31 lipca 2021 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. ANNA KOZAK

II Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów

28 lipca 2021 r.

Cieszcie się nową drogą życia

Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów.

W niedzielę 25 lipca, ustanowioną przez papieża Franciszka Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych, w sanktuarium Matki Bożej Parczewskiej Królowej Rodzin spotkali się dziadkowie i teściowie. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Ja jestem z Tobą po wszystkie dni”. W programie znalazły się dwie konferencje, modlitwa Różańcem św. w intencji dzieci i wnuków, Eucharystia oraz agapa. Po powitaniu przybyłych na spotkanie diecezjalny duszpasterz rodzin ks. dr Jacek Sereda uzasadnił ideę obchodzonego po raz pierwszy Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. - Człowiek potrzebuje spotkania i doświadczenia, że jest chciany i kochany, że nie jest w życiu sam. Ta myśl po czasie pandemii towarzyszyła papieżowi Franciszkowi, który w tę niedzielę zaprosił cały Kościół na świecie, aby szczególnie modlił się za dziadków, a my w naszej diecezji - także za teściów, bowiem wszyscy dziadkowie są teściami, choć nie wszyscy teściowie są dziadkami. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Uroczystości odpustowe ku czci św. Anny

28 lipca 2021 r.

Nie ustawajcie w modlitwie za Polskę

Warto się przy tej figurze zatrzymać, zapatrzeć się w nią, modlić się przez przyczynę św. Anny. A gdyby ktoś łaski otrzymał, to warto księżom w parafii o tym opowiedzieć - powiedział abp Andrzej Dzięga po poświęceniu figury św. Anny Samotrzeciej, która została umieszczona w ołtarzu głównym kościoła pw. św. Anny i bł. Męczenników Podlaskich w Radzyniu Podlaskim.

Podczas poświęcenia ksiądz arcybiskup polecał modlitwom inicjatorów i fundatorów. - Niech szczególne błogosławieństwo niesie się na całą tę ziemię, na rodziny, na wszystkich, którzy będą tu przybywać, by modlić się przez wstawiennictwo Matki Najświętszej Maryi Panny i Babci Jezusa Chrystusa - mówił metropolita szczecińsko-kamieński. Okazją do uroczystego poświęcenia nowej figury był tradycyjny doroczny odpust na cmentarzu parafialnym, gdzie od połowy XIX w. znajduje się zbudowana przez rodzinę Korwin- Szlubowskich neogotycka kaplica pw. św. Anny. W uroczystościach odpustowych, którym przewodniczył pochodzący z Radzynia Podlaskiego abp A. Dzięga, uczestniczyło liczne grono kapłanów urodzonych w Radzyniu lub związanych z naszą miejscowością przez pełnienie tutaj posługi kapłańskiej. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR