2 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

NOWE OPOLE

16 czerwca 2022 r.

Rekolekcje powołaniowe

W dniach 24-25 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej odbędą się rekolekcje powołaniowe. Rozpoczną się one w piątek, o 15.00, a zakończą w niedzielę, ok. 14.00, po obiedzie.

Poprowadzi je ks. Witold Juszczuk. Jak informują organizatorzy, osoba pragnąca przeżyć rekolekcje powinna zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec oraz notatnik i przybory do pisania, śpiwór, przybory toaletowe, obuwie sportowe oraz skierowanie od księdza proboszcza lub prefekta. Zgłoszenia należy kierować do referenta ds. powołań ks. Macieja Majka - x.majek@wp.pl, nr tel. 515-653-244. Pytany o ideę rekolekcji, ks. M. Majek podkreśla, że nie są one ukierunkowane na to, by wskazywać czy wyznaczać, kto z uczestników ma zostać księdzem, kto mężem, a kto osobą samotną. - Najważniejsze jest to, aby każdy z uczestników tych rekolekcji odnalazł głębszą relację z Panem Bogiem. Temu ma służyć wspólnota, adoracja, Msza św., możliwość sakramentalnej spowiedzi. W anonimowych ankietach uczestnicy na koniec rekolekcji piszą, że dużo daje im przykład kleryków, którzy dbają o zagospodarowanie czasu, razem z rekolektantami idą na siłownię, jedzą pizzę, grają w piłkę, rozmawiają. Staramy się wprowadzić w naszą wspólnotę bez tajemnic i bez wielkich słów - mówi ks. M. Majek, zapraszając do udziału wszystkich mężczyzn, którzy potrzebują światła na dalszej drodze życia. 

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


17 czerwca - pod hasłem „CarloStrada” - rozpoczęło się w Woli Gułowskiej Jerycho Młodych. Temat wiodący dwudniowego spotkania brzmiał: „Eucharystia - moja droga do nieba”. W programie tegorocznego Jerycha były: wspólna modlitwa i integracja, konferencje i panele dyskusyjne, a także świadectwa współczesnych influencerów i atrakcyjne koncerty. fot. Podlasie24]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR