19 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
18-24 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej do Leśnej Podlaskiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Diecezja

31 lipca 2022 r.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej

Za trzy tygodnie wspólnota Żywego Różańca będzie pielgrzymować do Leśnej Podlaskiej. Spotkamy się w tamtejszym sanktuarium 27 sierpnia, aby podziękować za otrzymane łaski i przeprosić za grzechy oraz zaniedbania.

Będziemy poprosić też Maryję, Opiekunkę Podlasia, by wypraszała nam potrzebne łaski. Wraz z moderatorami rejonowymi i Diecezjalną Radą Żywego Różańca zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu. Już dziś naszą pielgrzymkę polecamy waszej modlitwie. Wszystkich zelatorów parafialnych prosimy o zorganizowanie wyjazdu. Apelujemy do członków Stowarzyszenia Żywy Różaniec o obecność. Zapraszamy też wszystkich chętnych. Niech w Leśnej nie zabraknie nikogo, komu droga jest modlitwa różańcowa.

Zelatorów prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej, którą należy zabrać ze sobą do Leśnej Podlaskiej i przekazać w rejestracji. Na miejscu prosimy o zgłoszenie grup i pobranie materiałów, opracowanych przez ks. Teodora Sawielewicza. Dla pokrycia kosztów organizacyjnych (posiłek, materiały, ofiara dla prelegenta i zespołu muzycznego) będziemy zbierali kolektę przy rejestracji (15 zł/osobę). Będzie też możliwość wpłaty zebranych ofiar na rozbudowę Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie. W intencji ofiarodawców w każdą pierwszą sobotę miesiąca sprawowana jest Msza św. Za dar serca wszystkim mówimy: Bóg zapłać!

Prosimy również o zgłoszenia do 23 sierpnia uczestnictwa parafii u dekanalnych zelatorów bądź pod nr. tel. 696-502-852. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zbierzmy się wspólnie przy naszej Matce, aby szerzyć Jej cześć i wyrazić Jej swoją miłość i wdzięczność.

 

Diecezjalna Rada Żywego Różańca, moderatorzy rejonowi i moderator Diecezjalny ks. Grzegorz Koc


Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej

- 9.00 - recepcja

- 10.00 - rozpoczęcie; słowo wprowadzenia - przeor o. Justyn Duszczyk i ks. Grzegorz Koc

- 10.15 - konferencja: „Rozwój duchowy a różaniec” - ks. Teodor Sawielewicz (Teobańkologia)

- 11.15 - Różaniec św.

- 11.45 - przygotowanie do Mszy św.

- 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego

- 13.30 - modlitwa uwielbienia Pana Jezusa z Maryją

- 14.15 - agapa

- 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

- 16.00 - zakończenie

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 

fot. Archiwum EK
 

fot. arch. Epitafium Kraków
 

fot. Archiwum EK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dobrze, że jesteście


Sierpniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadził w sanktuarium tysiące pielgrzymów. Takich tłumów nie było tu od kilku ostatnich lat. Obchody jak zwykle rozpoczęły się już 14 sierpnia. Tego dnia, późnym popołudniem, ojcowie oblaci tradycyjnie witali pielgrzymki piesze.

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Regionalne dania i rękodzieło
Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.
więcej »
Podziękują za plony
Tegoroczne święto plonów gminy Zbuczyn odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję.
więcej »
Zaproszenie na dożynki
W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele.
więcej »
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowkiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Boże dary naszych pól.
więcej »
Randka małżonków i narzeczonych
Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ks. kan. Marian Daniluk oraz działająca przy niej wspólnota Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizują 10 września randkę małżonków i narzeczonych „Muzyka piękna jak nasza miłość - wyjątkowa randka małżonków i narzeczonych”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
Pierwsza odsłona Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej
21 sierpnia w kościele Przemienienia Pańskiego wystąpi z koncertem organowym Johannes Skudlik. Artysta zaprezentuje się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR