19 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
18-24 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej do Leśnej Podlaskiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Na spotkaniu z seniorami

28 lipca 2022 r.

Priorytetem: inwestycja w rodzinę

Ponad pół tysiąca seniorów wzięło udział w spotkaniu z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg. Do ośrodka w Chotyni w gminie Sobolew przyjechali seniorzy ze wszystkich gmin powiatu wraz z włodarzami.

- To właśnie takie spotkania są dla naszego rządu inspiracją do dalszych działań na rzecz rodzin. Naszym celem jest rozwój Polski, w tym poprawa jakości życia mieszkańców małych ojczyzn, a nie tylko dużych aglomeracji - mówiła M. Maląg.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej zapewniła, że programy społeczne, takie jak: „Dobry Start”, „Rodzina 500 plus” czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zostaną utrzymane. - Tylko z tych dwóch programów, rodzic, który wychowuje dziecko do 18 roku życia, może liczyć na wsparcie państwa w wysokości 120 tys. zł. W 2015 r. takich programów nie było - podkreślała.

Minister przypomniała też, że rozwijany jest program tworzenia miejsc żłobkowych. - Dzisiaj mamy ich ponad 220 tys., a kiedy obejmowaliśmy rządy, było ich ponad 80 tys. Dzięki programowi „Maluch+” miejsc tych będzie przybywać - deklarowała.

Celem silnej koalicji na rzecz wsparcia rodzin jest - jak tłumaczyła Maląg - wyjście z pułapu niskiej dzietności.

- Nie możemy jednak zapominać także o naszych kochanych seniorach - dodała, wyjaśniając, iż utrzymane zostaną 13 i 14 emerytura, jak też programy: „Wspieraj seniora” czy „Senior plus”. Wspomniała, iż rząd przygotowuje również programy międzypokoleniowe dla osób starszych. Wskazywała też na kontynuowane działania służące aktywizację seniorów. - Tworzymy kluby i domy seniora, których obecnie w Polsce jest 1,1 tys. Na programy aktywizujące seniorów rząd przeznacza rocznie 100 mln zł - zaznaczyła minister.

O prorodzinnej polityce rządu, rozwoju gospodarczym kraju, środkach na inwestycje mówili też uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele parlamentu. Starosta Mirosław Walicki podkreślał, że samorządy powiatu garwolińskiego z powodzeniem realizują politykę senioralną, poprzez m.in. działania służące wydłużeniu aktywności osób starszych, zarówno zawodowej, jak i społecznej.

Spotkanie umilała ciesząca się dużą popularnością kapela Krzysztofa Staręgi.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 

fot. Archiwum EK
 

fot. arch. Epitafium Kraków
 

fot. Archiwum EK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dobrze, że jesteście


Sierpniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadził w sanktuarium tysiące pielgrzymów. Takich tłumów nie było tu od kilku ostatnich lat. Obchody jak zwykle rozpoczęły się już 14 sierpnia. Tego dnia, późnym popołudniem, ojcowie oblaci tradycyjnie witali pielgrzymki piesze.

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Regionalne dania i rękodzieło
Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.
więcej »
Podziękują za plony
Tegoroczne święto plonów gminy Zbuczyn odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję.
więcej »
Zaproszenie na dożynki
W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele.
więcej »
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowkiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Boże dary naszych pól.
więcej »
Randka małżonków i narzeczonych
Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ks. kan. Marian Daniluk oraz działająca przy niej wspólnota Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizują 10 września randkę małżonków i narzeczonych „Muzyka piękna jak nasza miłość - wyjątkowa randka małżonków i narzeczonych”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
Pierwsza odsłona Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej
21 sierpnia w kościele Przemienienia Pańskiego wystąpi z koncertem organowym Johannes Skudlik. Artysta zaprezentuje się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR