26 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

SIEDLCE

25 stycznia 2020 r.

Kamień wiary

7 lutego w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbędą się eliminacje miejskie XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej - Kamień Wiary. więcej »

   
 

Spotkanie autorskie

25 stycznia 2020 r.

Śladami Orlika

Brawurowe akcje, dramatyczne wybory i wierny obraz epoki powinny zaciekawić niejednego czytelnika. Na rynku ukazała się „Czerwona zemsta”, pierwsza powieść o losach mjr. Mariana Bernaciaka i jego żołnierzy. więcej »

   
 

REGION

24 stycznia 2020 r.

Oman, jakiego nie znamy

Gościem kolejnego spotkania z cyklu Vito exTrEAM będzie Agata Romaniuk, która opowie o życiu we współczesnym Omanie. Odbędzie się ono 29 stycznia, o 18.00, w Instytucie Biologii UPH. więcej »

   
 

Gm. Siedlce

24 stycznia 2020 r.

Walentynkowe śpiewanie

Gminny Ośrodek Kultury w Chodowie zaprasza do udziału w IV Walentynkowym Festiwalu Piosenki Miłosnej. Mogą wziąć w nim udział zarówno soliści, jak i zespoły. więcej »

   
 

Międzyrzec Podl.

23 stycznia 2020 r.

Przegląd kolędniczy

W niedzielę 2 lutego, o 15.00, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się Przegląd Kolędniczy. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

23 stycznia 2020 r.

Dzieło Maryi

1 lutego w radzyńskim sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbędzie się kolejne spotkanie modlitewne pod hasłem „Źródło Łaski”. Rozpocznie się ono o 18.00 Mszą św. więcej »

   
 

Wiśniew

22 stycznia 2020 r.

Zaprezentuj widowisko

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza zespoły ze szkół podstawowych, przedszkoli, domów kultury i świetlic środowiskowych a także grupy kolędnicze, herodowe oraz teatry jasełkowe do udziału w VI Przeglądu Dziecięcych Zespołów Jasełkowych. więcej »

   
 

Dęblin

22 stycznia 2020 r.

Podziel się krwią!

23 stycznia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zainicjuje terenową akcję poboru krwi w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

21 stycznia 2020 r.

Nowy asfalt

W ostatnich dniach oficjalnie zakończono prace przy modernizacji trzech odcinków dróg, na które gmina pozyskała blisko 800 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa. Prace były prowadzone na ul. Nowej i Krótkiej w Krzywdzie oraz fragmencie trasy Radoryż Smolany - Drożdżak w Drożdżaku. więcej »

   
 

Region

21 stycznia 2020 r.

Skorzystaj z szansy

5 lutego mieszkanki gm. Łomazy i Rokitna będą miały okazję wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w technologii cyfrowej. Do udziału w badaniu zaproszone są pacjentki w wieku od 50 do 69 roku życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywane bezpłatnej mammografi. więcej »

   
 

Biała Podl.

20 stycznia 2020 r.

Estetycznie i bezpiecznie

Nowy rok w Białej Podlaskiej rozpoczęto od oficjalnego oddania do użytku zmodernizowanej ul. Koncertowej i świeżo utworzonego ronda na ul. Witoroskiej. Inwestycja kosztowała 8,3 mln zł. więcej »

   
 

Przejazd kolejowy będzie zamknięty

20 stycznia 2020 r.

Możliwe utrudnienia

W połowie lutego zostanie zamknięty przejazd PKP w Pilawie. Piesi będą mogli przejść na druga stronę torów, ale kierowców czeka objazd. Dla ruchu kołowego zaplanowano natomiast objazd ul. Letniskową. więcej »

   
 

51 mln na inwestycje

19 stycznia 2020 r.

Głównie na drogi

Dochody w wysokości 147 mln zł, a wydatki na 155 mln zł. Tak wygląda budżet powiatu łukowskiego na 2020 r. Na inwestycje samorząd zamierza przeznaczyć ponad 51 mln zł. więcej »

   
 

Region

19 stycznia 2020 r.

Z myślą o przedsiębiorcach

Już niebawem na terenie województwa lubelskiego rozpocznie działalność dziesięć powiatowych biur „Biznes Lubelskie”, których głównym celem działalności stanie się wzmacnianie konkurencyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

18 stycznia 2020 r.

Śmieci po nowemu

Od stycznia zmieniły się stawki i zasady w gospodarowaniu odpadami. Obowiązek segregacji dotyczy wszystkich radzynian. Za niewywiązywanie się z niego trzeba zapłacić 80 zł od mieszkańca. więcej »

   
 

Poseł zapewnia, iż będzie dotacja

18 stycznia 2020 r.

Sprzęt jednak trafi do szpitala

W związku z informacją, jakoby unieważniono przetarg na zakup specjalistycznego sprzętu dla łukowskiego szpitala, poseł Przemysław Czarnek zapewnia, że tomograf i mammograf trafią do placówki. więcej »

   
 

KODEŃ

17 stycznia 2020 r.

Rekolekcje o przebaczaniu

Oblaci zapraszają do udziału w rekolekcjach o przebaczaniu. Odbędą się one w kodeńskim sanktuarium w dniach 13-16 lutego i będą prowadzone na podst. programu o. Jeana Monborquette OMI. więcej »

   
 

Bp Bronakowski zachęca do abstynencji

17 stycznia 2020 r.

Przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia

O podjęcie abstynencji w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zaapelował bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

16 stycznia 2020 r.

Warsztaty dla rodziców

Dom rekolekcyjny w Siedlanowie zaprasza rodziców na warsztaty „O komunikacji budującej relacje”. Odbędą się one w dniach 24-26 stycznia. więcej »

   
 

Łuków

16 stycznia 2020 r.

16 Bezalkoholowy Bal Karnawałowy

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają wszystkich miłośników dobrej zabawy bez alkoholu na XVI Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. więcej »

   
 

POW. SIEDLECKI

15 stycznia 2020 r.

Przegląd kolęd i pastorałek

W dniach 23-24 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XI Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia. więcej »

   
 

ŁUKÓW

14 stycznia 2020 r.

Modlitwa ze św. Michałem Archaniołem

W dniach 7-9 lutego parafię Przemienienia Pańskiego w Łukowie nawiedzi figura św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. więcej »

   
 

Stoczek Łuk.

13 stycznia 2020 r.

Pobiegnij!

Już za nieco ponad miesiąc odbędzie się jubileuszowa 20 edycja Ogólnopolskiego Biegu „Grzmią pod Stoczkiem armaty”. Wydarzeniu będą towarzyszyły także zawody nordic walking. więcej »

   
 

Region

13 stycznia 2020 r.

Zbadaj się!

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta i okolicznych powiatów na bezpłatne badania przesiewowe krwi na obecność wirusa HCV. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

12 stycznia 2020 r.

Zgłoś ambasadora

Do końca stycznia trwa nabór kandydatów do 21 edycji konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego”. Wręczenie statuetek odbędzie się 15 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. więcej »

   
 

Zbiórka na leczenie Kacperka

12 stycznia 2020 r.

Światełko nadziei

Kacper Boruta ma niespełna półtora roku. U chłopczyka stwierdzono SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Trwa zbiórka pieniędzy na kosztowną terapię. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
Łosickie kolędowanie
W niedzielę 26 stycznia, o 15.00, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury rozpocznie się koncert z cyklu „Łosickie kolędowanie”.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR