26 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. archiwum

146 rocznica męczeństwa unitów

22 stycznia 2020 r.

Bóg w sercach i na ustach

Nasi przodkowie nie mieli wątpliwości, że zwycięstwo, jakie odnoszą, zawdzięczają łasce pochodzącej od Pana Boga. My skłonni jesteśmy raczej myśleć, że to dzięki nam może zaistnieć dobro. Oni wiedzieli, że jest inaczej - mówił bp Kazimierz Gurda w homilii 17 stycznia.

146 lat temu w Drelowie wojsko rosyjskie zastrzeliło 13 unitów i ciężko raniło ok. 200 osób. Rocznica tych wydarzeń jest obchodzona również jako dzień święta patronalnego miejscowej szkoły. W uroczystościach wzięło udział wielu księży na czele z biskupem siedleckim, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje szkół noszących imię unitów podlaskich, jak też mieszkańcy Drelowa i potomkowie unitów. Pierwszym punktem tegorocznych obchodów było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez przybyłe delegacje pod pamiątkową tablicą umieszczoną na frontonie kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O 10.00 rozpoczęła się Msza św. sprawowana pod przewodnictwem biskupa siedleckiego. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. MK

Pomoc dla dzieci z Amazonii

22 stycznia 2020 r.

Nieść radość Ewangelii

16 stycznia w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Józefa odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

- Do udziału w tym wydarzeniu zaproszone były wszystkie grupy kolędników misyjnych oraz koła i ogniska misyjne z diecezji siedleckiej. To dobra okazja do wymiany doświadczeń oraz do zapoznania się z pracą misjonarzy szczególnie z diecezji siedleckiej - powiedział ks. Kazimierz Jóźwik, diecezjalny referent ds. misji. W spotkaniu wzięło udział ponad 230 osób, w tym przedstawiciele parafii z Domanic, Huszlewa, Sobolewa, Lacka, Ostrowa Lubelskiego, Grębkowa, Woli Poduchownej i Wierzbna oraz chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworku. Młodzi kolędnicy zaprezentowali się w strojach Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków i królów, oczywiście z gwiazdą betlejemską. Kolędnicy opowiedzieli, jak działają, i wspólnie zaśpiewali kolędę lub przedstawili krótką scenkę. Zaprezentowały się grupy, które kolędują już od wielu lat, ale również te, które po raz pierwszy wzięły udział w kolędowaniu misyjnym. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Noworoczny koncert charytatywny


18 stycznia w sali Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach po raz 17 odbyła się noworoczna gala charytatywna New Year’s Party 2020 - „Dzieci Eurolingua dzieciom lokalnie i międzynarodowo”, przygotowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego Eurolingua. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Na rzecz dzieci z Amazonii


16 stycznia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się II Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Jego uczestnikami była młodzież i dzieci, które na co dzień działają w ogniskach misyjnych Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
Amazonki u Matki Bożej Kodeńskiej
W niedzielę 9 lutego odbędzie się jubileuszowa, X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej.
więcej »
Łosickie kolędowanie
W niedzielę 26 stycznia, o 15.00, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury rozpocznie się koncert z cyklu „Łosickie kolędowanie”.
więcej »
 

POLECAMY


Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
Diabeł się mnie boi
„Kiedy ktoś mu mówił, że jest najbardziej znanym egzorcystą, z pokorą i ironią odpowiadał: «Najsłynniejszym, ale nie najbardziej skutecznym!»” - tak o. Gabriela Amortha wspomina w książce pt. „Diabeł się mnie boi” ks. Antonio Mattatelli.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR