19 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
13-19 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Łaskarzew

18 czerwca 2019 r.

Imię, sztandar i piknik

23 czerwca będzie miała miejsce ceremonia nadania imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz poświęcenie i przekazania sztandaru nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej w Starym Pilczynie. więcej »

   
 

Radzyń Podlaski

18 czerwca 2019 r.

Kombii - gwiazdą festynu

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i powiatu radzyńskiego na festyn miejski. więcej »

   
 

Gm. Paprotnia

17 czerwca 2019 r.

Powitają lato

23 czerwca na stadionie sportowym w Hołubli będzie trwał festyn rodzinny pn. „Powitanie lata z gminą Paprotnia”. W części rekreacyjno- artystycznej zaprezentują się m.in. dzieci i młodzież. więcej »

   
 

INFORMACJA

17 czerwca 2019 r.

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

Bp Piotr Sawczuk, 57-letni biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, został mianowany przez papieża Franciszka nowym biskupem drohiczyńskim. Zastąpił on bp. Tadeusza Pikusa, który złożył rezygnację z tego urzędu. więcej »

   
 

REGION

16 czerwca 2019 r.

Moda niemożliwa

„Moda niemożliwa” - pod takim hasłem odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu VITOexTrEAM. Gościem będzie Karolina Sulej, dziennikarka i reporterka. więcej »

   
 

Dni miasta

16 czerwca 2019 r.

Kombii, lasery i historia

29 i 30 czerwca włodawianie będą świętować 485-lecie nadania praw miejskich. Wydarzenie historyczne zostanie przypomniane w trakcie Dni Włodawy. więcej »

   
 

Dęblin

15 czerwca 2019 r.

Warto tam być

Muzeum Sił Powietrznych, dębliński batalion drogowo mostowy oraz władze miasta zapraszają do udziału w zlocie grup rekonstrukcji historycznych, odtwarzających uzbrojenie i wyposażenie wojska Stanów Zjednoczonych Ameryki z lat 1775-2018. więcej »

   
 

Ku czci św. Antoniego

15 czerwca 2019 r.

Dany Kościołowi jako orędownik

13 czerwca w parafii pw. św. Jana Jałmużnika w Orchówku w sposób szczególny modlono się o wstawiennictwo św. Antoniego. więcej »

   
 

MIĘDZYRZEC PODL.

14 czerwca 2019 r.

Są pieniądze na Adamki

Wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Chodzi o ul. Adamki. Droga ta jest w fatalnym stanie i praktycznie uległa degradacji. więcej »

   
 

GM. SIEDLCE

14 czerwca 2019 r.

Wakacje w gminie

Stowarzyszenie „Wesołe Seniority” zaprasza najmłodszych mieszkańców na zajęcia tematyczne w świetlicach wiejskich. więcej »

   
 

WŁODAWA

13 czerwca 2019 r.

Wybiorą włodawianina roku

Burmistrz miasta ogłosił czwartą edycję plebiscytu „Włodawianin Roku 2018”. Tytuł ten przyznawany jest za szczególne osiągnięcia w zakresie kultury, sportu lub działalności społecznej. więcej »

   
 

POW. RADZYŃSKI

13 czerwca 2019 r.

Bezpłatne porady

Władze powiatu radzyńskiego zachęcają do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. więcej »

   
 

KOSTOMŁOTY

12 czerwca 2019 r.

Kilkudniowe świętowanie

Neounicka parafia św. Nikity męczennika zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci bł. Męczenników z Pratulina. W programie tradycyjnie znajdzie się piesza pielgrzymka i Boska Liturgia. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

12 czerwca 2019 r.

Miejsca, które kochają

Dział wiedzy o regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej ogłosił konkurs dla młodych fotografów - dokumentalistów z całej Polski pn. „Miejsce, które kocham”. więcej »

   
 

SIEDLCE

11 czerwca 2019 r.

Rekolekcja dla dziewcząt

Siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża zapraszają dziewczęta od 15 do 30 roku życia do udziału w rekolekcjach „Pasja życia”. Odbędą się one w domu zgromadzenia w Siedlcach, przy ul. Grabowej 16/18 od 25 do 28 czerwca. więcej »

   
 

Wieczór chwały

11 czerwca 2019 r.

Uwielbiaj Go!

20 czerwca mieszkańcy diecezji będą mogli spotkać się na wspólnych wieczorach chwały, które organizowane są przez poszczególne miasta. W Łukowie takie spotkanie odbędzie się po raz pierwszy. więcej »

   
 

Gm. Drelów

10 czerwca 2019 r.

Narysuj gminę

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Gminnym Centrum Kultury zapraszają mieszkańców regionu do udziału w konkursie plastycznym ph. „Gmina Drelów kreską malowana”. więcej »

   
 

Oficjalne otwarcie CRZ

9 czerwca 2019 r.

Perła turystyki sakralnej

29 czerwca będzie miało miejsce oficjalne otwarcie Centrum Religijno- Zabytkowego w Hannie w powiecie włodawskim. Prace przy realizacji przedsięwzięcia przy wsparciu środków unijnych dobiegają końca. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
20 czerwca, tj. w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na płycie lodowiska OSiR przy ul. B. Prusa 6 odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa - Mój Tata, mój bohater”.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
IV Łosicki Wieczór Chwały
W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się IV Łosicki Wieczór Chwały. „Chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!” - zachęcają organizatorzy.
więcej »
100 lat niech żyje nam!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na radosne świętowanie kolejnych urodzin Niepodległej na osiedlu Jarmołówka w Rykach!
więcej »
Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski
W weekend 22-23 czerwca przy ul. Leśnej (plac naprzeciw urzędu miasta) w Nałęczowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”.
więcej »
Upamiętnią rocznicę
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do świętowania 73 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.
więcej »
 

POLECAMY


Droga wymagająca nieustannej wiary
Często wstawiennictwo nie przynosi wyrazistego, widzialnego owocu, a prośby kierowane do Boga wydają się czymś naiwnym i nieskutecznym, jakby trafiały w pustkę… A jednak modlitwa wstawiennicza zawsze ma gigantyczne znaczenie w przestrzeni duchowej!
więcej »
Niezłomna wola niepodległości
Bitwa o Monte Cassino stała się symbolem waleczności i zwycięstwa polskich żołnierzy w II wojnie światowej.
więcej »
Łuków dla Jezusa
20 czerwca, w Boże Ciało, o 19.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie rozpocznie się koncert uwielbieniowy ph. Łuków dla Jezusa.
więcej »
Żelechów przygotowuje się na pielgrzymi szlak!
23 czerwca w parafii żelechowskiej odbędzie się Niedziela Pielgrzymkowa. „Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku planują wyruszyć na szlak, a tych którzy jeszcze się wahają, będziemy zachęcać, by podjęli wyzwanie i ruszyli razem z nami!”.
więcej »
Noc Świętojańska
Chcą kultywować polskie tradycje, stąd zaproszenie na jedyną taką noc świętojańską. Gródek - 22 czerwca; początek o 16.00. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR