20 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Siedlce

19 lutego 2019 r.

Filmowe rekolekcje

NoveKino w ramach Filmowych Rekolekcji zaprasza 26 lutego do obejrzenia filmu „Uwolnij mnie”. To historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę. więcej »

   
 

SIEDLCE

19 lutego 2019 r.

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza do udziału w XXVIII Pokutnym Marszu Różańcowym ulicami Siedlec w niedzielę 24 lutego. więcej »

   
 

Włodawa

18 lutego 2019 r.

Zgłoś projekt

Od 18 lutego mieszkańcy miasta mogą zgłaszać projekty, które zostaną następnie zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. więcej »

   
 

Międzyrzec Podl.

18 lutego 2019 r.

Chorał dla templariuszy

16 marca, o 16.30, w kościele pw. św. Mikołaja koncertem chóru Viatores zostanie zainaugurowana szóstą edycja Chorałów dla templariuszy. więcej »

   
 

Włodawa

17 lutego 2019 r.

Ne tylko szkolenia

Szkolenia z pomocy przedmedycznej, ćwiczenia z użyciem sprzętu ratowniczego - m.in. na taką pomoc będą mogli liczyć OSP z terenu miasta. więcej »

   
 

Gm. Jabłoń

17 lutego 2019 r.

Inwestują w otoczenie

Ponad 1,6 mln zł wyda do końca przyszłego roku gmina na rewitalizację tzw. obszarów zdegradowanych w miejscowościach Kalinka i Jabłoń. więcej »

   
 

Kolejowe inwestycje

16 lutego 2019 r.

Z myślą o mieszkańcach

15 lutego PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały opiewającą na ponad 32 mln zł umowę na opracowanie projektu przebudowy linii relacji Skierniewice-Łuków. więcej »

   
 

Łuków

16 lutego 2019 r.

Udostępnij zdjęcia

Muzeum Regionalne wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną rozpoczęły prace nad przygotowaniem wystawy fotograficznej pt. „Ach! Co to był za ślub…”. więcej »

   
 

Region

15 lutego 2019 r.

Przysięga terytorialsów

W niedzielę 24 lutego na pl. Targowym w Łukowie ponad 130 żołnierzy - ochotników złoży uroczystą przysięgę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

15 lutego 2019 r.

Ferie w ROK

ROK oferuje atrakcyjne formy spędzania ferii: projekcje bajek i filmów, teatrzyki dla dzieci, warsztaty oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. więcej »

   
 

NOWE OPOLE

14 lutego 2019 r.

Rekolekcje powołaniowe w WSD

W dniach 15-17 lutego Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej organizuje rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. więcej »

   
 

ZUS przypomina

14 lutego 2019 r.

Kłopoty z zasiłkami

W ostatnich tygodniach do ZUS zgłosiło się wiele osób, które nie otrzymały pieniędzy za przebywanie na zwolnieniu lekarskim. Powodem było niezłożenie odpowiedniego wniosku. więcej »

   
 

REGION

13 lutego 2019 r.

Japonia oczami Polki

Katarzyna Boni, reporterka i podróżniczka, będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu VITOexTrEAM. Specjalizuje się w pisaniu o Azji, spędziła na tym kontynencie ponad cztery lata, pracując w Japonii, Chinach, Kambodży, Tajlandii, na Filipinach i w Indonezji. więcej »

   
 

Biała Podl.

13 lutego 2019 r.

Tajemnice podlaskich rezydencji

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza 21 lutego, o 17.00, na spotkanie z bialskim archeologiem Mieczysławem Bienią. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

12 lutego 2019 r.

Rozpalcie na nowo ogień

W dniach 1-3 marca w domu rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. „Rozpalcie na nowo ogień”, które poprowadzi marianin ks. Piotr Kieniewicz. więcej »

   
 

DIECEZJA

12 lutego 2019 r.

Pomoc żywnościowa z UE

Chcąc skorzystać ze wparcia, należy zgłosić się do terenowego ośrodka pomocy społecznej i uzyskać skierowanie do udziału w programie. więcej »

   
 

Region

11 lutego 2019 r.

Poszukują kobiet roku

Kolejne gminy w regionie zapraszają mieszkanki do udziału w konkursach na najaktywniejsze kobiety roku. więcej »

   
 

Region

11 lutego 2019 r.

Pobiegnij!

Jeszcze do 11 marca przyjmowane są zapisy zawodników do VII Cross Maratonu Jana Kulbaczyńskiego po ziemi kodeńskiej i piszczackiej. więcej »

   
 

Gm. Trojanów

10 lutego 2019 r.

Ferie w bibliotece

Bogaty i atrakcyjny program przygotowała na tegoroczne ferie dla najmłodszych mieszkańców Gminna Biblioteka Publiczna w Trojanowie. więcej »

   
 

Region

10 lutego 2019 r.

Głosuj na Anie!

Od kilku lat ZHP jest organizatorem plebiscytu mającego na celu nagrodzenie szczególnie wyróżniających się instruktorów. więcej »

   
 

Biała Podl.

9 lutego 2019 r.

Wspomóż ośrodek!

Prezydent miasta wspólnie z Bialskim Centrum Kultury oraz Stowarzyszeniem Wspólny Świat zapraszają na koncert charytatywny pt. Zakochani w muzyce. więcej »

   
 

Gm. Wodynie

9 lutego 2019 r.

Będą skuteczniejsi

Druhowie OSP w Seroczynie mają już nowy wóz gaśniczy. Pod koniec stycznia długo wyczekiwany pojazd na podwoziu IVECO przyjechał na teren jednostki. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR