19 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Łuków

1 maja 2022 r.

Przedłuż ważność karty

Łukowski magistrat przypomina mieszkańcom o konieczności przedłużenia terminu ważności Łukowskiej Karty Mieszkańca. Dokumenty wydane w latach 2019-2021 straciły ważność 30 kwietnia.

Przez ostatnie dwa lata ważność wydawanych na czas określony kart była przedłużana automatycznie. Obecnie, w związku z ustaniem epidemii Covid-19, władze miasta chcą powrotu do opisanego w regulaminie trybu funkcjonowania ŁKM, zgodnie z którym karta jest wydawana na czas określony (do końca kwietnia następnego roku). Osoby, które wyrobiły karty w roku: 2019, 2020 i 2021 proszone są o osobiste przedłużenie terminu ich ważności na kolejny rok. Czynności tej można dokonać przez wizytę w urzędzie miasta (Punkt Obsługi Interesanta - pokój nr 19) lub przez przesłanie niezbędnych dokumentów za pośrednictwem platformy ePUAP. Natomiast w przypadku osób, które otrzymały bądź przedłużały ważność karty mieszkańca w tym roku, jej ważność będzie przedłużona automatycznie. Do papierowego wniosku o wydanie bądź przedłużenie karty należy dołączyć kserokopię pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za poprzedni rok rozliczeniowy. Podatnicy rozliczający się elektronicznie powinni posiadać ze sobą Urzędowego Potwierdzenia Odbioru. Z kolei osoby wnioskujące o wydanie karty dla dziecka, do wniosku powinny dołączyć ksero lub skan aktualnej legitymacji szkolnej bądź studenckiej, a w przypadku rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka odpowiedniego postanowienia sądu. ŁKM wydawana jest bezpłatnie, jako dokument imienny. Karta - która umożliwia otrzymanie różnych ulg i zniżek m.in. na pływalniach Delfin i Delfinek, w kompleksie rekreacyjny Zimna Woda czy Kinie Łuków - jest ważna wraz z dowodem osobistym, a w przypadku dzieci i młodzieży z legitymacją szkolną lub studencką.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR