7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Biała Podl.

7 października 2022 r.

Mural na rocznicę

Ćwierć wieku temu szkoła podstawowa w Sławacinku Starym otrzymała imię Henryka Sienkiewicza. Z okazji rocznicy na ścianie placówki odsłonięto mural przedstawiający portret noblisty oraz postacie z jego dzieł. więcej »

   
 

Gm. Siedlce

7 października 2022 r.

Nowe przedszkole

Przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale oficjalnie otwarto nowo wybudowany budynek przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców gminy. Obiekt kosztował blisko 2 mln zł. więcej »

   
 

Pow. siedlecki

6 października 2022 r.

Weź udział w biesiadzie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”, który odbędzie się 22 października. więcej »

   
 

Region

6 października 2022 r.

Kolejny sukces

Podczas XX Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach działający w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie zespół Niezapominajki z Dminina zdobył nagrodę grand prix. więcej »

   
 

LORETTO

5 października 2022 r.

Rekolekcje dla kobiet

W dniach 28-30 października przy sanktuarium maryjnym organizowane są rekolekcje dla kobiet, które chcą zmierzyć się ze swymi zranieniami doznanymi w dzieciństwie od jednego z rodziców. Poprowadzą je o. Jerzy Grzanka SSCC i siostry loretanki. więcej »

   
 

Dzień Dziecka Utraconego

5 października 2022 r.

Bo każde życie jest święte

Od 2014 r. 15 października obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Rodzice, którzy w wyniku poronienia lub przedwczesnego porodu stracili swoje dzieci, mogą w tym dniu w szczególny sposób wyrazić o nich pamięć. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

4 października 2022 r.

Weekend spotkań małżeńskich

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do Siedlanowa na „Weekend spotkań małżeńskich”, który odbędzie się w domu rekolekcyjnym w dniach 14-16 października”. więcej »

   
 

SIEDLCE

4 października 2022 r.

Cantate Deo

Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”. więcej »

   
 

Pow. bialski

3 października 2022 r.

Zmodernizują drogę

W sierpniu przyszłego roku powinna zakończyć się modernizacja przeszło 5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej przebiegającego przez centrum Tucznej. więcej »

   
 

Pilawa

3 października 2022 r.

Pierwszy w mieście żłobek samorządowy

Kolejnych 150 dzieci skorzysta z całodziennej opieki. Pierwszy w mieście i gminie Pilawa samorządowy żłobek otwarto symbolicznym przecięciem wstęgi. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

2 października 2022 r.

Słudzy wiary

Zadziwia mnie zawsze, z jaką troską Pan Jezus zabiega o mocną wiarę swoich uczniów i o to, aby w niej wytrwali. Tuż przed swoją śmiercią mówi do Piotra: „Szymonie, Szymonie (…) ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. więcej »

   
 

POW. ŁOSICKI

2 października 2022 r.

W rocznicę bitwy

W środę 5 października przypada 76 rocznica heroicznej bitwy pod Kiełbaskami (gmina Stara Kornica). Uroczystość rozpocznie Msza św. w intencji pomordowanych i żołnierzy WiN oraz ich rodzin odprawiona przy pomniku w samo południe. więcej »

   
 

Region

1 października 2022 r.

Wśród liderów

Powiat łukowski legitymuje się ponadprzeciętną skutecznością w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. W latach 2020-2021 na konto do samorządu trafiło ponad 85 mln zł. więcej »

   
 

Gm. Łuków

1 października 2022 r.

Jata zaprasza

Działający przy Gminnym Ośrodku Kultury Zespół Pieśni i Tańca Jata poszukuje nowych członków. Osoby zainteresowane uczestnictwem w pracach proszone są o kontakt pod nr tel. 530-039-091. więcej »

   
 

LORETTO

30 września 2022 r.

Życie Maryi drogą do Eucharystii

W dniach 14-16 października w ośrodku rekolekcyjnym przy sanktuarium w Loretto odbędą się rekolekcje maryjne pt. „Życie Maryi drogą do Eucharystii”. więcej »

   
 

DIECEZJA

30 września 2022 r.

Kurs lektora

Diecezjalna Szkoła Liturgiczna organizuje kurs lektora dla dorosłych z dekanatów: hańskiego, parczewskiego, wisznickiego i włodawskiego (rejon parczewski). więcej »

   
 

DIECEZJA

29 września 2022 r.

Zapisy do Ligi Ministranckiej

Reprezentacje parafii mogą zgłaszać swój udział w Lidze Ministranckiej będącej pucharowym systemem rozgrywek piłki nożnej ministrantów i lektorów diecezji siedleckiej. więcej »

   
 

DIECEZJA

29 września 2022 r.

Uzdrowienie po aborcji

Ruszy kolejny kurs „Powrót i odnowa” adresowany do pań z doświadczeniem aborcji. Program składa się z dziewięciu spotkań prowadzonych w małych grupach. więcej »

   
 

SIEDLCE

28 września 2022 r.

Konkurs recytatorski

Do 7 października przyjmowane są zgłoszenia do XX Konkursu Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły - Jana Pawła II „Słowo - dar i tajemnica”. Więcej o konkursie - na stronie siedleckiego MOK. więcej »

   
 

Nowa propozycja rekolekcyjna

28 września 2022 r.

Odnaleźć sens życia

Od 7 do 10 października w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie po raz pierwszy odbędą się rekolekcje „W poszukiwaniu utraconego sensu życia”. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR