19 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

fot. PIXABAY.COM

Zdrowie

19 maja 2022 r.

Męska dieta

Mity związane m.in. z białkiem budującym męski testosteron oraz mięsem jako synonimem siły i zdrowia obala Beata Mońka, specjalista ds. żywienia.

„Mięsień piwny” mówią - nierzadko z dumą - mężczyźni o swojej „oponce”. W jaki sposób spożywanie piwa wpływa na męski brzuch?

Piwne kalorie faktycznie się odkładają. Uważajcie panowie: im większy „brzuszek piwny”, tym trudniej dostrzec nieraz czubek własnego buta… A tak na poważnie, piwo - wbrew pozorom - wcale nie jest niskokaloryczne! Tak naprawdę kaloryczność węglowodanów czy białka jest zdecydowanie niższa. Podczas gdy 1 g białka lub węglowodanów dostarcza nam zaledwie 4 kcal, 1 g alkoholu - aż 7 kcal. Poza tym w piwie oprócz alkoholu, który dostarcza kalorii, znajdują się węglowodany. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

Zaproszenie na Krajowe Dni Pola

19 maja 2022 r.

Warto się wybrać!

W dniach 11-13 czerwca Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie organizuje III Krajowe Dni Pola. Wydarzenie, któremu w tym roku przyświeca hasło „#rolnictwoprzyszłości”, jest jednym z największych w sektorze rolniczym w kraju.

Inicjatywa odbędzie się na polu doświadczalnym należącym do MODR oddział Poświętne w Płońsku, przy ul. Sienkiewicza 11. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie to służy upowszechnianiu i propagowaniu głównie innowacji w produkcji roślinnej, poprzez prezentację dorobku polskiej hodowli roślin pod kątem Europejskiego Zielonego Ładu oraz bogatej oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo. KDP prezentować będą przede wszystkim wyniki doświadczeń polowych, nowe techniki i technologie upraw oraz odmian roślin. Podczas imprezy zostaną również zaprezentowane dobre praktyki z zakresu rolnictwa i obszarów wiejskich, dorobek hodowlany w produkcji zwierzęcej, a także innowacje w obszarze rolnictwa precyzyjnego. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Rozmaitości

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR