29 marca 2020 r. Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 13
26-01 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Jak pobrać e-wydanie ostatniego numeru ECHA? Na stronie głównej www.echokatolickie.pl pod zdjęciem okładki ostatniego numeru „EK” jest adnotacja: „pobierz pełne wydanie”. Klikamy w nią, a następnie w zdjęciem jedynki z numerem, który chcemy pobrać. Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania należy wysłać SMS o treści DOSTEP na nr 7168. Koszt SMS to 1,23 zł z VAT.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

INFORMACJA

29 marca 2020 r.

Zachęcamy do pobrania e-wydania „Echa”

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną i związane z tym ograniczenia wpływające m.in. na trudności w kolportażu ECHA - zachęcamy do skorzystania z możliwości nabycia e-wydania.

więcej »

   
 

Siedlce

29 marca 2020 r.

Wypożycz e-booka

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zachęca do korzystania z bezpłatnego dostępu do e-booków na platformie książek elektronicznych: www.libra.ibuk.pl. więcej »

   
 

Opieka medyczna na odległość

29 marca 2020 r.

Opaski ratujące życie

30 seniorów z Garwolina otrzyma specjalne opaski, dzięki którym w razie zagrożenia szybko skontaktują się z centrum alarmowym. Realizacja pilotażu ma potrwać dwa lata. więcej »

   
 

Pomoc w kwarantannie

28 marca 2020 r.

Potrzebujący nie są sami

Rośnie liczba pacjentów z podejrzeniem koronawirusa i osób w kwarantannie. Mogą one liczyć na wsparcie. Podobnie jak seniorzy, niepełnosprawni czy chorzy. więcej »

   
 

Jak szpital jest przygotowany do pandemii?

28 marca 2020 r.

Starają się o zakup respiratorów

Szpital w Białej Podlaskiej posiada 39 respiratorów i stara się o zakup kolejnych na wypadek wzmożonej liczby zachorowań. Do tej pory w mieście nie odnotowano zakażenia koronawirusem. więcej »

   
 

DIECEZJA

27 marca 2020 r.

Ku świętości z kard. Stefanem Wyszyńskim

Na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl audycji przybliżających postać i nauczanie Prymasa Tysiąclecia - jako przygotowanie do beatyfikacji. więcej »

   
 

DIECEZJA

27 marca 2020 r.

PostAntyWirusowy

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej rozpoczęło akcję #PostAntyWirusowy. Cel - przez modlitwę i post prosić Pana Boga o miłosierdzie i oddalenie pandemii koronawirusa. więcej »

   
 

Region

26 marca 2020 r.

Szyją maseczki. Potrzebują materiału

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce spowodowało konieczność noszenia specjalnych masek ochronnych. Takie mogą uszyć uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach. więcej »

   
 

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza

26 marca 2020 r.

Korona_Wyzwanie

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaprasza młodych do udziału w akcji „Korona_Wyzwanie”. Zadania do wykonania aktywowane będą stopniowo. Akcja rozpoczęła się 25 marca. więcej »

   
 

DIECEZJA

25 marca 2020 r.

Konkurs na tekst rozważań Drogi krzyżowej

Trwa VIII edycja konkursu na autorski tekst rozważań Drogi Krzyżowej, ogłoszonego przez Katolickie radio Podlasie i portal podlasie24.pl. Teksty rozważań można przysyłać do 2 kwietnia na adres e-mail konkurs@radiopodlasie.pl. więcej »

   
 

DIECEZJA

25 marca 2020 r.

Dyżur pomocy osobom starszym

Caritas Diecezji Siedleckiej informuje o możliwości udzielenia pomocy osobom starszym, które czują się zagrożone obecną sytuacją w związku z pandemią koronawirusa. więcej »

   
 

DIECEZJA

24 marca 2020 r.

Zaopiekują się chorymi i starszymi

Codzienna toaleta ciała, karmienie, robienie zakupów - to tylko część z usług, jakie oferuje Siedlecka Spółdzielnia Socjalna Caritas w Siedlcach. Skorzystać z nich mogą mieszkańcy Siedlec i gmin powiatu siedleckiego. więcej »

   
 

Kościół

24 marca 2020 r.

Z internetowej ambony

Wszystkie rekolekcje parafialne są odwołane, ale to nie zwalania nas z wysłuchania nauk. W internecie można znaleźć wiele ciekawych propozycji, przygotowanych przez różnych kaznodziejów i ewangelizatorów. więcej »

   
 

Region

23 marca 2020 r.

Zmiana zasad

Łukowskie Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną ograniczeniu ulega funkcjonowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Świderskiej 128. więcej »

   
 

Region

23 marca 2020 r.

Zgłoś policjanta

Do końca maja można zgłaszać kandydatów do kolejnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Ideą jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się profesjonalizmem, empatią i umiejętnościami. więcej »

   
 

Terespol

22 marca 2020 r.

Nie przejedziesz

27 marca zostanie zamknięty dla ruchu kołowego przejazd kolejowy przy ul. Błotków w Terespolu. Utrudnienia związane z modernizacją linii kolejowej 20 Siedlce - Terespol potrwają do 9 kwietnia. więcej »

   
 

Pow. radzyński

22 marca 2020 r.

Gotowi na kwarantannę

Jak informuje starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski powiat radzyński przygotował 125 miejsc dla osób zakażonych koronawirusem, które wymagałyby ewentualnej kwarantanny. więcej »

   
 

Ruszyły prace przy dworcu PKP

21 marca 2020 r.

Jedna z największych inwestycji ostatnich lat

Dzięki unijnemu wsparciu w wysokości ponad 7,7 mln zł rozpoczęła się realizacja drugiego etapu budowy centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Pilawie. To jedna z większych inwestycji ostatnich lat. więcej »

   
 

Urzędnicy chronią siebie i mieszkańców

21 marca 2020 r.

Przygotowani na tyle, na ile pozwala sytuacja

​W mojej ocenie powiat garwoliński jest przygotowany na tyle, na ile pozwala sytuacja. Warto jednak pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna - mówi starosta garwoliński Mirosław Walicki. więcej »

   
 

Garwolin

20 marca 2020 r.

Było na policjanta; jest na sanepid

Oszuści twierdzą, że dokonują rzekomych rutynowych kontroli temperatury lub dezynfekcji mieszkania w związku z pandemią choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. więcej »

   
 

Kościół

20 marca 2020 r.

Propozycja Dróg krzyżowych w internecie

Drogi krzyżowe transmitowane w internecie i w innych środkach społecznego przekazu to propozycje na duchowe przeżycie piątków Wielkiego Postu. więcej »

   
 

Odwołane imprezy, zmiany organizacyjne

19 marca 2020 r.

Do urzędu tylko w pilnej sprawie

W obliczu pandemii koronawirusa zamiera życie kulturalne i towarzyskie. Miasto Międzyrzec Podlaski podejmuje decyzje o zamknięciu obiektów użyteczności publicznej. więcej »

   
 

Koronawirus w natarciu

19 marca 2020 r.

Samorządy szykują się do walki z epidemią

Szpitale w Rykach i Dęblinie przyjmą chorych z sąsiednich powiatów. Zakażeni zyskają pomoc w Puławach. A urzędy będą funkcjonowały w sposób ograniczony. więcej »

   
 

DIECEZJA

18 marca 2020 r.

Dyżur pomocy osobom starszym

Caritas Diecezji Siedleckiej informuje o możliwości udzielenia pomocy osobom starszym, które czują się zagrożone obecną sytuacją w związku z pandemią koronawirusa. więcej »

   
 

W sytuacji pandemii

18 marca 2020 r.

Jak pracują urzędy i szpitale?

Dwie osoby objęte kwarantanną, a 170 - nadzorem epidemiologicznym. Nie ma osób skierowanych do szpitala. Sytuacja jest jednak dynamiczna. więcej »

   
 

Zaproszenie na Ekstremalną Drogę Krzyżową

17 marca 2020 r.

Od zranienia do przebaczenia

W rejonie Lubienia w powiecie włodawskim 3 kwietnia odbędzie się kolejna edycja nocnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Przygotowano trzy trasy. więcej »

   
 

DIECEZJA

17 marca 2020 r.

Chwyćmy za różańce...

Zachęcamy wszystkich do odmawiania codziennie, o 20.30, modlitwy różańcowej oraz wystawienia w oknie wizerunku Pana Jezusa lub Matki Najświętszej. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pamięci niezłomnych


W całym regionie uroczyście świętowano Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie obchodów były Msze św., prelekcje, złożenie wieńców w miejscach pamięci, a także uliczne biegi.

FOTOGALERIA

Kongres Kół Żywego Różańca


Pod hasłem „Eucharystia jako pragnienie Jezusowego Serca” 7 marca odbył się w sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim V Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca. Przybyło ponad 1,5 tys. zelatorów i członków kół ŻR z czterech rejonów skupiających dekanaty ze wschodniej części diecezji siedleckiej. Wierni z pozostałych rejonów spotkają się 14 marca na kongresie różańcowym w Gończycach. [fot. Małgorzata Kołodziejczyk]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Hiob” to tytuł ósmego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
Śladami Jezusa
To podróż po ostatniej drodze, którą w Jerozolimie odbył Jezus Chrystus. Podróż niezwykła, bo zupełnie nietypowa.
więcej »
280 dni modlitwy
Osoby będące pod wrażeniem filmu „Nieplanowane” pytały, co mogą zrobić dla sprawy życia. Odpowiedzią jest „Modlitewnik. Nieplanowane”.
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera we Włoszech śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, który gościł w ubiegłym roku w siedleckiej parafii pw. Bożego Ciała, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR