19 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
13-19 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. PODLASIE24

20 lat później

12 czerwca 2019 r.

Św. Jan Paweł II jest z nami

Eucharystia pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, Marsz dla Życia i Rodziny, festyn z koncertem Arki Noego i modlitewne spotkanie na błoniach przy krzyżu papieskim - tak w Siedlcach wyglądało świętowanie jubileuszu 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II.

Tego dnia było wiele okazji do wspomnień. Wielokrotnie przywoływane były słowa Papieża Polaka, także te wygłoszone przez niego w Siedlcach 10 czerwca 1999 r. Nie brakowało również modlitwy. Obchody rozpoczęła o 12.00 Msza św. w katedrze, której przewodniczył wieloletni współpracownik Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz lokalnych i państwowych oraz szkół z naszego regionu noszących imię Jana Pawła II. Licznie reprezentowane było prezbiterium Kościoła siedleckiego na czele z biskupami Kazimierzem Gurdą i Piotrem Sawczukiem. Homilię kard. Dziwisz rozpoczął od nawiązania do Ewangelii. - Duch Święty jest duchem prawdy i miłości. Potrzebujemy w życiu prawdy, bo ona nie tylko oświeca człowieka, ale go także uświęca. Chrystus modli się w wieczerniku za uczniów: „uświęć ich w prawdzie” - przypomniał. Odwołał się do pierwszej encykliki Jana Pawła II Redemptor hominis, mówiącej, że człowiek nie może żyć bez miłości. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Pomoc dla Syrii

12 czerwca 2019 r.

Dotknij otwartych ran Kościoła

5 czerwca przedstawiciele Caritas Polska: Sylwia Hazboun, ekspert CP ds. Bliskiego Wschodu, koordynator programu Rodzina Rodzinie, i Farid AbouJrab, uchodźca wojenny z Syrii, spotkali się z młodzieżą I LO im. Bolesława Prusa oraz z widzami NovegoKina Siedlce.

Na obu spotkaniach goście opowiadali o dramatycznej sytuacji Syryjczyków, którzy doświadczyli grozy wojennych działań. - Konflikt rozpoczął się w 2011 r. i pochłonął pół miliona ofiar. Swoje żniwo zbiera do dziś - mówiła przedstawicielka CP. - Obecnie linia frontu jest już za Aleppo, natomiast potrzeby humanitarne nadal są tam bardzo duże. Kraj jest zdestabilizowany. Ciężko przewidzieć, czy można mówić o końcu wojny. Powrót do normalności będzie trwał długie lata, ludzie nie przestaną się od razu bać i nie staną szybko na nogi - opowiadała. - Od dwóch lat pomoc w Syrii niesiona jest na bardzo dużą skalę w ramach programu Rodzina Rodzinie, który polega na tym, że rodzina, instytucja, parafia z Polski obejmuje pomocą konkretną rodzinę syryjską na okres sześciu miesięcy - tłumaczyła S. Hazboun. Rodzina Rodzinie to największy program pomocy humanitarnej w historii Polski. Dzięki dotychczasowemu wsparciu udało się zebrać 46 mln zł. - Pieniądze przekazywane są w formie zapomogi i rodziny przeznaczają je na zakup leków lub opłacenie zaległych rachunków. Programem objętych zostało ok. 9 tys. rodzin - relacjonowała. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
20 czerwca, tj. w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na płycie lodowiska OSiR przy ul. B. Prusa 6 odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa - Mój Tata, mój bohater”.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
IV Łosicki Wieczór Chwały
W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się IV Łosicki Wieczór Chwały. „Chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!” - zachęcają organizatorzy.
więcej »
100 lat niech żyje nam!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na radosne świętowanie kolejnych urodzin Niepodległej na osiedlu Jarmołówka w Rykach!
więcej »
Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski
W weekend 22-23 czerwca przy ul. Leśnej (plac naprzeciw urzędu miasta) w Nałęczowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”.
więcej »
Upamiętnią rocznicę
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do świętowania 73 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.
więcej »
 

POLECAMY


Droga wymagająca nieustannej wiary
Często wstawiennictwo nie przynosi wyrazistego, widzialnego owocu, a prośby kierowane do Boga wydają się czymś naiwnym i nieskutecznym, jakby trafiały w pustkę… A jednak modlitwa wstawiennicza zawsze ma gigantyczne znaczenie w przestrzeni duchowej!
więcej »
Niezłomna wola niepodległości
Bitwa o Monte Cassino stała się symbolem waleczności i zwycięstwa polskich żołnierzy w II wojnie światowej.
więcej »
Łuków dla Jezusa
20 czerwca, w Boże Ciało, o 19.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie rozpocznie się koncert uwielbieniowy ph. Łuków dla Jezusa.
więcej »
Żelechów przygotowuje się na pielgrzymi szlak!
23 czerwca w parafii żelechowskiej odbędzie się Niedziela Pielgrzymkowa. „Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku planują wyruszyć na szlak, a tych którzy jeszcze się wahają, będziemy zachęcać, by podjęli wyzwanie i ruszyli razem z nami!”.
więcej »
Noc Świętojańska
Chcą kultywować polskie tradycje, stąd zaproszenie na jedyną taką noc świętojańską. Gródek - 22 czerwca; początek o 16.00. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR