21 października 2021 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
21-27 października 2021r.

menu

NEWS

Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy - to hasło Światowego Dnia Misyjnego przypadającego 24 października. W jaki sposób możemy wspierać misje i misjonarzy?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Apel o pomoc!

20 października 2021 r.

Liczy się każdy dzień

Dawid Śliwiński - 29-letni mieszkaniec parafii Ulan-Majorat od dwóch lat zmaga się ze śmiertelną chorobą - chłoniakiem z dużych komórek B. Jedynym ratunkiem jest kosztowna terapia CAR T-cells. więcej »

   
 

DIECEZJA

20 października 2021 r.

W 15 rocznicę ślubu

W niedzielę 14 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się spotkanie dla małżeństw świętujących w tym roku 15 lub kolejne rocznice ślubu. więcej »

   
 

DIECEZJA

19 października 2021 r.

W trosce o jadłodajnię Caritas

70 tys. zł musi uzbierać Caritas Diecezji Siedleckiej, by dokonać modernizacji, działającej od 20 lat jadłodajni przy ul. Bp. I. Świrskiego 57 w Siedlcach. więcej »

   
 

DIECEZJA

19 października 2021 r.

Możesz - jak Mojżesz

​Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje skupienie dla osób pragnących wstąpić w jego szeregi. Poprowadzi je ks. Wojciech Sobieszek - diecezjalny asystent KSM. więcej »

   
 

Region

18 października 2021 r.

Zostań członkiem Jaty

Działający od 2014 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie Zespół Pieśni i Tańca Jata prowadzi nabór nowych członków grupy. Zgłoszenia uzdolnionych rytmicznie oraz ruchowo dzieci przyjmowane są jeszcze do poniedziałku 25 października. więcej »

   
 

Siedlce

18 października 2021 r.

Dekada KSP

Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach świętuje w tym roku dziesięciolecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w sobotę 23 października. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

17 października 2021 r.

Cierpiący Sługa Jahwe

W Starym Testamencie natrafiamy na wiele zapowiedzi Mesjasza. Starożytni ojcowie naszej wiary w niejednej postaci biblijnej potrafili odkryć figurę Jezusa Chrystusa, chociażby w Ablu czy w Izaaku. więcej »

   
 

Uroczystość strażacka

17 października 2021 r.

W podziękowaniu za ofiarne działanie

Pięć strażackich jednostek otrzymało nowe sztandary, a cztery z nich zostały odznaczone medalami. Jednostka w Chrominie wzbogaciła się o nowy samochód pożarniczy. Oddano też nową część strażnicy OSP Borowie. więcej »

   
 

Zwycięzcy budżetu obywatelskiego

16 października 2021 r.

Park linowy i chodnik

W projektach dużych - „Park linowy i trampoliny pod Dębami”, w projektach małych - budowa chodnika przy ul. Sosnowej. To zwycięzcy tegorocznej edycji bialskiego budżetu obywatelskiego. więcej »

   
 

Wsparcie na aktywizację

16 października 2021 r.

Niewielkie, ale ważne inwestycje

Za pieniądze przeznaczone przez samorząd województwa mazowieckiego na aktywizację sołectw udaje się nie tylko tworzyć nowe i doposażać już istniejące miejsca rekreacyjne, ale też realizować inne, ważne dla sołeckich społeczności przedsięwzięcia. więcej »

   
 

SZPAKI

15 października 2021 r.

Wieczór ze św. Józefem

W ramach obchodu Roku św. Józefa 19 dnia każdego miesiąca w jednym z kościołów stacyjnych diecezji - parafii Szpaki organizowane są „Wieczory ze św. Józefem”. więcej »

   
 

Festiwal teatrów

15 października 2021 r.

Wystrzałowy wieczór

23 października - w ramach dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” - na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce będzie można zobaczyć trzeci konkursowy spektakl - „Wieczór panieński plus”. więcej »

   
 

Felieton posła Sławomira Skwarka

14 października 2021 r.

Kleeberczycy

5 października 1939r. przybył do stolicy Polski - Warszawy - Adolf Hitler, aby podczas uroczystej wojskowej defilady przyjąć hołd od swojej armii. więcej »

   
 

POW. WŁODAWSKI

14 października 2021 r.

W nazwie: Armia Krajowa

18 października nastąpi odsłonięcie w Adampolu pomników ku czci dziewięciu poległych 8 maja 1944 r. żołnierzy Armii Krajowej oraz pamięci polskich Żydów - więźniów obozu pracy. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

13 października 2021 r.

Spotkanie dla niesakramentalnych

Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na spotkanie, które odbędzie się w domu rekolekcyjnym w niedzielę 24 października. więcej »

   
 

SIEDLCE

12 października 2021 r.

Kolejna edycja

Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje kolejną edycję Konkursu Piosenki Religijnej „Cantate Deo”. Wydarzenie zaplanowano na 26 października. więcej »

   
 

GARWOLIN

12 października 2021 r.

Ci, których nie było

W piątek 22 października, o 18.00, w Galerii Kotłownia odbędzie się wernisaż wystawy prac Magdaleny Kuleszy-Fedkowicz pt. „Ci, których nie było”. Pochodząca z Żyrardowa artystka zaprezentuje rysunki, akwarele, obrazy malowane temperą i olejami. więcej »

   
 

Powstaje film o ks. Janie Kaczkowskim

11 października 2021 r.

Znaleźć sens i nadzieję

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, opowiedziana z perspektywy Patryka Galewskiego - podopiecznego ks. Jana Kaczkowskiego, założyciela hospicjum domowego w Pucku. więcej »

   
 

POW. RADZYŃSKI

11 października 2021 r.

Park oficjalnie otwarty

Na terenie Nadleśnictwa Radzyń Podlaski otwarto park edukacyjny. Budowa rozpoczęła się w 2017 r. z inicjatywy nadleśniczego Krzysztofa Hołowińskiego. Sfinansowana została ze środków własnych nadleśnictwa Powierzchnia całego ogrodu wynosi 13 tys. m². więcej »

   
 

Gm. Krzywda

10 października 2021 r.

W 82 rocznicę

Przy budynku dawnego dworca kolejowego w Krzywdzie odbyły się uroczystości upamiętniające 82 rocznicę ostatniej bitwy kampanii wrześniowej na terenie gminy. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

10 października 2021 r.

Nazwali ulice

Podczas wrześniowej sesji rady gminy Krzywda radni jednogłośnie przyjęli uchwałę nadającą nazwy ulicom w Woli Okrzejskiej. Część nazw nawiązuje do postaci z dzieł noblisty - Henryka Sienkiewicza. więcej »

   
 

Region

9 października 2021 r.

Małżeńskie jubileusze

Małżonkowie z terenu gminy Stanin, którzy 50 i 60 lat temu powiedzieli sobie wspólne „tak”, zostali kilka dni temu zaproszeni na okolicznościowe spotkanie do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Kosutach. więcej »

   
 

Gm. Wojcieszków

9 października 2021 r.

Pamiętają

W Siedliskach została odsłonięta tablica upamiętniająca miejsce pochówku zastrzelonego przez Niemców żołnierza SGO „Polesie”, który brał udział w ostatniej bitwie wojny obronnej 1939 r. pod Kockiem. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uczcili 40 rocznicę stanu wojennego


Mural na murze siedleckiego więzienia składa się z trzech części i swoją symboliką nawiązuje do czasu stanu wojennego. Pierwsza z nich łączy charakterystyczne dla Siedlec obiekty - bramę oraz wieżę ratusza z „Jackiem” i czołg, czyli symbol grudnia 1981 r. Na drugiej części znalazł się symbol orła wplątanego w kotwicę Solidarności, a także znak victorii. Trzecia to portret ks. Jerzego Popiełuszki, zamordowanego przez SB kapelana Solidarności.

FOTOGALERIA

Nocne Czuwanie Młodych


Tematem Nocnego Czuwania Młodych, które odbyło się 8 października w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej przy ul. Brzeskiej, były słowa św. Jana Pawła II: „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z siedleckich parafii, a także ze Zbuczyna, Kłoczewa i Adamowa, która przyjechała wraz ze swoimi duszpasterzami.

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
Cantate Deo
Finał VI Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” pt. „To jest Twój czas” odbędzie się 26 października. Termin zbierania zgłoszeń upływa 20 października.
więcej »
Warsztaty rękodzielnicze
W ramach projektu „...bo Niepoległa jest dla wszystkich” we wtorki 19 i 26 października, od 18.00 do 20.00, planowane są warsztaty rękodzielnicze dla seniorów.
więcej »
Warsztaty plastyczne dla dzieci
Cykl warsztatów plastycznych dla dzieci „Kto Ty jesteś?” odbędzie się 21, 22 i 29 października. Organizatorem spotkań jest Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze z piękną Miriam
Wiara podpowiada nam, że Maryja od początku była i jest cała piękna. Co chcemy jednak powiedzieć, kiedy mówimy o Niej, że jest cała piękna?
więcej »
Przesłanie nadziei i ocalenia
Wydawałoby się, że w obliczu „wielkich” objawień te z Ekwadoru zostają zepchnięte na dalszy plan. Co tym razem chciała nam przekazać Maryja?
więcej »
 

SONDA

 

Jak możemy pomóc misjonarzom?

najskuteczniejszą formą pomocy jest modlitwa,

misjonarze potrzebują naszego wsparcia finansowego,

jako uczniowie Chrystusa powinniśmy być misjonarzami w naszych rodzinach, pracy, środowisku życia itp.,

mówmy dobrze o misjach, opowiadajmy o działaniach misjonarzy,

włączajmy się w inicjatywy podejmowane w Tygodniu Misyjnym.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR