7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. PIXABAY.COM

Sesja rady miasta

5 października 2022 r.

Co ze spalarnią odpadów?

Budowa instalacji dopełni obieg zamknięty, bo odpady, które nie pójdą do recyklingu, trafią jako wsad do kotła do tworzenia energii - przekonywał do budowy spalarni prezydent miasta. Radni zarzucali Andrzejowi Sitnikowi brak informacji i konsultacji, a także wyliczali skutki uboczne planowanego przedsięwzięcia.

Punkt dotyczący informacji na temat budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych wprowadzono do porządku obrad wrześniowej sesji rady miasta na wniosek radnych. Prezydent A. Sitnik po raz kolejny zapewnił, że planowana inwestycja będzie nowoczesna i bezpieczna dla zdrowia mieszkańców, a przede wszystkim umożliwi częściowe uniezależnienie się miasta od niepewnych dostaw węgla i gazu. Poinformował, że realizacja przedsięwzięcia jest obecnie na etapie czekania na podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie. - Od tego czasu będziemy mieć rok na rozpoczęcie budowy - powiedział A. Sitnik. Koszt budowy spalarni to ok. 159 mln zł, z czego 129 mln zł to koszty kwalifikowane. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Strażacki jubileusz

5 października 2022 r.

55 lat historii ludzi z pasją

Uroczyste obchody gminnego Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 55-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzostówcu odbyły się 2 października przy siedzibie jednostki. Punktem kulminacyjnym było oficjalne przekazanie trzech samochodów ratowniczych dla jednostek OSP z terenu gminy. Jeden z nich podarowała PGE Dystrybucja S.A.

- Strażacy ochotnicy czuwają bezinteresownie, opiekują się i szkolą za darmo, bronią przed żywiołem. Jedyną nagrodą jest dla nich możliwość nałożenia munduru, aby wystąpić w nim wśród społeczeństwa i zaproszonych gości, odbierając słowa podziękowania - mówił Wiesław Mazurek, wójt gminy Radzyń Podlaski i jednocześnie komendant gminny OSP. Na uroczystość przybyli przedstawiciele dziewięciu działających tu jednostek OSP: z Brzostówca, Bedlna, Płudów, Ustrzeszy, Branicy Radzyńskiej Kolonii, Paszk Małych i Paszk Dużych oraz Żabikowa, które gromadzą ponad 400 strażaków ochotników. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR