7 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin

Pogoda: Siedlce

Numer 14
02-08 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Jak pobrać e-wydanie ostatniego numeru ECHA? Na stronie głównej www.echokatolickie.pl pod zdjęciem okładki ostatniego numeru „EK” jest adnotacja: „pobierz pełne wydanie”. Klikamy w nią, a następnie w zdjęciem jedynki z numerem, który chcemy pobrać. Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania należy wysłać SMS o treści DOSTEP na nr 7168. Koszt SMS to 1,23 zł z VAT.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. ARCHIWUM

Sesja rady miasta

1 kwietnia 2020 r.

Walka z epidemią

Odroczenie płatności podatków dla przedsiębiorców, doposażenie w sprzęt szpitala miejskiego i zadbanie o pracowników służby zdrowia - to tylko niektóre z działań mających na celu złagodzenie skutków epidemii koronawirusa.

Przed rozpoczęciem obrad siedleccy radni otrzymali specjalne pakiety, w których znalazły się jednorazowe maseczki, chusteczki odkażające, długopisy do jednorazowego użycia i rękawiczki. Wszyscy mieli także zmierzoną temperaturę, a na sali obrad zasiedli w odpowiednich odstępach od siebie. Zmieniono także system głosowania: radni wyczytywani byli po nazwisku i mówili, czy są „za”, przeciw uchwale, czy wstrzymali się od głosu. W marcowej sesji wzięło udział 18 z 23 radnych. Obrady zdominowała sytuacja w mieście w związku z epidemią koronawirusa. Prezydent Andrzej Sitnik poinformował o podjętych do tej pory działaniach, wśród których wymienił przekształcenie szpitala miejskiego w zakaźny i jego współpracy ze szpitalem wojewódzkim oraz powstanie polowej izby przyjęć, gdzie pacjenci oczekują na wyniki badań na obecność Covid- 19. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Aktualności z miasta

1 kwietnia 2020 r.

Magistrat informuje

Epidemia koronawirusa dyktuje nowe zasady funkcjonowania w społeczności. Władze miasta Biała Podlaska podjęły szereg ustaleń, które mają pomóc mieszkańcom.

Prezydent Michał Litwiniuk zawiesił do odwołania stosowanie kary pieniężnej wobec osób, które, będąc właścicielami pojazdów sprowadzonych z terytorium UE lub zarejestrowanych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, w wyznaczonym 30-dniowym terminie nie dopełnią obowiązku zawiadomienia prezydenta o rejestracji pojazdu sprowadzonego z UE, nabyciu na terytorium Polski lub o zbyciu pojazdu krajowego. Zawieszone zostaje również dostarczanie w drodze akcji kurierskiej do mieszkańców miasta decyzji podatkowych, tj. o stawkach podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego na 2020 r. Z powodu zagrożenia wirusem odwołano montaż małych instalacji odnawialnych źródeł energii. Pierwotnie wszystkie kotły na biomasę, pompy ciepła, kolektory słoneczne oraz urządzenia fotowoltaiczne miały być założone w bialskich gospodarstwach do końca czerwca. Nowy termin realizacji został wydłużony do 30 września. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR