23 października 2020 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 43
22-28 października 2020r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Włodawa

22 października 2020 r.

Wirtualna mapa kapliczek i krzyży

Muzeum-Zespół Synagogalny zaprasza na wystawę „Ludowa sfera sacrum - kapliczki i krzyże przydrożne Polesia Zachodniego”, którą można obejrzeć w wersji online. więcej »

   
 

Mazowsze

22 października 2020 r.

Weź stypendium

Do końca października młodzi artyści mogą składać wnioski o przyznanie stypendium marszałka województwa mazowieckiego. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie www.mazovia.pl. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

21 października 2020 r.

Kochać i wymagać

W dniach 13-15 listopada odbędą się rekolekcje połączone z warsztatami dla rodziców zatytułowane „Wychowywać, czyli kochać i wymagać”. Szczegółowe informacje pod nr. 696-502-852 lub 83-352-51-14 więcej »

   
 

Kościół

21 października 2020 r.

Połączymy ziemię i niebo

Idea drugiej edycji „Różańca do Granic” jest słuszna. Pamięć o najmniejszych dzieciach, które z różnych przyczyn odeszły do Pana, i modlitwa w ich intencji są bowiem ciągle zaniedbywane. więcej »

   
 

Terespol

20 października 2020 r.

Będą mieszkania

Ministerstwo finansów poinformowało władze miasta przyznaniu ponad 6,2 mln zł dofinansowania na realizację inwestycji pn. „Budowa wielorodzinnego budynku komunalnego w mieście Terespol”. więcej »

   
 

Region

20 października 2020 r.

W czołówce

Gmina Wisznice została wyróżniona w ósmej edycji organizowanym przez „Gazetę Prawną” rankingu „Perły Samorządu 2020”. Na 1533 samorządy Wisznice uplasowały się na wysokim dziesiątym miejscu w kraju. więcej »

   
 

Łuków

19 października 2020 r.

Teraz mammograf

W szpitalu św. Tadeusza w Łukowie trwa montaż aparatu mammograficznego wraz z oprzyrządowaniem, którego zakup został dofinansowany ze środków budżetu państwa. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

19 października 2020 r.

Kolejna świetlica

Do dyspozycji mieszkańców zostanie przekazana nowa świetlica wiejska w Radoryżu Smolanym. Na przełom października i listopada zakończy się instalacja wszystkich urządzeń, mebli i sprzętu. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

18 października 2020 r.

Zapłacisz mniej

Mieszkańcy, którzy do 10 listopada złożą nowe deklaracje śmieciowe, zobowiązując się do kompostowania powstających w ich gospodarstwach domowych bioodpadów, otrzymają zniżkę. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

18 października 2020 r.

Jesteśmy własnością Boga!

Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma boga (…). W tych słowach czuć wszechmoc i potęgę Najwyższego. Są mocne i potrzebne także nam, którzy czujemy się zagubieni i zdezorientowani. więcej »

   
 

Spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem

17 października 2020 r.

Podróż do imperium kontrastów

16 października, w ramach 32 edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”, miasto odwiedził Artur Zygmuntowicz - autor książki „Białoruś imperium kontrastów”. więcej »

   
 

Proszą o wsparcie

17 października 2020 r.

Kwesty tylko online

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne na cmentarzach nie będzie zbiórki na renowację zabytkowych nagrobków. Nie znaczy to jednak, że nie można wesprzeć działalności stowarzyszeń, które od lat dbają o mogiły. więcej »

   
 

Region

16 października 2020 r.

Praca wre

Trwają intensywne prace modernizacyjne linii kolejowej na odcinku z Parczewa do Lubartowa. Już niedługo podróż pociągiem z Łukowa do Lublina będzie prawdziwą przyjemnością. więcej »

   
 

Zachęta do włączenia się w akcję

16 października 2020 r.

Zapalona świeca w oknie…

Do 23 października można zgłosić w Centrum Opatrzności Bożej chęć otrzymania miniatury Świecy Niepodległości, której oryginał znajduje się w Świątyni Opatrzności Bożej. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

15 października 2020 r.

Rekolekcje dla singli

Dom Rekolekcyjny zaprasza osoby stanu wolnego w wieku 20-40 lat na rekolekcje na rekolekcje dla singli które odbędą się w dniach 20-22 listopada ph. „Niedobrze, kiedy człowiek jest sam”. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

15 października 2020 r.

Zapłacisz mniej

Mieszkańcy gminy Krzywda, którzy do 10 listopada złożą nowe deklaracje śmieciowe, w których zobowiążą się do kompostowania powstające w ich gospodarstwach domowych bioodpadów otrzymają zniżkę. więcej »

   
 

Mural poświęcony Janowi Pawłowi II

14 października 2020 r.

W hołdzie wielkiemu Polakowi

Na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokim w powstaje mural poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Jego uroczyste odsłonięcie zaplanowano na 18 października. więcej »

   
 

NOWE OPOLE

14 października 2020 r.

Warsztaty biblijne

Diecezjalne Centrum Formacji Kapłańskiej oraz Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej zapraszają księży na warsztaty biblijne „Słowo Boże w życiu Kościoła”. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Internetowa telewizja


10 października bp Grzegorz Suchodolski dokonał poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej. Odpowiedzialnym za dzieło jest ks. Paweł Broński. Patronem studia wybrany został bł. Carlo Acutis zwany „influencerem Boga”. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Strażnicy Kościoła


4 października pod hasłem „Strażnicy Kościoła” odbyła się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Poprzedził ją dzień skupienia w pratulińskim domu pielgrzyma.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Organowe Matinée
Niedziela, 25 października, o 12.00, Organowe Matinée w kościele pw. Trójcy Świętej w Żeliszewie.
więcej »
To jest twój czas!
Pod tym hasłem 29 października, już po raz piąty, odbędzie się Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.
więcej »
 

POLECAMY


Pokutny Marsz Różańcowy
W niedzielę 25 października odbędzie się kolejny, 48 Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec. Uczestnicy spotkają się o 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
więcej »
Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Niezłomny, waleczny, ufający
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim papieżem i niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka, miłośnika kremówek, umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu.
więcej »
Widziała więcej
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które wiedziały i widziały więcej…
więcej »
 

SONDA

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla mnie...

wspominanie bliskich zmarłych i modlitwa w ich intencji

okazja do refleksji nad przemijaniem życia

przypomnienie, że moją ojczyzną jest niebo

sposobność do spotkania z rodziną

dni pamięci o wszystkich moich dobrodziejachLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR