26 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus

Pogoda: Siedlce

Numer 4
27-02 lutego 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA: Konsekrowane wdowy, dziewice i pustelnice - na czym polega specyfika tego powołania? * Na ile realny jest zbrojny atak Rosji na Ukrainę i co w takiej sytuacji czeka jej sąsiadów? - w rozmowie z gen. Waldemarem Skrzypczakiem. * Czy artyście można więcej? O coraz częstszych przypadkach szydzenia z Kościoła i religii w sztuce. * Jak skutecznie leczyć pacjentów z rakiem płuc? - w rozmowie z prezesem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Będzie nowa siedziba

14 stycznia 2022 r.

Czas na zmiany

Międzyrzeccy radni zdecydowali o budowie nowego urzędu gminy. Zdaniem samorządowców obecna siedziba nie spełnia norm przewidzianych dla takich instytucji.

Od lat budynek usytuowany jest w centrum miasta u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej. Brakuje tam jednak miejsc parkingowych, a w samym obiekcie - funkcjonalności w obsłudze klientów. Dlatego radni podjęli decyzję o zmianie lokalizacji i budowie nowego urzędu. Powstanie on przy ul. Balladyny w sąsiedztwie nowoczesnej siedziby Nadleśnictwa Międzyrzec.

Gmina zakupi od miasta działkę o powierzchni 70 arów. Podczas ostatniej sesji wyrażono zgodę na sprzedaż nieruchomości z 70% bonifikatą. Na pokrycie kosztów budowy samorząd będzie ubiegał się o pozyskanie funduszy zewnętrznych. - Podjęliśmy uchwałę intencyjną. Szacowana wartość tej działki to ok. 500 tys. zł. Po bonifikacie będzie to mniej więcej 170 tys. zł. Rzeczywistą wartość działki wyceni rzeczoznawca i wtedy będziemy mogli mówić o konkretnych kwotach - mówi przewodniczący rady miasta Międzyrzec Podlaski Robert Matejek.

MF

Zdaniem wójta międzyrzeckiej gminy Krzysztofa Adamowicza decyzja związaną ze zmianą lokalizacji obecnego urzędu i budową nowego jest podyktowana tym, że budynek nie spełnia norm przewidzianych dla takich instytucji. - Brakuje funkcjonalności w obsłudze petentów oraz miejsc parkingowych. Nasza gmina prężnie się rozwija i potrzebuje miejsca, które na miarę XXI w - podkreśla.

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę męczeństwa


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium świętowano odpust ku czci bł. Męczenników Podlaskich. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Pielgrzymka amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12 Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. W programie spotkania są m.in.: modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz konferencja tematyczna.
więcej »
 

POLECAMY


Fascynacja Jezusem
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie? Kim był? Co robił i czego nauczał? Jaki jest sens Jego śmierci? Czy relacje o Jego zmartwychwstaniu są wiarygodne? Wreszcie: co Syn Boży ma nam do zaoferowania dzisiaj?
więcej »
Raport o stanie wiary
Historia holenderskiego Kościoła katolickiego w XX w. pełna jest wzlotów i upadków. Czy jest jeszcze nadzieja?
więcej »
 

SONDA

 

Dzień Życia Konsekrowanego to dla mnie...

okazja do wyrażenia wdzięczności za posługę sióstr i braci zakonnych, ale też konsekrowanych wdów i dziewic;

wezwanie do modlitwy o nowe powołania zakonne;

sposobność do odkrywania piękna życia powierzonego Bogu;

szansa docenienia posługi zakonnic i zakonników;

okazja do refleksji, na ile także ja mogę, chcę i potrafię poświęcić swoje życie służbie bliźnim.LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR