22 kwietnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz

Pogoda: Siedlce

Numer 16
18-24 kwietnia 2019r.

menu

NEWS

Zmartwychwstały Pan niech obdarza miłością i pokojem, aby zmartwienia i smutki dnia codziennego nie przesłoniły celu naszej wędrówki wiary. Bądźmy prawdziwymi apostołami Dobrej Nowiny płynącej z pustego grobu. Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodziny i najbliższych.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Z okazji świąt…

21 kwietnia 2019 r.

Życzenia od redakcji Echa

Maryja jako jedyna nie poszła z kobietami do grobu. Nie musiała… Głęboko wierzyła, że Jezus spełni swoją obietnicę i trzeciego dnia zmartwychwstanie. więcej »

   
 

Triduum Paschalne

20 kwietnia 2019 r.

Wielka Sobota

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. więcej »

   
 

Dawne zwyczaje

20 kwietnia 2019 r.

Święcenie pokarmów

Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba, mięsa oraz jajek. więcej »

   
 

Triduum Paschalne

19 kwietnia 2019 r.

Wielki Piątek

Wielki Piątek to dzień Krzyża. Po południu odprawiana jest niepowtarzalna wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. więcej »

   
 

Wielkopiątkowo

19 kwietnia 2019 r.

Dawne tradycje i zwyczaje

Niegdyś cały okres Wielkiego Postu był czasem, kiedy ludzie nie spożywali pokarmów mięsnych i jedli bardzo skromnie. więcej »

   
 

Triduum Paschalne

18 kwietnia 2019 r.

Wielki Czwartek

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. więcej »

   
 

Biała Podl.

18 kwietnia 2019 r.

Sfotografuj miejsce, które kochasz

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Powiat bialski i miasto Biała Podlaska w obiektywie dzieci i młodzieży - miejsce, które kocham”. więcej »

   
 

Kodeń

17 kwietnia 2019 r.

Strażacy u Matki

W niedzielę 5 maja Mszą św. sprawowaną, o 9.30, na błoniach usytuowanych za kodeńską bazyliką zostaną zainaugurowane Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. więcej »

   
 

Biała Podl.

17 kwietnia 2019 r.

Będzie minister?

25 kwietnia, o 10.00, w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 rozpocznie się debata pt. „W sprawie dramatycznej sytuacji w polskim rolnictwie”. więcej »

   
 

PRATULIN

16 kwietnia 2019 r.

Dzień skupienia kościelnych i zakrystianów

25 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia Kościelnych i Zakrystianów. więcej »

   
 

SIEDLCE

16 kwietnia 2019 r.

Dni otwarte w I KLO

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny zaprasza na dzień otwarty - w czwartek 25 kwietnia, od 9.30 do 15.00. więcej »

   
 

DIECEZJA

15 kwietnia 2019 r.

Spotkanie duszpasterzy młodzieży

8 maja, o 19.00, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu Nowym rozpocznie się spotkanie księży zaangażowanych w duszpasterstwo młodzieży. więcej »

   
 

DIECEZJA

15 kwietnia 2019 r.

Torba Miłosierdzia na Tydzień Miłosierdzia

Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do dzielenia się dobrem w ramach inicjatywy pn. Torba Miłosierdzia, zaplanowanej na Tydzień Miłosierdzia przypadający w dniach 28 kwietnia - 4 maja. więcej »

   
 

Region

14 kwietnia 2019 r.

Co wiesz o regionie?

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej zaprasza mieszkańców regionu do udziału w konkursie pn. „Wiem wszystko o Ziemi Konstantynowskiej”. więcej »

   
 

Mazowsze

14 kwietnia 2019 r.

Nagrodzą artystów

Od kilku dni można zgłaszać kandydatów do tegorocznej edycji Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. więcej »

   
 

Sadzenie lasu

13 kwietnia 2019 r.

Tysiąc drzew na minutę

Ponad 23 mln sadzonek drzew zasadzą w tym roku leśnicy na terenie 25 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. więcej »

   
 

Młodzież zapobiega pożarom

13 kwietnia 2019 r.

Najlepsi z wiedzy pożarniczej

Kamila Kowalczyk, Karolina Łysiak i Krystian Trzeciak będą reprezentować powiat garwoliński w wojewódzkich eliminacjach 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. więcej »

   
 

WŁODAWA

12 kwietnia 2019 r.

Wybiorą spośród pięciu propozycji

Zakończyła się ocena formalna propozycji zgłoszonych do tegorocznego budżetu obywatelskiego. O tym, która ze zgłoszonych propozycji zostanie zrealizowana, zdecydują mieszkańcy. więcej »

   
 

Hańsk

12 kwietnia 2019 r.

Ocalić od zapomnienia

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II zaprasza do wzięcia udziału w konkursie historycznym „Katyń - ocalić od zapomnienia”. więcej »

   
 

KODEŃ

11 kwietnia 2019 r.

O dziewczynie, która była światłem

Koło teatralne działające przy parafii św. Anny w Kodniu zaprasza na spektakl „Jasne światło”. Premiera odbędzie się w Niedzielę Palmową. więcej »

   
 

SIEDLCE

11 kwietnia 2019 r.

Warsztaty biblijne

16 kwietnia w I KLO w Siedlcach odbędą się warsztaty biblijne poświęcone Księdze Wyjścia, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

10 kwietnia 2019 r.

O wierności małżeńskiej

W dniach 17-19 maja w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw „O wierności małżeńskiej”, prowadzone przez ks. Stanisława Gancarka. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Konkurs Biblijny


6 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbył się finał III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Łukasza”. O miejsca na podium i tytuł laureata rywalizowała 20 finalistów - uczniów klas siódmych szkół podstawowych. W etapie szkolnym udział wzięło 2306 uczniów z 230 szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 74 uczniów, etap ten odbył się w pięciu rejonach diecezji. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Kacper Kowalczyk z parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie, Jan Garwoliński z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Kacper Rosa z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Targi ogrodnicze


7 kwietnia teren oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach był miejscem XIII Wiosny na Polu i w Ogrodzie. Jak co roku - obok firm z branży rolniczej i ogrodniczej oraz szkółek roślin - swoje wyroby prezentowali właściciele pasiek, gospodarstw agroturystycznych, rękodzielnicy, producenci żywności i przedstawiciele wyższych uczelni. Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w drzewka owocowe i krzewy ozdobne, jak też sprzęt ogrodniczy. O uatrakcyjnienie spotkania dbały zespoły ludowe. Chętni mieli także okazję uczestnictwa w licznych konkursach. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
12 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Rodziny. Już dzisiaj zapraszamy do udziału!
więcej »
Pielgrzymka do Loretto
​W sobotę 18 maja w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej spotkają się czytelnicy miesięcznika „Różaniec” i członkowie Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymka do Loretto to stały punkt rocznej formacji czcicieli Matki Bożej oraz duchowych dzieci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.
więcej »
Inauguracja organów
W sobotę 27 kwietnia, o 19.00, w katedrze siedleckiej odbędzie się koncert Dextera Domini - inauguracja organów Dominika Biernackiego.
więcej »
III Festiwal Pieśni Maryjnej
W niedzielę 5 maja, o 13.00, w kościele św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się już po raz trzeci Festiwal Pieśni Maryjnej. Prezentację chórów poprzedzi Msza św. o 12.00.
więcej »
Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking
28 kwietnia odbędzie się V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking. „Start” i „meta” wyznaczone są w Cichej Stanicy nad zalewem. - Spędźmy tę niedzielę rekreacyjnie i rodzinnie! - zachęca Łukasz Witczuk. Pomysłodawca przedsięwzięcia wskazuje też cel imprezy: wsparcie Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


W Jego ranach
Nabożeństwo Drogi krzyżowej to czas łaski. Jeśli podczas tych wyjątkowych rozważań otworzymy się na działanie Boga w nas, doświadczymy Jego wyzwalającej mocy.
więcej »
W drodze do świętości
W „Modlitewniku” obok pozycji obowiązkowych znajdziemy piękne, pełne teologicznej i duchowej głębi, niezwykle wciągające modlitwy, rozważania i wprowadzenia bł. ks. Jakuba Alberionego.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR