26 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. PIXABAY.COM

Analiza Urzędu Statystycznego

22 stycznia 2020 r.

Gdzie dojeżdżają do pracy?

Urząd Statystyczny w Warszawie wyliczył, ilu siedlczan pracuje poza miejscem zamieszkania oraz ilu pracowników przyjeżdża do Siedlec z pobliskich gmin.

Z Siedlec do pracy poza granice miasta - najczęściej do Warszawy i do gminy wiejskiej Siedlce - dojeżdża 3,9 tys. mieszkańców. Z kolei wśród przyjeżdżających do pracy w Siedlcach (6,3 tys. osób) najwięcej jest mieszkańców gminy wiejskiej Siedlce (1255) oraz gmin: Skórzec (462) i Zbuczyn (436). Dane pochodzą z opublikowanego niedawno przez US opracowania dotyczącego przepływu ludności związanej z zatrudnieniem. Wynika z nich, że w Polsce w 2016 r. (tego roku dotyczą najnowsze badania) dojeżdżało do pracy 3,3 mln pracowników, co stanowi 30,6% ogólnej ich liczby. Najwięcej dojeżdżających poza granice gminy, w której mieszkają, jest zameldowanych w województwie śląskim (514,8 tys.). Znaczną liczbę takich pracowników zanotowano także w województwach wielkopolskim i mazowieckim (odpowiednio: 398 tys. i 376 tys.). Najmniej osób zamieszkiwało w województwie podlaskim (49,4 tys.). Najliczniej - do pracy z innych województw - przyjeżdżano na Mazowsze. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. archiwum

Nowa placówka

22 stycznia 2020 r.

Z ministerialną pomocą

Jeszcze w tym roku w gminie Łomazy uruchomione zostanie centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych.

Instytucja będzie zlokalizowana w Dubowie. Powstanie w budynku, w którym przez lata mieściła się szkoła podstawowa. Od jakiegoś czasu jest on pusty i niewykorzystywany. Służy jedynie jako lokal wyborczy mieszkańcom Dubowa, Woli Dubowskiej i Bielan. Centrum będzie uruchomione dzięki dofinansowaniu z programu rządowego realizowanego przez ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. - W ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych otrzymaliśmy na ten cel 2,1 mln zł. Nasz wniosek był jednym z pierwszych zatwierdzonych do dofinansowania. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 20 osób z terenu gminy Łomazy. Jest ono adresowane do niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym. W najbliższym czasie przystąpimy do modernizacji budynku. Zaadoptujemy go do potrzeb podopiecznych. Powstaną m.in. pracownia artystyczna, sala multimedialna i świetlica, pracownia komputerowa, sala terapii ruchowej, pokój psychologa, szatnia, toalety, pomieszczenie kuchenne i jadalnia oraz pokoje administracji - wylicza Jerzy Czyżewski, wójt gminy Łomazy. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
Łosickie kolędowanie
W niedzielę 26 stycznia, o 15.00, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury rozpocznie się koncert z cyklu „Łosickie kolędowanie”.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemami



LITURGIA SŁOWA



Czytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR