19 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

BIAŁA PODL.

19 maja 2022 r.

Wielka gala

W sobotę 28 maja, o 18.00, w amfiteatrze rozpocznie się „Gala Kiepurowska - arie i duety”. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie będzie uwerturą do 4 Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. więcej »

   
 

CHLEWISKA

19 maja 2022 r.

Majówka w Reymontówce

Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” zaprasza 29 maja na „Majówkę z folklorem”. Wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej im. Alicji Siwkiewicz „Chodowiacy” oraz Ludowy Zespół Wokalny „Kumonki” z Ukrainy. więcej »

   
 

SIEDLCE

18 maja 2022 r.

Poeci na start

Miejski Ośrodek Kultury i Siedlecka Grupa Literacka „Witraż” zapraszają na IV Siedlecki Slam Poetycki. odbędzie się on 24 maja, o 16.00, na skwerze przy fontannie przy ul. Pułaskiego 6. więcej »

   
 

JANÓW PODL.

18 maja 2022 r.

Wszystkim matkom na świecie

26 maja, o 19.00, w Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim odbędzie się charytatywny wieczór połączony z koncertem Ewy Bem, która po czteroletniej przerwie wraca na scenę. więcej »

   
 

MIĘDZYRZEC PODL.

17 maja 2022 r.

Zaśpiewajmy Panu

Parafia św. Józefa oraz Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim zapraszają do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Religijnej „Zaśpiewajmy Panu”. więcej »

   
 

X Sesja naukowa o ziemiaństwie

17 maja 2022 r.

Ziemianie naukowcy

W dniach 3 i 4 czerwca odbędzie się kolejna sesja naukowa o ziemiaństwie - tym razem dedykowana ziemianom naukowcom. Spotkanie pierwszego dnia sesji jak zawsze ma charakter konferencyjny. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

16 maja 2022 r.

Nowe otwarcie

Od symbolicznego przecięcia wstęgi rozpoczęła się uroczystość otwarcia zmodernizowanej Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim. więcej »

   
 

Zaproszenie

16 maja 2022 r.

98 Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do udziału w 98 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 21-22 maja (sobota - niedziela). więcej »

   
 

Odpowiedź GDDKiA

15 maja 2022 r.

Oświetlone przejście zamiast ronda

Mieszkańcy Międzyrzeca i gminy wystosowali petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przebudowy jednego ze skrzyżowań drogi krajowej nr 2. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

15 maja 2022 r.

Cenny dar

Do radzyńskiego szpitala trafił specjalistyczny aparat do diagnostyki ultrasonograficznej. Warte 90 tys. zł urządzenie przekazała nieodpłatnie placówce Fundacja św. Łazarza - Pomoc Lazariańska. więcej »

   
 

GM. MIĘDZYRZEC PODL.

14 maja 2022 r.

Wieczornica w Rogoźnicy

18 maja, o 17.30, w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Rogoźnicy odbędzie się wieczornica z okazji 102 urodzin św. Jana Pawła II. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

14 maja 2022 r.

Dilerzy miłości

W piątym tygodniu po Wielkiej Nocy w Liturgii godzin Kościoła zatrzymujemy się nad ciekawym tekstem nieznanego autora, pochodzącym z pierwszych wieków Kościoła. więcej »

   
 

LORETTO

13 maja 2022 r.

Jesień życia może być kolorowa

W dniach 27-29 maja przy sanktuarium w Loretto odbędą się rekolekcje dla seniorów ph. „Jesień życia może być kolorowa”. Zapisy i informacja: e-mail: rekolekcje@loretto.pl,  tel.: 511-219-439, 29-741-17-87. więcej »

   
 

KODEŃ

13 maja 2022 r.

Rekolekcje z przesłaniem fatimskim

​Ojcowie oblaci z Kodnia zapraszają na trzydniowe rekolekcje maryjne, które poprowadzi ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach. więcej »

   
 

POW. RADZYŃSKI

12 maja 2022 r.

Czekają na zgłoszenia

29 maja w kościele w Przegalinach Dużych odbędzie się Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży. Zainauguruje go Msza św. o 11.30, po której rozpoczną się przesłuchania. więcej »

   
 

SIEDLCE

12 maja 2022 r.

Koncert w kościele

15 maja w kościele św. Jana Pawła II w Siedlcach odbędzie się koncert poetycki pt. „Święci” w wykonaniu Marcina Stycznia i gitarzysty Tomasza Pfeiffera. więcej »

   
 

SIEDLCE

11 maja 2022 r.

Projekt dla seniorów 60+

„Seniorze, odkryj swoje Siedlce na nowo” to tytuł projektu, który jest realizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Zadanie skierowane jest do mieszkańców Siedlec powyżej 60 roku życia. więcej »

   
 

Wygodniej i sprawniej

11 maja 2022 r.

Wymiana na nowe

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej inwestuje w swój tabor. Na bialskie ulice wyjechały dwa nowe autobusy marki Solaris. Podpisano też umowę na zakup pojazdu z silnikiem półhybrydowym. więcej »

   
 

SIEDLCE

10 maja 2022 r.

Festyn przy parafii

W niedzielę 29 maja przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach odbędzie się VIII Integracyjny Piknik Rodzinny „Jesteśmy tacy sami”. więcej »

   
 

HANNA

10 maja 2022 r.

Uroczystości w Centrum Religijno-Zabytkowym

W piątek 13 maja w Centrum Religijno-Zabytkowym w Hannie rozpoczną się obchody z okazji przybycia obrazu Matki Bożej Hanneńskiej do miejscowego kościoła w Hannie. Uroczystości trwać będą przez trzy dni. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR