7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

PROMOCJA

28 sierpnia 2022 r.

Sklep liturgiczny z dewocjonaliami


fot. Archiwum EK

Wszystkie przedmioty wykorzystywane podczas Mszy Świętej czy w codziennym życiu przez osoby duchowne i świeckie musiały zostać wcześniej wyprodukowane i rozdystrybuowane. Jakie sklepy prowadzą sprzedaż przedmiotów liturgicznych i dewocjonaliów i co dokładnie można znaleźć w ich ofercie?

 

 

Dewocjonalia – rodzaje

 

Dewocjonaliami nazywamy przedmioty kultu religijnego, które znajdują się w obiegu handlowym. Są to więc medaliki i obrazki z wizerunkami świętych, krzyże, różańce oraz różnego rodzaju pamiątki sakramentów. Wymienione dewocjonalia można podzielić na przedmioty:

 • ułatwiające skupienie,
 • pomagające w modlitwie,
 • wskazujące na przynależność religijną,
 • upamiętniające ważne wydarzenia związane z wiarą.

 

Termin dewocjonalia pochodzi od łacińskiego słowa devovere oznaczającego poświęcić. Można więc powiedzieć, że ogólną rolą dewocjonaliów jest uświęcanie naszej codzienności i całego życia.

 

Sklep z dewocjonaliami

 

Wszystkie wymienione wcześniej przedmioty kultu można zakupić w specjalnie do tego przeznaczonych sklepach z dewocjonaliami. Czasem można je znaleźć tuż obok kościołów. Coraz większą popularnością cieszą się jednak internetowe sklepy z dewocjonaliami. Jednym z nich jest liturgiczny.pl. Oferuje on szeroki wachlarz wyboru medalików, krzyży, różańców czy albumów upamiętniających sakramenty, ale też o wiele więcej. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie sklepu zostały podzielone na kategorie, dzięki czemu odnalezienie poszukiwanego produktu staje się niezwykle proste. Obok każdego przedmiotu umieszczony został opis wskazujący na jego najważniejsze cechy. 

 

Możliwości sklepu internetowego pozwalają na zapoznanie się z całym oferowanym asortymentem z dowolnego miejsca i o dowolnej porze dnia, bez wychodzenia z domu! W razie potrzeby większość produktów można obejrzeć również w sklepie stacjonarnym zlokalizowanym w Kielcach.

 

Co jeszcze można znaleźć w sklepie liturgicznym?

 

Chrześcijański kult religijny związany jest z wieloma praktykami, do których wykonania potrzebne są specjalne przeznaczone w tym celu przedmioty. Przykładem jest choćby modlitwa. Choć do prostej modlitwy właściwie nie potrzebujemy nic, często sięgamy przy tej okazji po różaniec, kierujemy modlitwy w stronę krzyża lub świętego obrazka, a czasami osiągnąć skupienie pomaga nam zapalona świeca. Wszystkie te przedmioty, a także o wiele więcej, znaleźć można w sklepie liturgicznym.

 

Oferta sklepu liturgiczny.pl skierowana jest nie tylko do osób świeckich, ale też do parafii, wspólnot religijnych oraz duchownych. W jego asortymencie oprócz dewocjonaliów znajdują się również przedmioty konieczne do codziennego sprawowania mszy oraz posługi kapłańskiej, takie jak:

 • naczynia i akcesoria liturgiczne,
 • komunikanty i hostie,
 • świece,
 • tabernakulum,
 • welony na ambonę,
 • odzież dla księży i duchownych,
 • szaty liturgiczne,
 • komplety podróżne dla księży.

 

Liturgiczny.pl jest sprawdzonym dystrybutorem przedmiotów kultu religijnego, który działa na rynku od wielu lat. Z myślą o większych zakupach, przy zamówieniu na powyżej 300 złotych sklep oferuje darmową dostawę.

 

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR