13 kwietnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Pogoda: Siedlce

Numer 14
08-14 kwietnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. artykuły nt. Bożego Miłosierdzia. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

DRELÓW

13 kwietnia 2021 r.

Remont kościoła

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Drelowie poinformowała o remoncie kościoła, który rozpoczął się 6 kwietnia. Z uwagi na szeroki zakres prac świątynia parafialna będzie zamknięta. więcej »

   
 

GARWOLIN

13 kwietnia 2021 r.

Drzewa, drzewa

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie sprowadziło wystawę „Drzewa”. Powstała ona na podstawie książki pod tym samym tytułem, która ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry. więcej »

   
 

Gm. Radzyń Podl.

12 kwietnia 2021 r.

Pomogą przy spisie

Rozpoczął się obowiązkowy dla każdego mieszkańca kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Osoby z terenu gminy Radzyń Podlaski nieposiadające dostępu do komputera mają zaoferowaną pomoc. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

12 kwietnia 2021 r.

Kolejne ułatwienia

Mieszkańcy gminy Krzywda oraz lokalni przedsiębiorcy mogą już korzystać z nowoczesnego Systemu Informacji Przestrzennej (SIP). Ogólnodostępny system funkcjonuje pod adresem internetowym www.krzywda.e-mapa.net. więcej »

   
 

Gm. Wola Mysłowska

11 kwietnia 2021 r.

Dla seniorów

Władze gminy Wola Mysłowska otrzymały dofinansowanie na realizację projektu, którego celem jest wsparcie osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych oraz utworzenie Klubu Seniora. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

11 kwietnia 2021 r.

Podejrzany Tomasz

Fragment Ewangelii wg św. Jana czytany w drugą Niedzielę Wielkanocną (nazywaną Niedzielą Białą lub też Niedzielą Miłosierdzia) przypomina spotkanie Zmartwychwstałego z uczniami. więcej »

   
 

Ekologiczna produkcja prądu

10 kwietnia 2021 r.

Liczą na dodatkowy zysk

Do końca 2022 r., działająca w sektorze energetyki odnawialnej szwedzka firma wybuduje elektrownie wiatrowe. Na dodatkowy zysk liczą zarówno mieszkańcy gminy Huszlew, jak i samorząd. więcej »

   
 

Projekt licealistów

10 kwietnia 2021 r.

Zachęcają do czytania

Czworo uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie znalazło sposób na popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży. Do realizacji projektu „Peek-a-book” wykorzystali social media. więcej »

   
 

Pow. włodawski

9 kwietnia 2021 r.

Nowe miejsce dla plażowiczów

Wczasowicze, którzy w tym sezonie przyjadą nad Jezioro Białe, będą mieli do dyspozycji kolejne kąpielisko. Dyskusja o jego utworzeniu trwała od kilku lat. więcej »

   
 

Megafony i tablice

9 kwietnia 2021 r.

Posłuchać przyrody

W gminach nadbużańskich pojawiły się specjalne tuby do słuchania dźwięków przyrody wraz z tablicą. Elementy małej architektury zostały wykonane w ramach projektu „Łączy nas Bug - utworzenie dwóch transgranicznych szlaków kajakowych”. więcej »

   
 

ŁUKÓW

8 kwietnia 2021 r.

100-lecie parafii

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie przeżywa jubileusz 100 lat istnienia. Uroczystości jubileuszowe będą one miały miejsce w Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia, o 13.00. więcej »

   
 

Gm. Komarówka Podl.

8 kwietnia 2021 r.

Ważne inwestycje

Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych za ponad 645 tys. zł możliwa będzie modernizacja ul. Wojska Polskiego w Komarówce Podlaskie. więcej »

   
 

SIEDLCE

7 kwietnia 2021 r.

Spotkanie księży pracujących z młodzieżą

14 kwietnia, 19.00, w sali Centrum Duszpastersko-Charytatywnego w Siedlcach będzie miało miejsce spotkanie księży pracujących z młodzieżą. więcej »

   
 

LORETTO

7 kwietnia 2021 r.

Rekolekcje dla seniorów

W sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej organizowane są rekolekcje dla seniorów zatytułowane „Jesień życia może być kolorowa”. Odbędą się one w dniach 18-20 maja, a przeprowadzi je o. Jerzy Grzanka SSCC. więcej »

   
 

Przygotowania wciąż trwają

6 kwietnia 2021 r.

W oczekiwaniu na patrona

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obchody 101 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II będą dla miasta wyjątkowe. 16 maja patronem Dęblina ma zostać Papież Polak. więcej »

   
 

PRATULIN

6 kwietnia 2021 r.

IV Ojcowski Poligon Duchowy

17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” odbędzie się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Do udziału w spotkaniu zapraszają Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. więcej »

   
 

Będą wspołpracować

5 kwietnia 2021 r.

Pod patronatem WAT

Prowadzenie pokazowych zajęć, konsultacje w doborze treści programowych to tylko niektóre przedsięwzięcia realizowane w ramach współpracy Wojskowej Akademii Technicznej i Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim. więcej »

   
 

Region

5 kwietnia 2021 r.

Będą kluby seniora

Zarząd województwa lubelskiego opublikował listę projektów, które otrzymają dofinansowania m.in. na świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla mieszkańców oraz utworzenie nowych klubów seniora. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
Odkryj sekrety zaświatów
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.
więcej »
Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
IV Ojcowski Poligon Duchowy
17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” odbędzie się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Do udziału w spotkaniu zapraszają Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
 

POLECAMY


Z miłością i męstwem
„Powszechnie mówi się, że czas to pieniądz. A ja wam mówię: czas to miłość!” - słowa Prymasa Tysiąclecia - podobnie jak całe „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” jego autorstwa - nie straciły na znaczeniu. Wręcz przeciwnie!
więcej »
Jak uleczyć zranione serce?
Człowiek pragnie pokoju, a Bóg chce obdarzyć go swoim miłosierdziem. Przestrzenią spotkania - kanałem łaski jest sakrament pokuty.
więcej »
 

SONDA

 

Koronka do Miłosierdzia Bożego jest dla mnie...

ostatnią deską ratunku dla grzesznego świata

modlitwą, dzięki której można uprosić łaskę szczęśliwej śmierci

ulubioną - obok różańca - modlitwą

odpowiedzią na apostolstwo św. s. Faustyny

okazją do codziennego nawracania sięLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR