15 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Paweł, Izydor, Aleksander

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Wola Mysłowska

14 stycznia 2021 r.

Wiele inwestycji

Niezwykle obiecująco zapowiada się przyjęty przez radnych budżet gminy na 2021 r. Po stronie przychodów zapisano nieco ponad 23,1 mln zł, zaś wydatki mają zamknąć się sumą ponad 24,8 mln zł. więcej »

   
 

Region

14 stycznia 2021 r.

Nie przejadą

W Siedlcach przed wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Łukowskiej zakończył się montaż stalowych bramownic z ruchomymi tablicami ograniczającymi ruch pojazdów o wysokości powyżej 3,2 m. więcej »

   
 

Odbudowa Domu Pielgrzyma trwa

13 stycznia 2021 r.

Zdążą przed sezonem

Od pożaru Domu Pielgrzyma w Kodniu minęły dwa miesiące. Wciąż nie wiadomo, co było jego przyczyną, ale odbudowa - dzięki pomocy ludzi dobrej woli - idzie pełną parą. więcej »

   
 

Zmiany w prawie kanonicznym

13 stycznia 2021 r.

Lektorat i akolitat

Papież Franciszek postanowił, że także kobiety będą mogły przyjmować posługę lektoratu i akolitatu. Wynika to z opublikowanego 11 stycznia listu apostolskiego w formie motu proprio „Spiritus Domini”. więcej »

   
 

Terespol

12 stycznia 2021 r.

Rekordowy budżet

Terespolscy radni przyjęli rekordowy pod względem przychodów i wydatków budżet na 2021 r. Dochody będą oscylowały w granicach 32,4 mln zł, natomiast wydatki będą o ponad 3,3 mln zł wyższe. więcej »

   
 

Gm. Łuków

12 stycznia 2021 r.

Wszyscy są za...

Ponad 98,5 mln zł dochodu oraz wydatki na poziomie blisko 117 mln zł zapisano w tegorocznym planie finansowym gminy. Ponad 26 mln zł pochłoną inwestycje. więcej »

   
 

Loretto

11 stycznia 2021 r.

W trosce o nasz Kościół

Siostry loretanki na luty mają dwie propozycje: pierwsza skierowana jest do osób odpowiedzialnych w parafiach i tych, którzy mają misyjnego ducha. więcej »

   
 

Gm. Parysów

11 stycznia 2021 r.

Według nowych zasad

Od 1 lutego mieszkańcy opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wzrasta do 23 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość. więcej »

   
 

Międzyrzec Podl.

10 stycznia 2021 r.

Pozbądź się kopciucha

Wzorem ubiegłego roku samorząd grodu nad Krzną będzie kontynuował akcję pn. „Miejski program wymiany pieców”. W tym roku na wymianę tzw. kopciuchów miasto wygospodarowało ze swojego budżetu kwotę 100 tys. zł. więcej »

   
 

Łuków

10 stycznia 2021 r.

Nowy punkt w urzędzie

Jeszcze w styczniu w budynku magistratu zostanie otwarty punkt informacyjny dotyczący programu „Czyste powietrze”. Będzie on funkcjonował przy wydziale gospodarki komunalnej. więcej »

   
 

Siedlce

9 stycznia 2021 r.

Dzieci znów korzystają ze świetlic

Działalność Świetlicy Socjoterapeutycznej przy ul. Bp. I. Świrskiego 57 i Profilaktyczno-Wychowawczej przy ul. Floriańskiej 3, prowadzonych w Siedlcach przez Caritas Diecezji Siedleckiej, została wznowiona. więcej »

   
 

Gm. Łomazy

9 stycznia 2021 r.

Propozycja na ferie

Obowiązujące w kraju obostrzenia sanitarne uniemożliwiającą zorganizowanie w okresie tegorocznych ferii zimowych zajęć w szkołach, ośrodkach kultury, kinach czy muzeach. więcej »

   
 

RADZYŃ PODLASKI

8 stycznia 2021 r.

Podzielić się krwią

W 2021 r. odbędzie się w Radzyniu Podlaskim 16 zbiórek krwi. Do udziału w akcjach zachęcają Oddział Rejonowy PCK w Radzyniu, sanktuarium MBNP, „Spomlek” oraz Radzyński Ośrodek Kultury więcej »

   
 

KODEŃ

8 stycznia 2021 r.

Kolędujmy wszyscy wraz…

Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Kodniu zaprasza na XX Przegląd Kolęd i Zespołów Kolędniczych ph. „Kolędujemy wszyscy wraz...”. W tym roku ze względu na obostrzenia epidemiczny wydarzenie odbędzie się online. więcej »

   
 

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

7 stycznia 2021 r.

Czekają na pomysły

Od 10 stycznia będzie można składać w Siedlcach wnioski do budżetu obywatelskiego. Do podziału jest ponad 3,5 mln zł. Głosowanie jest traktowane jako forma konsultacji. więcej »

   
 

Gm. Stanin

7 stycznia 2021 r.

Na miarę okręgówki

Już w lutym mają rozpocząć się pierwsze prace przy gruntownej modernizacji boiska piłkarskiego w Kosutach w gminie Stanin. Ma ono spełniać wszystkie wymagania PZPN, by można było rozgrywać na nim mecze ligi okręgowej. więcej »

   
 

KAI

6 stycznia 2021 r.

Święto Trzech Króli

Dziś Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich - już w III w. znane było na Wschodzie. więcej »

   
 

GARWOLIN

6 stycznia 2021 r.

Ferie w sieci

Z uwagi na pandemię w tym roku również ferie zimowe są zupełnie inne. Centrum Sportu i Kultury nie odpuszcza i zaprasza do wspólnych działań. Oczywiście w przestrzeni wirtualnej. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

5 stycznia 2021 r.

O Lemie online

Stanisław Lem - wizjoner oraz jeden z najwybitniejszych autorów dzieł o tematyce science fiction - został wybrany na patrona 2021 r. Kim był pisarz? Dlaczego warto sięgnąć po jego książki? więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

5 stycznia 2021 r.

Powstanie Galeria pandemii

Radzyński Ośrodek Kultury chce stworzyć „Galerię pandemii”. Jak podkreśla dyrektor ROK Robert Mazurek epidemia, jakiej doświadczyliśmy w 2020 r., miała duży wpływ na nasze codzienne życie. więcej »

   
 

Loretto k. Wyszkowa

4 stycznia 2021 r.

O emocjach i uczuciach

Siostry loretanki zapraszają na weekendową sesję warsztatowo- rekolekcyjną dla małżeństw. Odbędzie się ona w dniach 29-31 stycznia w Loretto koło Wyszkowa. więcej »

   
 

KRAJ

4 stycznia 2021 r.

Nowy biskup diecezji radomskiej

Bp Marek Solarczyk, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, został mianowany biskupem diecezji radomskiej. Jednocześnie Ojciec Święty przyjął rezygnację bp. Henryka Tomasika. więcej »

   
 

Cyberprzestępcy w natarciu

3 stycznia 2021 r.

Ku przestrodze

O tym, jak bardzo bolesne jest inwestowanie za pośrednictwem niesprawdzonego portalu internetowego, przekonał się w ostatnim czasie m.in. mieszkaniec Dęblina. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

3 stycznia 2021 r.

Przyjęli plan finansowy gminy

Podczas odbywającej się w ostatnim tygodniu ubiegłego roku sesji, radni gminy przyjęli budżet na 2021 r. Blisko 22 mln zł pochłoną wydatki związane z prowadzeniem siedmiu szkół. więcej »

   
 

RYKI

2 stycznia 2021 r.

Spacer online śladem Orlika

​Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach wraz z kołem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej stworzyło wyjątkowy film. Produkcja opowiada o życiu mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

2 stycznia 2021 r.

Ewangelia w pigułce

Liturgia słowa przytacza dzisiaj pierwszych osiemnaście wersetów Ewangelii wg św. Jana, czyli tzw. Prolog. Tekst ten wyraźnie wyróżnia się na tle całej księgi ze względu na swą poetycką formę. więcej »

   
 

Gm. Wiśniew

1 stycznia 2021 r.

Udekoruj posesję

Jeszcze do 10 stycznia przyjmowane są zgłoszenia udziału w organizowanym przez wójta gminy konkursie pn. „Dekoracja bożonarodzeniowa - gmina Wiśniew w świątecznym nastroju”. więcej »

   
 

Region

1 stycznia 2021 r.

Kolejny radiowóz

Tabor samochodowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie sukcesywnie wzbogaca się o nowe pojazdy. Na początku grudnia nowoczesne radiowozy trafiły m.in. do funkcjonariuszy z Borowia i Żelechowa. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR