19 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Piszczac

9 maja 2022 r.

Jedyny w powiecie

Ponad 3,2 mln zł kosztowała budowa nowoczesnego kompleksu boisk przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Całość przedsięwzięcia opiewa na ponad 9 mln zł.

W skład otwartego i poświęconego w piątek 6 maja obiektu sportowego wchodzą: dwa boiska wielofunkcyjne, boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną murawą, bieżnia oraz kort tenisowy. Jak podkreślał włodarz gminy Kamil Kożuchowski, z kompleksu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły i zawodnicy miejscowej Lutni Piszczac, ale wszyscy mieszkańcy regionu. - Takiego obiektu sportowego nie ma żadna inna gmina w powiecie bialskim. Oprócz boisk mamy też kort. Każdy, kto do tej pory myślał o grze w tenisa, musiał jechać do Białej Podlaskiej, a teraz obiekt do uprawianie tego typu sportu mamy na miejscu - podkreślał wójt. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. włodarz gminy, a także poseł Dariusz Stefaniuk oraz dyrektor szkoły Dorota Sierpatowska. Kompleks poświęcił proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Piszczacu ks. kan. Michał Oleszczuk. Budowa boisk szkolnych jest częścią programu rewitalizacji gminy, który obejmuje także modernizację targowiska, przebudowę budynku starej szkoły podstawowej, zaadaptowanie go na potrzeby Gminnego Centrum Kultury i Sportu oraz przebudowę skweru w centrum miejscowości. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR