19 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
13-19 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

fot. ARCHIWUM

Apel o pomoc!

12 czerwca 2019 r.

Szymonek chce biegać

Utarło się, że po przyjściu na świat dziecka rodzice „liczą paluszki” maleństwa. Patrząc na prawą rączkę Szymona, którego po urodzeniu położono mi na brzuchu, widziałam tylko trzy paluszki, z czego dwa były zrośnięte - wspomina Małgorzata Kulawczuk z Przegalin Dużych.

Hemimelia kości kończyn dolnych i górnych - tak nazywa się wada genetyczna, którą obciążony jest Szymon. Najogólniej mówiąc, polega ona na niedorozwoju i skróceniu kości budującej kończynę. Towarzyszy jej często zrośnięcie palców u rąk i nóg, brak niektórych paluszków, brak kości strzałkowych, skokowych i piętowych na nóżkach. Małgorzata i Radosław Kulawczukowie, rodzice siedmioletniego Sebastiana i trzyletniego Szymona, dzisiaj wiedzą o niej prawie wszystko. Orientują się, że z tą wadą rodzi się coraz więcej dzieci, jak też że nowoczesna medycyna podsuwa rozwiązania, o jakich lekarzom nie śniło się jeszcze kilkanaście lat temu. Jednak kiedy 17 maja 2016 r. usłyszeli w bialskim szpitalu wstępną diagnozę, zaskoczenie mieszało się z szokiem. - Mimo że w ciąży kilkakrotnie miałam robione badanie usg, lekarz w żaden sposób nie dał mi do zrozumienia, że coś jest nie tak. Wydaje mi się, że gdybym wiedziała, co dolega memu synkowi, bezpośrednio po porodzie miałabym więcej sił - mówi pani Małgorzata. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. MK

Alzheimer! Jak żyć?

12 czerwca 2019 r.

Nie jesteś sam!

7 czerwca odbyła się konferencja pod hasłem „Bliżej Alzheimera” poświęcona tematyce choroby oraz sytuacji opiekunów osób nią dotkniętych. Organizatorem spotkania było Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Konferencja odbyła się w ramach XXI Ogólnopolskiego Zjazdu Organizacji Alzheimerowskich i była połączona z jubileuszem 25-lecia istnienia siedleckiego stowarzyszenia. Wzięli w niej udział przedstawiciele 16 fundacji, stowarzyszeń i organizacji alzheimerowskich z całej Polski, m.in. z Elbląga, Białegostoku, Bydgoszczy, Wrocławia, Oświęcimia, Gdańska, Lublina, Łodzi, Opola i Radomia. Na spotkanie przybyli również politycy, przedstawiciele lokalnych władz i ośrodków pomocy społecznej, m.in. senator Waldemar Kraska, Krzysztof Boruta - reprezentujący ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, wicestarosta powiatu siedleckiego Małgorzata Cepek, reprezentanci Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie - z Siedlec, Węgrowa i Łosic, gminnych i środowiskowych ośrodków pomocy społecznej oraz domów samopomocy. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Rozmaitości

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
20 czerwca, tj. w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na płycie lodowiska OSiR przy ul. B. Prusa 6 odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa - Mój Tata, mój bohater”.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
IV Łosicki Wieczór Chwały
W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się IV Łosicki Wieczór Chwały. „Chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!” - zachęcają organizatorzy.
więcej »
100 lat niech żyje nam!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na radosne świętowanie kolejnych urodzin Niepodległej na osiedlu Jarmołówka w Rykach!
więcej »
Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski
W weekend 22-23 czerwca przy ul. Leśnej (plac naprzeciw urzędu miasta) w Nałęczowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”.
więcej »
Upamiętnią rocznicę
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do świętowania 73 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.
więcej »
 

POLECAMY


Droga wymagająca nieustannej wiary
Często wstawiennictwo nie przynosi wyrazistego, widzialnego owocu, a prośby kierowane do Boga wydają się czymś naiwnym i nieskutecznym, jakby trafiały w pustkę… A jednak modlitwa wstawiennicza zawsze ma gigantyczne znaczenie w przestrzeni duchowej!
więcej »
Niezłomna wola niepodległości
Bitwa o Monte Cassino stała się symbolem waleczności i zwycięstwa polskich żołnierzy w II wojnie światowej.
więcej »
Łuków dla Jezusa
20 czerwca, w Boże Ciało, o 19.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie rozpocznie się koncert uwielbieniowy ph. Łuków dla Jezusa.
więcej »
Żelechów przygotowuje się na pielgrzymi szlak!
23 czerwca w parafii żelechowskiej odbędzie się Niedziela Pielgrzymkowa. „Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku planują wyruszyć na szlak, a tych którzy jeszcze się wahają, będziemy zachęcać, by podjęli wyzwanie i ruszyli razem z nami!”.
więcej »
Noc Świętojańska
Chcą kultywować polskie tradycje, stąd zaproszenie na jedyną taką noc świętojańską. Gródek - 22 czerwca; początek o 16.00. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR