19 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pow. łukowski

2 maja 2022 r.

Będą ronda

W siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych miało miejsce otwarcie ofert złożonych przez firmy, które postanowiły podjąć się budowy trzech rond oraz przebudowy odcinka al. Wojska Polskiego w Łukowie.

Na budowę rond na skrzyżowaniu ul. Radzyńskiej z trzecim odcinkiem tzw. małej obwodnicy miasta, Międzyrzeckiej z Przemysłową oraz Przemysłowej z Brzóski, a także wykonanie nowej nawierzchni na najstarszym odcinku małej obwodnicy Łukowa władze powiatu planowały wydać 15 mln zł. Większość kwoty samorząd pozyskał z dotacji z rządowego funduszu Polski Ład. Wkład własny miał wynieś niespełna 750 tys. zł. Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Radzyńskiej z obwodnicą miasta pochłonie ponad 4,9 mln zł. Z kolei przebudowa odcinka ul. Przemysłowej i Popiełuszki, w tym powstanie dwóch kolejnych rond, to koszt przeszło 8,8 mln zł. Jak informuje starosta Dariusz Szustek, po długiej dyskusji z powodu braku odpowiednich środków zdecydowano się na unieważnienie przetargu w części dotyczącej remontu nawierzchni al. Wojska Polskiego. Ma on zostać powtórzony. Władze powiatu na realizację tego przedsięwzięcia mają zabezpieczone w budżecie ok. 1,1 mln zł.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR