7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

fot. AP w Siedlcach

Wystawa w Archiwum Państwowym

5 października 2022 r.

Jedyna taka armia na świecie

W Archiwum Państwowym w Siedlcach można oglądać wystawę pt. „Armia Krajowa regionu siedleckiego”. Jej otwarcie odbyło się 27 września, w Dniu Podziemnego Państwa Polskiego.

Na ekspozycję składają się dokumenty poświęcone siłom zbrojnym PPP podczas II wojny światowej. - Celem jest uczczenie 80 rocznicy powstania tej największej armii partyzanckiej na świecie w latach 1939-1945 - powiedział dyrektor AP w Siedlcach dr Grzegorz Welik. Wystawę przygotował dr hab. Dariusz Magier, dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Jest ona oparta na zbiorach AP. Dodatkowo w dwóch gablotach znajdują się oryginalne odznaczenia, fotografie i dokumenty, które pochodzą z prywatnej kolekcji Adama Krzeskiego, pracownika Muzeum Regionalnego w Siedlcach oddział w Kotuniu. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Festiwal muzyczny

5 października 2022 r.

Musica et Sacrum

W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym w Żelechowie zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.

Na repertuar koncertu papieskiego w wykonaniu Małgorzaty Priebe (sopran) oraz Błażeja Musiałczyka (organy) składać się będą zarówno solowe kompozycje organowe, jak też organowe improwizacje. Znaczną część koncertu wypełnią kompozycje poświęcone Najświętszej Maryi Pannie z klasycznego kanonu muzycznego - w opracowaniu na sopran i organy. Kolejną odsłoną festiwalu stanie się koncert „Królewskie organy” w wykonaniu Ewy Polskiej. 23 października w żelechowskim kościele wybrzmią najbardziej efektowne kompozycje organowe (m.in. J.S. Bacha), które - jak zapowiadają organizatorzy - w pełni ukażą majestat i potęgę „królewskiego instrumentu”. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Kultura

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR