7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

LEŚNA PODL.

10 sierpnia 2022 r.

Pielgrzymka Kół Żywego Różańca

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. w programie m.in. konferencja ks. Teodora Sawielewicza, założyciela portalu katolickiego Teobańkologia, pt. „Rozwój duchowy a Różaniec”.

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. „Spotkamy się tradycyjnie w leśniańskim sanktuarium, aby podziękować za wszelkie dobro, przeprosić za grzechy i zaniedbania oraz poprosić Maryję, opiekunkę Podlasia, aby wyprosiła potrzebne łaski na wszystkie problemy współczesnego świata” - zaprasza do udziału (w imieniu Diecezjalnej Rady ŻR oraz moderatorów rejonów) moderator diecezjalny ks. Grzegorz Koc. Rozpoczęcie pielgrzymki planowane jest na 10.00. Po słowie wprowadzenia przeora o. Justyna Duszczyka i ks. G. Koca, o 10.15 uczestnicy pielgrzymki wysłuchają konferencji ks. Teodora Sawielewicza, założyciela portalu katolickiego Teobańkologia, pt. „Rozwój duchowy a Różaniec”. O 11.15 rozpocznie się Różaniec, zaś o 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego. Na 13.30 przewidziana jest modlitwa uwielbienia Pana Jezusa z Maryją, a na 14.15 - agapa. O 15.00 wierni wspólnie modlić się będą Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zgłoszenia uczestnictwa parafii u dekanalnych zelatorów bądź pod nr. tel. 696-502-852 - w terminie do 23 sierpnia. Zachęcamy do uczestnictwa!

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR