielę 5 maja, o 13.00, w kościele św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się już po raz trzeci Festiwal Pieśni Maryjnej. Prezentację chórów poprzedzi Msza św. o 12.00.
więcej »
Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking
28 kwietnia odbędzie się V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking. „Start” i „meta” wyznaczone są w Cichej Stanicy nad zalewem. - Spędźmy tę niedzielę rekreacyjnie i rodzinnie! - zachęca Łukasz Witczuk. Pomysłodawca przedsięwzięcia wskazuje też cel imprezy: wsparcie Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


W Jego ranach
Nabożeństwo Drogi krzyżowej to czas łaski. Jeśli podczas tych wyjątkowych rozważań otworzymy się na działanie Boga w nas, doświadczymy Jego wyzwalającej mocy.
więcej »
W drodze do świętości
W „Modlitewniku” obok pozycji obowiązkowych znajdziemy piękne, pełne teologicznej i duchowej głębi, niezwykle wciągające modlitwy, rozważania i wprowadzenia bł. ks. Jakuba Alberionego.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR