7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Powiat Siedlecki

10 września 2022 r.

Urząd gminy jak nowy

W ostatnich dniach sierpnia nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie zmodernizowanego budynku urzędu gminy w Przesmykach.

Wydarzenie zainaugurowała Msza św. sprawowana w kościele pw. św. Jakuba Apostoła, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Krzysztof Jaszczuk. Po Eucharystii zebrani udali się przed urząd, gdzie zebranych powitał włodarz gminy Andrzej Skolimowski. Generalny remont i rozbudowa obiektu trwała ponad dwa lata i pochłonęła niemal 6 mln zł. Środki na realizację przedsięwzięcia pochodziły m.in. od samorządu województwa mazowieckiego oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak podkreślał wójt gminy, składający się z trzech (powstałych w różnych okresach) części obiekt od lat wymagał generalnego remontu. W ramach prac zbudowano m.in. klatkę schodową, która skomunikowała wszystkie pomieszczenia w obiekcie i zapewniła do nich dostęp osobom niepełnosprawnym. Nad dwiema niższymi częściami dobudowano po jednej kondygnacji - tak, by cały budynek można było nakryć jednym dachem. Wymieniono wszystkie instalacje, okna i drzwi. Budynek został ocieplony i otrzymał nową elewację. Na działce wokół urzędu powstał parking z drogami dojazdowymi i placem manewrowym. Mieszcząca się w obiekcie przychodnia medyczna ma obecnie do dyspozycji 370 m², zamiast dotychczasowych 120 m². Otwarcie wyremontowanego urzędu gminy połączono z piknikiem rodzinnym. Na scenie zaprezentowały się m.in. Zespół Folklorystyczny Przesmyczanki, zespół Ambitus Band, a także ukraińska piosenkarka młodego pokolenia Etnira. Z kolei znakomitymi potrawami częstowały gości m.in. funkcjonujące na terenie gminy koła gospodyń wiejskich.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR