19 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

fot. ARCHIWUM

Jubileusz Leśnego Echa

19 maja 2022 r.

Za nami fajne lata

15 maja w domu ludowym w Zaściankach odbył się jubileusz 15-lecia Zespołu Leśne Echo połączony z kolejną odsłoną inscenizacji z cyklu „Jak to na wsi niegdyś bywało…”. Tym razem widzowie zobaczyli przedstawienie pt. „Na jarmarku”.

Podwójne wydarzenie rozpoczęło się wystąpieniem dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim zs. w Wysokim Sylwii Hubicy. - Tak naprawdę powinniśmy świętować w ubiegłym roku, ale pandemia pokrzyżowała nasze plany, dlatego huczne obchody były możliwe dopiero teraz - wyjaśniła. Na jubileusz przybyło wielu gości i przyjaciół zespołu, który uświetnił spotkanie inscenizacją przypominającą czasy dawnych jarmarków, na które zjeżdżali mieszkańcy z całej okolicy. Nie zabrakło kwaśnej śmietany, świeżych jaj czy żywej kurki czubatki. Spektakl ubarwiły przyśpiewki na ludową nutę. Uroczystość uświetnił występ dziecięcego zespołu Hreczka z Zaścianek prowadzonego przez jedną z członkiń Leśnego Echa - Zofię Nestorowicz. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Lotnicza relikwia w pełnej krasie

19 maja 2022 r.

Cztery deski z historią

Już nie część, ale całość historycznego napisu będzie można podziwiać w siedzibie „polskich skrzydeł”. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie planuje zrekonstruować bramę i napis upamiętniający miejsce śmierci lotników Żwirki i Wigury.

W bieżącym roku przypada 90 rocznica dwóch wydarzeń, chwalebnego i tragicznego, związanych z polskim lotnictwem. 28 sierpnia 1932 r. Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura zwyciężyli w Międzynarodowych Zawodach Lotniczych Challenge w Berlinie, zaś dwa tygodnie później (11 września 1932 r.) zginęli śmiercią lotnika w Cierlicku Górnym, na terenie ówczesnego Zaolzia. Miejsce tragedii już dwa lata po katastrofie stało się mauzoleum polskich pilotów. A prowadziła do niego symboliczna brama z wymalowanym napisem „Żwirki i Wigury start do wieczności”. Burzliwe, kolejne dziesięciolecia sprawiły, że jej losy były różne. Koniec końców przetrwała do naszych czasów, ale w czterech częściach. Z racji jubileuszu MSP ma zamiar scalić drewniane eksponaty i wykonać ich kopię. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Kultura

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR