20 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. PIXABAY.COM

Długowiecznych będzie przybywać

13 lutego 2019 r.

100 lat to za mało

Najstarsza osoba wśród 100-latków mieszka w powiecie radzyńskim. To mężczyzna, który ukończył 110 lat! W sumie na terenie działania oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach mieszka 26 „100-latków”.

100 lat ukończyły cztery osoby, 101 lat dziewięć osób, 102 lata - cztery, 103 i 105 - trzy. Natomiast jedna z pań świętowała 106 urodziny. Jest to mieszkanka powiatu siedleckiego, gdzie żyje najwięcej, bo dziewięcioro 100-latków. Dominują panie, których jest 19. Z kolei w powiecie bialskim świadczenie honorowe z ZUS otrzymuje pięć kobiet. Podobnie jest w powiecie łukowskim. W parczewskim - dwie kobiety i mężczyzna. Natomiast w powiecie radzyńskim - jedna pani i jeden mężczyzna, który ukończył 110 lat! Każda osoba obchodząca swoje 100 urodziny może liczyć nie tylko na bukiet kwiatów i list z życzeniami od ZUS, ale także na przyznanie honorowego świadczenia pieniężnego w wysokości 3,7 tys. zł brutto. - Raz przyznaną kwotę 100-latkowie dostają co miesiąc do końca swojego życia - podkreśla Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego. - Senior nie musi składać żadnych wniosków do. Jest to bowiem specjalne, tzw. honorowe świadczenie, które otrzymują wszyscy emeryci i renciści „z urzędu”, automatycznie z chwilą ukończenia 100 lat - precyzuje. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Przyszłościowe inwestycje

13 lutego 2019 r.

Ogromna szansa

Gmina Wisznice szykuje się do realizacji kilkunastomilionowego projektu obejmującego m.in. powstanie ośrodka opiekuńczo-leczniczego oraz mieszkań socjalnych.

Wniosek złożony do zarządu województwa Lubelskiego został oceniony pozytywnie, co więcej w konkursowym rankingu zajął trzecie miejsce. Projekt zatytułowany „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych na terenie gminy Wisznice” opiewa na kwotę prawie 14 mln zł. Dofinansowanie z RPO wyniesie ponad 10 mln zł. - Cieszymy się z uzyskanych środków, ale też zdajemy sobie sprawę z ciążącej na nas odpowiedzialności. Wkład własny do tej inwestycji wynosi 3,5 mln zł. Projekt jest rozpisany na najbliższe trzy lata. Zaczynamy już w tym roku - mówi Piotr Dragan, wójt gminy Wisznice. Podkreśla, że najważniejszym punktem projektu będzie uruchomienie zakładu opiekuńczo-leczniczego w Curynie. W tym celu gmina chce odkupić zdegradowany budynek znajdujący się w końcowej fazie budowy. Obecnie jest on przejęty przez firmę budowlaną od niewypłacalnego właściciela. Samorząd planuje wykonać w nim prace remontowo- adaptacyjne, dostosowując uzyskaną infrastrukturę do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR