22 listopada 2019 r. Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 47
21-27 listopada 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Siedlce

21 listopada 2019 r.

Skąd się wziął Jacek?

„Skąd się wziął Jacek? W poszukiwaniu kulturowych źródeł Atlasa na siedleckim ratuszu” - to myśl przewodnia wykładu Dariusz Kuziaka, redaktora naczelnego „Tygodnika Siedleckiego”. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

21 listopada 2019 r.

Galeria Podlaska pod nowym kierownictwem

Galeria Podlaska ma nowego kierownika. Jest nim Renata Sobczak, opiekun artystyczny Bialskiego Centrum Kultury, gdzie od 26 lat prowadzi koło plastyczne Kreska. więcej »

   
 

SIEDLCE

20 listopada 2019 r.

Msza za zmarłych ludzi świata sztuki

Podobnie jak w ubiegłych latach w parafii św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych artystów, architektów, malarzy, rzeźbiarzy, konserwatorów dzieł sztuki, muzealników, archiwistów oraz zmarłych z ich rodzin. więcej »

   
 

DIECEZJA

20 listopada 2019 r.

Olimpiadę napiszą później

​Jak informuje Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej przesunięto na 4 grudnia. więcej »

   
 

SIEDLCE

19 listopada 2019 r.

W intencji myśliwych

W sobotę 23 listopada, o 11.00, w kościele garnizonowym w Siedlcach sprawowana będzie Msza św. w intencji myśliwych, którzy odeszli do „krainy wiecznych łowów”. więcej »

   
 

DIECEZJA

19 listopada 2019 r.

Msza za ojczyznę

W ramach Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w najbliższą niedzielę, 24 listopada, odbędzie się kolejny, XXXVII Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. więcej »

   
 

BIAŁA PODLASKA

18 listopada 2019 r.

Za darmo wypożyczysz sprzęt

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej uruchomił wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Z usług można skorzystać bezpłatnie. więcej »

   
 

Pow. bialski

18 listopada 2019 r.

Rzecznik ostrzega

Jak informuje powiatowy rzecznik konsumentów Ewa Tymoszuk, w ostatnim czasie we wschodniej części regionu coraz częściej można spotkać przedstawicieli firm oferujących sprzedaż różnego rodzaju przedmiotów, w tym m.in. urządzeń gospodarstwa domowego. więcej »

   
 

SIEDLCE

17 listopada 2019 r.

Finał koncertów

24 listopada odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Organowych Siedlec. Początek o 19.00 w katedrze. Tym razem zaprezentuje się Hanna Dys. więcej »

   
 

Łuków

17 listopada 2019 r.

Znasz swoje miasto?

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa po raz kolejny zaprasza mieszkańców miasta do sprawdzenia wiedzy o swojej, mającej już blisko 800 lat, małej ojczyźnie. więcej »

   
 

KRAJ

16 listopada 2019 r.

Do Wrocławia

Po raz trzeci Wrocław będzie organizatorem chrześcijańskiego ekumenicznego spotkania europejskiego (po 1989 i 1995 r.), a w Polsce odbędzie się ono po raz piąty (po Warszawie w 1999 r. i Poznaniu w 2009 r.). więcej »

   
 

ŁUKÓW

16 listopada 2019 r.

Ks. prałat Mirosław Łubik uhonorowany

Ks. prałat Mirosław Łubik, emerytowany proboszcz parafii NMP Matki Kościoła, otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności. Odznaczenie zostało ustanowione przez sejm 5 sierpnia 2010 r. więcej »

   
 

DIECEZJA

15 listopada 2019 r.

Wydziergane sercem

Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej zaprasza do włączenia się w akcję „Wydziergane sercem”, która potrwa do 20 grudnia. Zachęcamy do udziału! więcej »

   
 

SIEDLCE

15 listopada 2019 r.

Adwentowe dni skupienia dla dziewcząt

Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża zapraszają dziewczęta od 16 do 30 roku życia na Adwentowe Dni Skupienia ph. „Kobietę mężną znalazł Bóg”. więcej »

   
 

INFORMACJA

14 listopada 2019 r.

Narkotyki ukryte w walizkach

Ponad 11 kg heroiny o wartości prawie 4,5 mln zł ujawnili mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej we współpracy z funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. więcej »

   
 

DIECEZJA

14 listopada 2019 r.

Spotkanie dla organistów

26 listopada, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Cecylii - patronki muzyków kościelnych, odbędzie się spotkanie organistów diecezji siedleckiej. więcej »

   
 

KODEŃ

13 listopada 2019 r.

Biblijnie o miłości

Ojcowie oblaci zapraszają na weekendowe rekolekcje biblijne. Najbliższe odbędą się w dniach 22-24 listopada. Hasłem spotkania będą słowa św. Pawła: „Największa jest miłość” (1Kor 13,13). więcej »

   
 

ŻELECHÓW

13 listopada 2019 r.

Dobra zabawa gwarantowana

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - oddział w Żelechowie wraz z asystentem i rodzicami proponują wspólne niezapomniane chwile podczas trzeciego już bezalkoholowego balu andrzejkowego. więcej »

   
 

Gm. Wohyń

12 listopada 2019 r.

Zbadaj się!

W niedzielę 12 listopada mieszkańcy gminy Wohyń będą mieli okazję skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji lekarzy specjalistów z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. więcej »

   
 

Biała Podl.

12 listopada 2019 r.

Wypożyczą bezpłatnie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny uruchomił bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Placówka pragnie w ten sposób poprawić jakość życia osób starszych, niepełnosprawnych oraz niesamodzielnych. więcej »

   
 

REGION

11 listopada 2019 r.

Skrytki pamięci

Od pewnego czasu w kilkunastu miejscach na terenie powiatu włodawskiego można znaleźć - zainstalowane z inicjatywy Muzeum Zespołu Synagogalnego we Włodawie - tzw. skrytki pamięci. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

III Forum Miłosierdzia


9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się III Forum Miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie było formą podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają organizację. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Konkurs Pieśni Patriotycznej


13 listopada odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota 2019” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wystąpiły dzieci i młodzież z terenu diecezji siedleckiej. Koncert był bardzo zróżnicowany, śpiewali soliści, ale nie zabrakło też wieloosobowych chórów i zespołów. Uczestnikom towarzyszyły również instrumenty, była gitara, skrzypce a nawet akordeon. Wszystkich połączył duch patriotyzmu i pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność naszej ojczyzny. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach po raz trzeci odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Duchowy prezent św. Mikołaja
Już po raz trzeci Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie organizuje akcję „Duchowy prezent św. Mikołaja”.
więcej »
Widzę i reaguję
Grupa społecznych instruktorów młodzieżowych PCK Włodawa zaprasza dzieci i młodzież do udziału w spotkaniu edukacyjnym „Widzę, reaguję”. Odbędzie się ono 21 listopada, o 10.30, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego we Włodawie.
więcej »
O historii regionu
29 listopada w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie odbędzie się sesja naukowa pn. Osadnictwo nad górną Toczną we wczesnym i późnym średniowieczu.
więcej »
 

POLECAMY


Żniwo wielkie
Z uczciwością i w prostocie swe misyjne powołania podjęli dwaj karmelici bosi: br. Marceli Szlósarczyk i br. Ryszard Żak. Drogi wyznaczone przez Boga powiodły ich z południa Polski, znad rzeki Raby, nad jezioro Tanganika, do Burundi i Rwandy.
więcej »
Czytam, bo lubię!
To tytuł powiatowego konkursu teatralnego, którego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach. Jest on częścią zadania „Ku chwale książki”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
więcej »
Broń dla wytrwałych
„Podajcie mi moją broń…” - mawiał często św. ojciec Pio, prosząc braci o podanie mu koronki Różańca. Tak, Różaniec jest bronią.
więcej »
 

SONDA

 

Przepowiednie o końcu świata to...

stek bzdur; w końcu nikt nie zna dnia ani godziny

wymysł sekt i różnej maści wróżbitów zbijających na ludzkiej naiwności majątek

powód do zmartwień dla tych, którzy nie przejmują się wiecznością

nie interesuje mnie to - żyję tym, co tu i teraz

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR