15 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 33
13-19 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze: cykl artykułów poświęconych 100 rocznicy cudu nad Wisłą. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kościół

15 sierpnia 2020 r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Wiara we wniebowzięcie Maryi w tradycji chrześcijańskiej obecna jest od pierwszych wieków, choć stała się ona jednym z dogmatów dopiero w 1950 r. i to tylko w Kościele katolickim. więcej »

   
 

MIĘDZYRZEC PODL.

15 sierpnia 2020 r.

Dożynki ziemi międzyrzeckiej

30 sierpnia Mszą św. w intencji rolnictwa i rolników sprawowaną o 11.00 w kościele w Maniach rozpoczną się dożynki gminy Międzyrzec Podlaski. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

14 sierpnia 2020 r.

Z piosenką o miłości

Najpiękniejsze piosenki z polskich seriali oraz piosenki o miłości to wszystko będzie można usłyszeć podczas recitalu Magdy Steczkowskiej „SeriaLove” w Radzyniu. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

14 sierpnia 2020 r.

Kościół i Solidarność

Radzyński Ośrodek Kultury we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, z okazji radzyńskich obchodów 40-lecia NSZZ „Solidarność”, organizuje plenerową wystawę pt. „Kościół i Solidarność”. więcej »

   
 

LEŚNA PODL.

12 sierpnia 2020 r.

Do Pani Leśniańskiej

29 sierpnia w sanktuarium leśniańskim odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca, na którą zaprasza moderator diecezjalny ks. Grzegorz Koc z moderatorami rejonowymi i diecezjalną radą ŻR. więcej »

   
 

SIEDLCE

12 sierpnia 2020 r.

XXVII Hosanna Festiwal

Tegoroczny Hosanna Festiwal odbędzie się w dniach 18-20 września. Do 23 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do części konkursowej. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. więcej »

   
 

Świadectwo badacza autentyczności Grobu Pańskiego

12 sierpnia 2020 r.

Dotknął miejsca obecności Boga

23 sierpnia w parafii Bożego Ciała w Siedlcach będzie gościł o. prof. Narcyz Klimas OFM, wykładowca historii Kościoła i archiwista Kustodii Ziemi Świętej, wybitny autorytet w tematyce historii Bożego Grobu. więcej »

   
 

Muzeum z dofinansowaniem

12 sierpnia 2020 r.

Wiktoria1920 na ziemi włodawskiej

Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie zrealizuje cykl działań związanych z upamiętnieniem Bitwy Warszawskiej w regionie. Na ten cel placówka otrzymała 40 tys. zł dofinansowania z ministerstwa kultury. więcej »

   
 

W 100 rocznicę urodzin

11 sierpnia 2020 r.

Upamiętnienie bp. Jana Mazura

​W niedzielę 16 sierpnia nastąpi odsłonięcie tablic upamiętniających bp. Jana Mazura, który 100 lat temu urodził się w Płoskiem koło Zamościa. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

11 sierpnia 2020 r.

A może rekolekcje na koniec wakacji?

Dom rekolekcyjny zaprasza do złapania duchowego oddechu na koniec wakacji. W piątek 21 sierpnia rozpoczną się rekolekcje weekendowe dla małżeństw - i potrwają do niedzielnego południa. więcej »

   
 

Łuków

10 sierpnia 2020 r.

Nowe oblicze

Burmistrz miasta Piotr Płudowski podpisał umowę z jedną z pracowni architektonicznych, której zadaniem będzie opracowanie uaktualnienia dokumentacji technicznej na zagospodarowanie pl. Narutowicza. więcej »

   
 

Region

10 sierpnia 2020 r.

Zagłosuj!

Jeszcze do 17 sierpnia mieszkańcy Białej Podlaskiej i Łukowa mogą oddawać głosy na swoje miasta, które biorą udział w tegorocznej edycji plebiscytu na najpiękniej ukwiecone miasta w Polsce. więcej »

   
 

Region

9 sierpnia 2020 r.

Po jednym torze

PKP PLK potwierdza, że od 1 września pociągi na trasie z Otwocka do Pilawy pojadą po jednym torze. Drugi tor zostanie otwarty najprawdopodobniej w grudniu. więcej »

   
 

Pow. bialski

9 sierpnia 2020 r.

Kolejny komisariat na kwarantannie

Funkcjonariusz, u którego potwierdzono zachorowanie trafił do szpitala, natomiast 55 policjantów i pracowników komisariatu skierowano na kwarantannę domową. więcej »

   
 

Łuków

8 sierpnia 2020 r.

Będą kładki

Już niebawem zniszczone metalowe mostki nad Krzną zostaną zastąpione trzema nowymi estetycznymi kładkami. O inwestycji miasto po raz pierwszy poinformowało pod koniec 2018 r. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

8 sierpnia 2020 r.

Rondo Solidarności

W trakcie odbywającej się 7 sierpnia sesji radni zdecydowali o nadaniu imienia nowo wybudowanemu rondu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Ostrowieckiej. więcej »

   
 

Gm. Kotuń

7 sierpnia 2020 r.

Nie tylko place zabaw

Do końca września zakończą się prace przy realizacji kilku inwestycji współfinansowanych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. więcej »

   
 

Niemojki

7 sierpnia 2020 r.

Kościół zostanie odnowiony

Sejmik województwa mazowieckiego przyznał dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy kościele parafialnym pw. Piotra i Pawła w Niemojkach. więcej »

   
 

REGION

6 sierpnia 2020 r.

Zapisy na wyjazd

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych organizuje wyjazd dla osób zasłużonych w walce o niepodległość (o potwierdzonym statusie) oraz ich małżonków - informuje Janusz Olewiński, przewodniczący zarządu OSIiR. więcej »

   
 

Pielgrzymując duchowo

6 sierpnia 2020 r.

Shallow w wersji pielgrzymkowej

Ks. Jakub Przygrodzki z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i katechetka Renata Ślązak oscarowy przebój „Shallow” nagrali w wersji pielgrzymkowej. więcej »

   
 

GARWOLIN

5 sierpnia 2020 r.

Uwaga: utrudnienia

Na 6 sierpnia zaplanowano rozpoczęcie robót budowlanych związanych z wymiana nawierzchni ul Kościuszki - na odcinku od ul. Mazowieckiej do mostu im. Narcyza Witczak-Witaczyńskiego. więcej »

   
 

Dęblin

5 sierpnia 2020 r.

Otworzyli świetlice

Została wznowiona działalność wszystkich świetlic osiedlowych funkcjonujących na terenie Dęblina. Z placówek można korzystać tylko i wyłącznie przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych. więcej »

   
 

Maryjne świętowanie

4 sierpnia 2020 r.

Będziemy prosić i dziękować

Ojcowie i bracia paulini zapraszają na sierpniowe uroczystości odpustowe do Matki Bożej Leśniańskiej. Obchody rozpoczną się 14 sierpnia od Mszy św. sprawowanej o 18.00. więcej »

   
 

Międzyrzec Podl.

4 sierpnia 2020 r.

Chwilowo nieczynne

Jeszcze przez kilka najbliższych dni w komisariacie policji nie będzie prowadzona bezpośrednia obsługa klientów. Sprawy są kierowane do policjantów z Białej Podlaskiej. więcej »

   
 

Zapowiedź uroczystości odpustowych

3 sierpnia 2020 r.

U Królowej Podlasia

Ojcowie oblaci z Kodnia zapraszają na doroczny odpust ku czci Wniebowzięcia NMP. Dwudniowe uroczystości 14-15 sierpnia jak zawsze, będą pełne modlitwy i śpiewów. Co w programie? więcej »

   
 

REGION

3 sierpnia 2020 r.

Tatarskim szlakiem

W niedzielę 16 sierpnia, o 12.00, przy „meczeciku” koło budynku po szkole w Studziance rozpocznie się rajd rowerowy śladami dawnych miejscowości tatarskich. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pod Siedlcami w Wiśniewie


Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych na dobre wpisał się w krajobraz gminy Wiśniew. Dopisała pogoda i nie zawiodła publiczność. W biesiadzie ludowej, której w tym roku przewodziła kapela podwórkowa Z kopyta, i wspaniałej zabawie nie przeszkodziła nawet pandemia koronawirusa. [fot. J. Mazurek]

FOTOGALERIA

Przed obliczem Matki


14 sierpnia, o 4.00, reprezentanci Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej zgromadzili się przed świątynią w Mirowie, by w jednej grupie, niosąc grupowe znaczki i intencje wszystkich pielgrzymów, wejść na Jasną Górę. Pielgrzymi zameldowali się w Kaplicy Cudownego Obrazu o 5.50, następnie uczestniczyli w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i złożyli intencje pielgrzymów duchowych. Pątnikom towarzyszyli biskupi siedleccy. [fot. Piotr Rudko]

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Rodzinna niedziela
16 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się „Rodzinna niedziela”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy pragną czegoś więcej w małżeństwie.
więcej »
Dożynki w Rykach
W niedzielę 23 sierpnia w Rykach odbędą się dożynki gminne. Wzorem lat ubiegłych mają one bardzo ciekawy program. Rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o 12.00.
więcej »
Oranżeria 2020
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na 25 Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2020”. Impreza, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia, ma być m.in. transmitowana na żywo w Telewizji Radzyń.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Miriam z Nazaretu
Maryja z wiarą przyjęła Boże orędzie, które zmieniło całkowicie nie tylko jej życie, ale także bieg historii świata.
więcej »
 

SONDA

 

Polski sierpień

to miesiąc rocznic patriotycznych;

w tym roku świętujemy szczególną rocznicę - 100-lecie cudu nad Wisłą;

wspominamy powstanie warszawskie i wszystkich poległych w walce o wolną ojczyznę;

to czas pieszych pielgrzymek do sanktuariów maryjnych;

miesiąc jak każdy inny.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR