3 czerwca 2020 r. Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara

Pogoda: Siedlce

Numer 23
04-10 czerwca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA cykl artykułów poświęconych nowemu biskupowi pomocniczemu diecezji siedleckiej. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

DIECEZJA

2 czerwca 2020 r.

Duszpasterstwo służby liturgicznej w sieci

- Na portalu społecznościowym fb można na bieżąco śledzić informacje i działania Służby Liturgicznej Diecezji Siedleckiej - mówi ks. Tomasz Koprianiuk, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej. więcej »

   
 

Gm. Radzyń Podl.

2 czerwca 2020 r.

Uchwycić piękno

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza mieszkańców regionu w każdym wieku do udziału w otwartym konkursie fotograficznym zatytułowanym „Piękna nasza gmina cała”. więcej »

   
 

DIECEZJA

1 czerwca 2020 r.

Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego

W katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach odbędą się dziś święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego. Transmisja o 11.00 w TV Trwam. więcej »

   
 

KEP

1 czerwca 2020 r.

Radość diecezji siedleckiej jest radością całego Kościoła

Dzisiejsza radość diecezji siedleckiej jest radością całego Kościoła - napisał przewodniczący episkopatu abp Stanisław Gądecki w liście gratulacyjnym z życzeniami dla bp. Grzegorza Suchodolskiego. więcej »

   
 

Siedlce

31 maja 2020 r.

Odnowione sale czekają na dzieci ze świetlicy

Dwie sale z nowymi podłogami, meblami, odmalowanymi ścianami i 500- litrowe akwarium czekają na dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. więcej »

   
 

Region

31 maja 2020 r.

Zdalna szkoła

Do kolejnych gmin w regionie trafiło dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo z rodzin wielodzietnych. więcej »

   
 

Informacja

30 maja 2020 r.

Zarządzenie biskupa siedleckiego w związku ze złagodzeniem obostrzeń epidemicznych

Z dniem 1 czerwca odwołuję udzieloną 12 marca br. dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Zachęcam więc do powrotu do kościołów parafialnych. więcej »

   
 

Informacja

30 maja 2020 r.

Słowo Biskupa Siedleckiego w sprawie decyzji o odrzuceniu przez Radę Miasta Siedlce Samorządowej Karty Praw Rodziny

Obecny rok w szczególny sposób skierował naszą myśl w stronę rodziny. Panująca epidemia spowodowała odkrycie przez wielu wartości własnej rodziny jako miejsca bezpiecznego wobec zagrożeń płynących ze świata zewnętrznego. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

29 maja 2020 r.

Pozbądź się azbestu

Do 3 czerwca we wszystkich urzędach miast i gmin na terenie województwa osoby fizyczne mogą składać wnioski o bezpłatną utylizację wyrobów zawierających azbest. więcej »

   
 

Gm. Wola Mysłowska

29 maja 2020 r.

Inwestują w OZE

Aż 116 posesji na terenie gminy Wola Mysłowska zostanie do końca września 2022 r. wyposażonych w instalacje solarne i fotowoltaiczne. Dofinansowanie pokrywa ponad 41% kosztów netto każdej z inwestycji. więcej »

   
 

ŁOSICE

28 maja 2020 r.

Budowa mostu na Tocznej wkracza w nowy etap

Starania miejsko-gminnego samorządu zmierzające do budowy nowego mostu na rzece Toczna wkroczyły w nowy etap. Jest już gotowy projekt i pozwolenie na budowę. więcej »

   
 

Konkurs plastyczny

28 maja 2020 r.

Utrwalić piękno okolic

Ogłoszony przez gminę Włodawa z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego konkurs pod hasłem „Piękno naszej gminy oczami mieszkańca” został przedłużony do 15 czerwca. więcej »

   
 

Potrzebne środki na kosztowną operację

27 maja 2020 r.

O serce Ignasia

Rodzice trzyletniego Ignacego - Artur i Agnieszka Szpyrkowie z Woli Uhruskiej - muszą zebrać 180 tys. zł, aby ich syn miał szansę na operację w klinice w niemieckim Munster. więcej »

   
 

KOŚCIÓŁ

27 maja 2020 r.

Kościół będzie miał czworo nowych błogosławionych

Ojciec Święty upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do opublikowania ośmiu dekretów, w tym dwóch o cudzie oraz dwóch o męczeństwie (do beatyfikacji). więcej »

   
 

Krześlin

26 maja 2020 r.

Odwiedź zabytkowy kościół

Zachęcamy do obejrzenia filmu popularyzującego wiedze o zabytkowym kościele parafialnym św. Mikołaja Biskupa w Krześlinie. Parafia przymierza się do renowacji świątyni. więcej »

   
 

SIEDLCE

26 maja 2020 r.

Marsz dla Życia i Rodziny

Co roku o tej porze były organizowane Marsze dla Życia i Rodziny jako publiczne świadectwo miłości do naszych rodzin i wyraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. więcej »

   
 

Pow. łukowski

25 maja 2020 r.

Doczekali się

Zakończyły się prace związane z realizacja ostatniego etapu przebudowy drogi gminnej z Ciechomina do Wilczysk. O środki na przebudowę ponad 2,5-kilometrowego odcinka władze gminy starały się od wielu lat. więcej »

   
 

Łuków

25 maja 2020 r.

Na narty już za rok

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski podpisał umowę z przedstawicielem jednej z białostockich firm, która zajmie się budową elektrycznego wyciągu nart wodnych na zalewie Zimna Woda. więcej »

   
 

Region

24 maja 2020 r.

Konkurs w rocznicę

Muzeum Regionalne w Łukowie wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zaprasza mieszkańców regionu do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym pt. „Łukowskie muzeum i jego zbiory”. więcej »

   
 

Harcerze pomagają

24 maja 2020 r.

Wystarczy jeden telefon

Ich dyskretne wsparcie pomaga potrzebującym przetrwać najtrudniejszy czas. Druhowie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej czynnie angażują się w walkę z pandemią koronawirusa. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święcenia biskupie


1 czerwca, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w siedleckiej katedrze odbyła się uroczystość święceń biskupich ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego. Głównym szafarzem święceń był bp Kazimierz Gurda, zaś współkonsekratorami: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i biskup radomski Henryk Tomasik. [fot. ks. M. Weresa]

FOTOGALERIA

Radość całego Kościoła


Dziękuję za łaskę powołania, za wybranie, które trwa; które nie wyczerpuje się w tym, co „wczoraj”, ale - jak prawdziwa miłość - otwarte jest na i „dziś”, i na „jutro” - zapewnił bp Grzegorz Suchodolski na zakończenie uroczystości święceń biskupich.

PATRONAT "ECHO"


Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem
W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
 

POLECAMY


W intencji zadośćuczynienia
Do odmawiania modlitwy różańcowej Maryja zachęcała w wielu swoich objawieniach, zaś fatimskim pastuszkom powiedziała, że w trosce o zbawienie grzeszników obrażających Jego Matkę Jezus pragnie ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.
więcej »
Kult Najświętszego Serca Jezusa
Każdego roku polskie świątynie rozbrzmiewają śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Co jednak znaczą wezwania tej modlitwy? Jaka jest ich historia? Jakie źródła? Jak się modlić, by ich treść przenikała do głębi naszych serc i przemieniała je na wzór Serca Jezusowego?
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR