19 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
18-24 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej do Leśnej Podlaskiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Policja apeluje!

25 lipca 2022 r.

Krok od tragedii

W piątek 22 lipca w Horodzieżce jadący od strony Dęblina pociąg towarowy uderzył w osobowego opla. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Groźny wypadek miał miejsce około południa. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że siedząca za kierownicą opla astry 33-latka z gminy Adamów, dojeżdżając do przejazdu kolejowego, zignorowała znak „stop” i wjechała wprost przed ciągnącą kilkanaście wagonów lokomotywę. Miażdżone i pchane kilkadziesiąt metrów auto ostatecznie zsunęło się z nasypu. Z leżącego na dachu wraku służby ratownicze wydostały kierującą, jej męża oraz ich dwie córki.

- Najciężej poszkodowana w wypadku kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego od jednego ze szpitali - mówi oficer prasowy asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej komendy powiatowej policji. Do szpitala przewieziono również mężczyznę i dwójkę dzieci. - Na szczęście urazy, jakich doznały osoby podróżujące oplem, nie zagrażają ich życiu. Obecnie policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. Na chwilę obecną wiadomo, że siedząca za kierownicą auta kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - dodaje M. Józwik.

Tym razem pasażerowie opla mogą mówić o wielkim szczęściu. Policjanci przypominają, że w konfrontacji z ważącym nawet kilkaset ton składem towarowym czy osobowym każdy samochód zachowuje się niczym kartonowe pudełko. Kierowca samochodu, zbliżając się do przejazdu kolejowego, a następnie przez niego przejeżdżając, jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności. Przed wjechaniem na tory koniecznie należy upewnić się, czy nie zbliża się jakiś pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia ze złą widocznością wynikającą z opadów atmosferycznych czy mgły.

Kierującemu pojazdem zabrania się objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli rozpoczęło się już ich opuszczanie lub nie zakończyło podnoszenie. Pod żadnym pozorem nie wolno wjeżdżać na przejazd, jeżeli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Ponadto zakazane jest wyprzedzanie pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim oraz omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu. Policjanci przypominają również, że w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec o niebezpieczeństwie kierującego pojazdem szynowym. Kierujący pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 10 m, który nie może rozwinąć prędkości większej niż 6 km/h, przed wjazdem na przejazd kolejowy musi się upewnić, czy w czasie, który potrzebny jest na pokonanie torów, nie nadjedzie pojazd szynowy. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 

fot. Archiwum EK
 

fot. arch. Epitafium Kraków
 

fot. Archiwum EK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dobrze, że jesteście


Sierpniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadził w sanktuarium tysiące pielgrzymów. Takich tłumów nie było tu od kilku ostatnich lat. Obchody jak zwykle rozpoczęły się już 14 sierpnia. Tego dnia, późnym popołudniem, ojcowie oblaci tradycyjnie witali pielgrzymki piesze.

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Regionalne dania i rękodzieło
Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.
więcej »
Podziękują za plony
Tegoroczne święto plonów gminy Zbuczyn odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję.
więcej »
Zaproszenie na dożynki
W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele.
więcej »
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowkiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Boże dary naszych pól.
więcej »
Randka małżonków i narzeczonych
Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ks. kan. Marian Daniluk oraz działająca przy niej wspólnota Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizują 10 września randkę małżonków i narzeczonych „Muzyka piękna jak nasza miłość - wyjątkowa randka małżonków i narzeczonych”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
Pierwsza odsłona Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej
21 sierpnia w kościele Przemienienia Pańskiego wystąpi z koncertem organowym Johannes Skudlik. Artysta zaprezentuje się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR