19 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
18-24 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej do Leśnej Podlaskiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Szpital znów na minusie

5 sierpnia 2022 r.

Szykuje się rok strat?

Ostanie lata nie były łaskawe dla szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. Dopiero 2021 r. przyniósł dodatni wynik finansowy. Niestety bieżący rok znów zapowiada kłopoty finansowe placówki.

W 2021 r. po raz pierwszy od lat szpital powiatowy zanotował dodatni wynik finansowy, a rachunek zysków i strat zamknął się kwotą 480,2 tys. zł netto na plusie. Dla porównania: w 2019 r. bilans wynosił 2,8 mln zł na minusie. Zamknięto wówczas oddział położniczy, który generował największe straty. Z kolei w 2020 r. ich wysokość sięgnęła 3,8 mln zł. Podjęto wtedy decyzję o wprowadzeniu kolejnego planu naprawczego.

- Rok 2021 był dla nas pomyślny, dzięki dodatkowym świadczeniom. Wśród nich należy wspomnieć utworzenie oddziału covidowego, gdzie działało nawet do 38 łóżek. Ruszyły pododdziały reumatologiczny i neurologiczny, które przejęły leczenie pacjentów i realizację kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zwiększyliśmy kontrakt w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Łózkach z 600 tys. zł do prawie 2 mln zł - tłumaczy dyrektor szpitala  Marek Zawada.

Podczas ostatniej rady powiatu bialskiego przedstawiono obszerną ocenę ekonomiczno-finansową szpitala na podstawie złożonego przez jego dyrektora raportu. Większość radnych pozytywnie oceniła sytuację placówki. Krytyczny był Marek Uściński. - Podczas dyskusji mówiono o zysku szpitala w wysokości 480 tys. zł. Dowiedziałam się jednak, że to z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wsparto finanse szpitala w wysokości 400 tys. zł. Międzyrzecka lecznica otrzymała też dotację w wysokości 3,8 mln zł. Tymczasem na działalności medycznej nastąpiła strata w wysokości 3,1 mln zł. Wcale nie wygląda to tak dobrze, jak we wnioskach - podkreślił.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 

fot. Archiwum EK
 

fot. arch. Epitafium Kraków
 

fot. Archiwum EK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dobrze, że jesteście


Sierpniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadził w sanktuarium tysiące pielgrzymów. Takich tłumów nie było tu od kilku ostatnich lat. Obchody jak zwykle rozpoczęły się już 14 sierpnia. Tego dnia, późnym popołudniem, ojcowie oblaci tradycyjnie witali pielgrzymki piesze.

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Regionalne dania i rękodzieło
Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.
więcej »
Podziękują za plony
Tegoroczne święto plonów gminy Zbuczyn odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję.
więcej »
Zaproszenie na dożynki
W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele.
więcej »
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowkiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Boże dary naszych pól.
więcej »
Randka małżonków i narzeczonych
Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ks. kan. Marian Daniluk oraz działająca przy niej wspólnota Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizują 10 września randkę małżonków i narzeczonych „Muzyka piękna jak nasza miłość - wyjątkowa randka małżonków i narzeczonych”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
Pierwsza odsłona Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej
21 sierpnia w kościele Przemienienia Pańskiego wystąpi z koncertem organowym Johannes Skudlik. Artysta zaprezentuje się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR