31 lipca 2021 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

II Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła Kozirynek 2021

30 lipca 2021 r.

Zaprezentują strój ludowy

21 sierpnia odbędzie się wydarzenie kulturalne, do którego udziału zaproszeni są twórcy ludowi, artyści, rzemieślnicy, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

30 lipca 2021 r.

Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia

Wystawa pt. „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” została przygotowana z okazji 70 rocznicy wstąpienia na tron prymasowski kard. Stefana Wyszyńskiego i 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. więcej »

   
 

Radzyń Podlaski

29 lipca 2021 r.

Wodny świat

30 lipca w „Galerii na Płocie” Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ogrodzenie stadionu miejskiego na wysokości ścieżki rowerowej „Bulwar nad Białką”) otwarta zostanie wystawa fotografii pt. „Wodny świat”. więcej »

   
 

Region

29 lipca 2021 r.

Pilawa, Sobolew i Stara Kornica z unijnym wsparciem

Termomodernizacja budynków szkół podstawowych w Pilawie i Sobolewie oraz odrestaurowanie zabytkowego parku dworskiego w Kobylanach to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane dzięki środkom unijnym. więcej »

   
 

Komentarz posła Sławomira Skwarka

28 lipca 2021 r.

Prawym okiem

A to niespodzianka… W tygodniu posejmowym nie będzie o sejmowaniu. No może na marginesie, na zakończenie. „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki” - to jeden z najsłynniejszych cytatów (autor Benjamin Franklin). więcej »

   
 

Parczew

28 lipca 2021 r.

Parking do remontu

Ruszyła modernizacja parkingu przy szpitalu w Parczewie. - W trakcie realizacji wystąpią utrudnienia z powodu czasowego zamknięcia parkingu. więcej »

   
 

Apel KEP

27 lipca 2021 r.

Sierpień miesiącem abstynencji

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień - miesiąc abstynencji. Do odczytania w XVIII Niedzielę Zwykłą, 1 sierpnia. więcej »

   
 

Doroczne spotkanie

27 lipca 2021 r.

Modlitwa o odnowę rodzin

28 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Do udziału zaproszeni są wszyscy członkowie KŻR. więcej »

   
 

WISZNICE

26 lipca 2021 r.

Piękno muzyki

W niedzielę 25 lipca w kościele Przemienienia Pańskiego w Wisznicach odbył się koncert muzyki organowej. Przybyli do świątyni parafialnej mogli doświadczyć bogactwa sztuki oraz głębi duchowych przeżyć. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

26 lipca 2021 r.

By wzrastać w miłości

„Wzrastać w miłości jak Maryja i Józef” - to tytuł rekolekcji dla małżeństw, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w dniach 6-8 sierpnia. Przeprowadzi je ks. Mateusz Czubak. więcej »

   
 

Pow. parczewski

25 lipca 2021 r.

Pamiętali o bohaterach

Minęła 77 rocznica tragicznych wydarzeń, w których - z rozkazu hitlerowskich oprawców - zginęli mieszkańcy Plebaniej Woli, Makoszki i Kolonii Borki. więcej »

   
 

Terespol

25 lipca 2021 r.

Finał rewitalizacji

Kończą się ostatnie prace związane z rewitalizacją kilkuhektarowego obszaru Konowicy. Z powstałej infrastruktury mogą już korzystać mieszkańcy miasta oraz turyści. więcej »

   
 

Włodawa

24 lipca 2021 r.

Odpust św. Ludwika i festyn parafialny

Święto patronalne parafii to okazja, by pokazać Włodawę w całym jej lokalnym bogactwie kulturowym - zapowiadają organizatorzy festynu, w tym parafia św. Ludwika. więcej »

   
 

RADZYŃ PODLASKI

24 lipca 2021 r.

Śladem wolności

Pod takim tytułem 1 sierpnia w Radzyniu Podlaskim odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Olgi Szomańskiej. Artystka wykona pieśni i piosenki z okresu I i II wojny światowej oraz czasów powojennych. więcej »

   
 

Siostry loretanki zapraszają

23 lipca 2021 r.

Poświęcenie kościoła

W sobotę 31 lipca, o 10.00, w Loretto koło Wyszkowa biskup warszawsko- praski Romuald Kamiński dokona poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej Loretańskiej. więcej »

   
 

GMINA KĄKOLEWNICA

23 lipca 2021 r.

Z ekologią w tle

„Ekologia to nasza wspólna sprawa” - pod takim hasłem na stadionie w Kąkolewnicy odbyła się kolejna odsłona pikników wakacyjnych „Gramy w kolory”. więcej »

   
 

Sukces studenta

22 lipca 2021 r.

Nagroda za kajak z betonu

Tomasz Rabek wraz ze swoimi kolegami z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej otrzymali wyróżnienie w prestiżowym konkursie dla młodych architektów i inżynierów. więcej »

   
 

Pow. garwoliński

22 lipca 2021 r.

Z rządowym wsparciem

Samorządy Pilawy i Żelechowa otrzymały w sumie ponad 1,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Żelechów za kwotę 254 tys. zł sfinansuje przebudowę przeszło 620 m drogi gminnej w Stefanowie. więcej »

   
 

Rewitalizacja zakończona

21 lipca 2021 r.

Fontanna, konie i kamery

W ramach rewitalizacji na skwerze stanęła fontanna, a w niej rzeźby koni arabskich, które są symbolem Janowa. Zaprojektował ją miejscowy artysta plastyk Arkadiusz Markiewicz. więcej »

   
 

Burmistrz z pełnym zaufaniem

21 lipca 2021 r.

Współpraca się opłaca

Międzyrzeccy radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania zeszłorocznego budżetu.- Zgoda buduje - podkreślił burmistrz miasta Zbigniew Kot. więcej »

   
 

Siedlecki Helios zaprasza

20 lipca 2021 r.

Filmowe poranki

Cykl Filmowych Poranków w Kinie Helios odbywa się w co drugą niedzielę miesiąca, zawsze o 10.30. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat w towarzystwie opiekunów. więcej »

   
 

Zagraniczny staż

20 lipca 2021 r.

Podnieśli kwalifikacje

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim odbyła staż w greckim mieście Pantaleimonas. Wyjazd to efekt projektu realizowanego przez obie strony. więcej »

   
 

REGION

19 lipca 2021 r.

Szukają najlepszej orkiestry dętej

Po rocznej przerwie ruszyła kolejna edycja konkursu na Najlepszą Orkiestrę Dętą KSOW na Mazowszu. To szansa na pochwalenie się swoją działalnością, sukcesami, a przede wszystkim talentem swoich muzyków. więcej »

   
 

Region

19 lipca 2021 r.

Dla seniorów

Na terenie województwa lubelskiego powstają właśnie cztery nowe kluby dla seniorów. Jeden z nich, dzięki środkom pochodzącym z rządowego programu Senior+, zlokalizowano w gminie Wojcieszków. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

18 lipca 2021 r.

Opowiedzieli Mu wszystko

Tydzień temu mszalna liturgia słowa przytoczyła fragment Ewangelii Marka, w którym Jezus po raz pierwszy posyła swoich uczniów z misją (por. Mk 6,7-13). więcej »

   
 

Kościół

18 lipca 2021 r.

Rozważania tygodniowe

Gdy przyjrzymy się dziejom starotestamentalnych proroków, zobaczymy, że dosyć często potwierdzali oni swoje posłanie, dokonując niezwykłych czynów. więcej »

   
 

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

17 lipca 2021 r.

Podziękuj za szczęśliwą podróż

W dniach 18-25 lipca obchodzić będziemy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa połączony z misyjną akcją „św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. więcej »

   
 

Gra terenowa

17 lipca 2021 r.

Poznać historię miasta

Międzyrzec wczoraj i dziś - to projekt, który zainteresuje osoby chcące spędzić czas na łonie natury. Mowa o geościeżce, która kryje dawne i współczesne ciekawostki historyczne o Międzyrzecu. więcej »

   
 

Informacje pielgrzymkowe

16 lipca 2021 r.

Znów na szlaku

Trwają przygotowania do 41 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Wracamy do tradycyjnej formuły pielgrzymowania. W tym roku wędrowaniu mają patronować bł. unici z Pratulina. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR